Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a legtöbb...

Geronimo Stilton kérdése:

Miért van az hogy a legtöbb ateista, materialista egyetemeket végző emberekből áll míg a vallásosak inkább az alul iskolázott emberekből kerülnek ki?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 13:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Na vajon miért. :)
2013. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
75%
Egyszerűen azért mert a közoktatásban (és ugye a tudományos gondolkodásban) a vallás háttérbe szorult, a bibliával nem összeegyeztethetők a tudományos eredmények. Semmi összeesküvés, a reneszánsz óta tudjuk hogy hogy a bibliára alapozva nem lehet tudományos problémákat megoldani.
2013. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%

Neked mi számít alul iskolázottnak?

Én pl. dr.-i fokozattal rendelkezem (világi területen!), mégis keresztény hívő vagyok. Továbbá, akiket ismerek dr.-i fokozattal a környezetemben, 90%-uk hívő.


Akik pedig osztják az észt és ellentmondanak önmaguknak is, közben büszkén verik a mellüket, hogy ők ateisták, max. érettségijük van, és az is úgy, hogy átrugdosták őket.


Persze mondhatod, hogy esetem kivétel, meg ha általában nézzük, mások az adatok esetleg, de (DE!) miért általánosítunk? Az félrevezető. Isten sem általánosít, hanem személy szerint ítél... :)

2013. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

"Isten sem általánosít, hanem személy szerint ítél... :)"

Aha, szóval azért irtott/irtatott ki egész falukat, népeket csecsemőstül, mert nem általánosít, hanem személy szerint ítél. Értem. Kicsit hazug és képmutató ez az isten, nem gondolod?

2013. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
15%

Egyetemet végző hallgató vagyok (bölcsészkar, nem teológia) és hívő. A környezetemben több hívő van a diplomások között, a tanáraim között több akadémikus is van és szintén hívők. Tehát ismét azt tudom mondani, hogy fölösleges általánosítani: van ilyen is és olyan is, nem mondható a legtöbb diplomás ateistának, ahogy az alacsonyabban iskolázottak sem mind vallásosak.

Hozzáteszem (ami már nem teljesen a téma része): én a diplomások által alul iskolázottnak mondott rétegben több jóravaló, intelligens, gondolkodóbb emberrel találkoztam, mint a sokdiplomásoknál.

2013. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A kérdésbeli állításodat alátámasztandó először mutass valamiféle hivatalos adatot (kutatási eredmény, statisztika), majd azután lesz miről beszélni.

A saját környezetből nem érdemes kiindulni, abszolút irreleváns. Én például sok diplomás hívőt is ismerek a középfokú végzettségűek és a szakmunkások mellett; ugyanakkor az ateista ismerőseim között is kb. ugyanazok az arányok. (Pontos adatot nem tudok, nincs is kedvem számolgatni, értelmes sem lenne, mivel nem lenne reprezentatív.)

2013. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%
Állításodat próbáld meg megbeszélni a MEKDSZ keresztény diákköreinek alkalmán a tagokkal. Ami nem is igaz.
2013. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ha ez így is van, annak nemcsak az az oka, hogy az ateisták gondolkodnak, a keresztények pedig hisznek, hanem történeti okai is vannak. A vallás változása a városokból indult ki. Innen indult a kereszténység, és innen indult ki az ateizmus, agnoszticizmus is.

Egyébként több nagy tudós is hívő volt, és nemcsak a teológusok.

2013. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen összefüggés. Hivatkozást mutatnál?
2013. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném azért a diplomás hívők arányát tudományágakra lebontva.


Berta:

[link]

Egyenesen a KSH honlapjáról az utolsó népszámlálás eredményéből.

Katolikus: 43% 8 általános vagy kevesebb; 14,5% főiskola, egyetem, stb.


Református: 45% 8 általános vagy kevesebb; 14% főiskola, egyetem, stb.


Pünkösdi: 57% 8 általános vagy kevesebb; 10,5% főiskola, egyetem, stb.


Jehova Tanúi: 51% 8 általános vagy kevesebb; 5% főiskola, egyetem, stb.


Hit Gyülekezete: 53,5% 8 általános vagy kevesebb; 11,1% főiskola, egyetem, stb.


Ateista: 17,5% 8 általános vagy kevesebb; 34,8% főiskola, egyetem, stb.


A korosztályok nem torzítanak jelentősen, az eloszlás nagyon hasonló, csak a régebbi történelmi egyházaknál (református, katolikus) és a JT-nél van kiugróan több 60 év fölötti (duplája, mint bármelyik másik korcsoportban), az ateistáknál pedig arányaiban kevesebb (a többi korcsoport harmada/negyede) 14 év alatti.


Mivel például református majdnem 10-szer annyi van, mint ateista, számszerűen több diplomásuk van, de az arányokat nézve radikálisan átrendeződik a kép.

2013. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!