Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak csak érdekből...

Openyoureye kérdése:

A vallásosak csak érdekből szeretik az isteneiket?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy azért teszünk "jót", hogy ne a szenvedés legyen a jussunk, hanem az örök élvezet birodalában élvezkedhessünk. Valóban ez lenne a színtiszta szeretet amit Isten elvár mondjuk a katolikusoktól?


Példa:

Ok nélkül nem teszünk semmit. Az, hogy valamit megteszünk ami egyébként erőfeszítést követel meg tőlünk, azt jelenti, hogy nem azért tesszük, mert mi valóban azt szeretnénk tenni, hanem azért mert valakinek a kedvében akarunk járni, hogy később viszonzást kapjunk. Legyen az a szexualitás elfojtása, mások javaira nem áhítozás, az erkölcsileg elítélendő dolgoktól tartózkodás és még lehetne sorolni.


Mi ez, ha nem valamiért cserébe elvárt juttatás? Azért nem teszem ezeket a dolgokat(bár vágyom rá), mert valaki szemében ez nem illő. Véleményem szerint ez egy igen bújtatott, de a legaljasabb nyalizás egyik formája. A legtalpnyalóbb ember sem ereszkedik le erre a szintre, vagyis eddig ezt hittem. De úgy látszik tévedtem és van még hová sülyedni.

Sajnálom, ha valaki lelki világába gázoltam ezzel. A célom az, hogy megtudjam, vajon az elgondolásom helyes e vagy sem. Ja és nem utolsó sorban a nullázástól is védett vagyok :)



2014. ápr. 10. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

A Jób könyve 1:9-11 versében a Sátán igy vádolta Jóbot: "Avagy ok nélkül féli-e Jób az Istent? ...keze munkáját megáldottad, de bocsásd csak rá a te kezedet, verd meg mondazt ami az övé, nem átkoz-é meg szemtöl szembe téged?"


Ezzel vádolja azóta is a sátán az emberiséget. Nem hisz abban, hogy az ember tiszta érzésekböl, öszintén tudja szeretni és tisztelni Istenét.


Ha megismerjük az igaz Istent, igazán megismerjük, megfigyeljük tulajdonságait, igazságosságát, irgalmát, bölcsességét, figyeljük a csodálatos alkotásait, ez eltölt minket szeretettel, értékeléssel egy ilyen csodálatos Isten iránt.


A Sátánnak nem volt és nincs igaza. Magából indult ki, ami ö benne van, a csalás, a hazugság....azzal vádol mindenkit


Érdekes a psychológusok véleménye azzal kapcsolatban, hogy itéljük a másikat. Azt állítják, hogy a szerint itéljük a másikat, amilyenek mi vagyunk.

2014. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Helyesbíts ki, ha tévednék! Jól értem, te azt kérdezed, hogy milyen képmutató és aljas is, ha érdekből cselekszünk jót, mert valaki elvárja mondjuk, vagy a jutalom reményében, és nem szívből?


Ha nem, akkor bocsi, ha igen, hááát....

2014. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

- Az adig rendben van, hogy sátán mit állított, de nem erre voltam kíváncsi.


"Ha megismerjük az igaz Istent, igazán megismerjük, megfigyeljük tulajdonságait, igazságosságát, irgalmát, bölcsességét, figyeljük a csodálatos alkotásait, ez eltölt minket szeretettel, értékeléssel egy ilyen csodálatos Isten iránt. "


- Tipikus emberi tulajdonságokkal van felruházva. Semmi újat nem tudsz mondani, amit egy ember ne birtokolna ugyan úgy ahogy az istened. Ebből is látszik, hogy milyen silány az emberi képzeleterő. Képtelen elszakadni a már ismert formáktól, gondolatoktól, érzelmektől.

Az "igazságosságát, irgalmát, bölcsességét," pedig ki is emelném, mert ezekre jó ellenpélda az emberiséget elpusztító vízözön, vagy a tíz csapás amivel a fáraót akarta sújtani, de valahogy hiba csúszott a dologba és jónáhány száz, vagy ezer embernek kellett elszenvednie ezeket a csapásokat, míg a fáraó biztonságos menedékében várt :)

Hogy ezek milyen igazságos dolgok voltak, nahát!


"A Sátánnak nem volt és nincs igaza. Magából indult ki, ami ö benne van, a csalás, a hazugság....azzal vádol mindenkit "


- Mindenki magából indul ki, nem tudtad? Honnan tudod hazudott e?Ott voltál? Ja, hogy olvastál egy könyvet róla? Bocs, akkor nem szóltam. A könyvek mindig igazat írnak. És ha már itt tartunk, olvastad már a koránt, vagy a védákat? Gondolom azok is mind igazak... Kár, hogy az ellentmondás észrevételéhez le kellene venni a szemkötőt, de a vallásod bilincsbe tart. Megengeded, hogy segítsek?

2014. ápr. 10. 18:30
 4/20 A kérdező kommentje:

2-nek:


Igen valami ilyesmi. Azért tesszük azt a sok "jót", hogy végül a mennybe kerülhessünk. Akkor igazából ez egy üzletnek is felfogható...

2014. ápr. 10. 18:31
 5/20 anonim ***** válasza:

"hanem az örök élvezet birodalában élvezkedhessünk"


Ekkora otromba bunkóságot még nem olvastam a vallásokkal kapcsolatban, grat.


Nem üzlet, nincs alku, megvannak a megfelelő helyek, ahol ez egyértelmű. Minden vallásban. Nincs kedvem bővebben, de ha mégis érdekel, kifejtem.

2014. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia.


Én a magam nevében szeretnék nyilatkozni.


Nem nem érdekből szolgálom a Teremtőmet, hanem azért mert Ő az aki létre hozta az életet és ezért egyedül Ő méltó arra hogy szeressük, dicsőítsük, és engedelmeskedjünk neki azokban az alapelvekben ami tulajdon képen a javunkat szolgálja.


Ha a Teremtő úgy dönt, hogy nem vagyok méltó a Fiának királyságában élni, mert olyat tettem, akkor is Ő a teremtő és minden joga meg van ahhoz, hogy szeretettel irányítsa teremtményeit. Vagy is Ő neki van egyedül joga uralkodnia a világegyetemben.


Katy Weaver

2014. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Nem nem érdekből szolgálom a Teremtőmet, hanem azért mert Ő az aki létre hozta az életet és ezért egyedül Ő méltó arra hogy szeressük, dicsőítsük, és engedelmeskedjünk neki azokban az alapelvekben ami tulajdon képen a javunkat szolgálja. "


Katy! Ha a felettünk lévő istenség egyébként mindenkit válogatás nélkül a pokolra küldene, még a híveit is, akkor te akkor is szeretnéd és tisztelnéd + dicsőítenéd? (a kérdés komoly, nem vicc)

2014. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem azért kell tenni a sok jót vagy kerülni, mert nyalókát kapsz. Ha szereted a másik embert, akkor nem akarsz neki rosszat és értelemszerűen igyekszel őt felhúzni.

Ha meg nem szereted a másik embert, téged mi a fenének szeressen valaki más? (vagy akár Isten?)

Ha a tetteid, szándékaid romlottak, áruló vagy, káros, mit szeressenek benned? Azt, hogy magadnak és a szolgáidnak esetleg néha kedvezel? (pusztán önérdekből)


Erre egyetlen egy elfogadhatónak tűnő válasz lehet.

Hogy mégis mit szeressünk egy idegenben, aki még lehet meg sem érdemli.

Erre csak azt tudom mondani, hogy át kellene gondolni, hogy mit jelent szeretni, mert egyre idiótább értelmezései vannak.

2014. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia Sörpocak, én vagyok a másik Katy....tudod a mi Istenünk nem küld senkit sem a pokolba szenvedni.


A pokol tudod hogy a héber "seol" szóból van lefordítva különbözö kifejezésekkel mint például, gödör, sír, pokol.


Valamikor a nem tudom hányadik dédnagyanyám úgy mondta, hogy "elpokloztam a krumplit".... hát ugye nem küldte a tüzes pokolba megsütni, hanem kikapálta a gödröt és szépen elültette, bekaparta....


És képzeld nem sült krumpli lett belöle...


Egy kicsit hiánylom az utóbbi idökben, hogy ezen az oldalon nincs jó kedv, o hangulat..valahogy sok a halálosan fagyos koment... hát igen az emberek már túl ki vannak készülve minden téren


Katy

2014. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Szia Sörpocak, én vagyok a másik Katy....tudod a mi Istenünk nem küld senkit sem a pokolba szenvedni. "


De én most feltételeztem. Tudjunk már játszani a gondolattal, mert amúgy is ezen alapszik az egész vallás/valláskritika topik.

2014. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!