Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem választhatja meg a...

Miért nem választhatja meg a gyerek/ember maga azt, hogy miben akar hinni? Miért kell már csecsemő korában eldönteni helyette, hogy milyen vallást vegyen fel?

Figyelt kérdés

Ezt én sosem fogom tudni megérteni. Szerintem a vallás az egyik legszemélyesebb dolog a világon. Senkinek sem lehetne beleszólása abba, hogy egy adott ember miben és hogyan higgyen. Mégis a legtöbb szülő amint megvan a gyerek már viszi is kereszteltetni. De miért? Mire fel? Mi jogon döntjük el azt, hogy miben higgyen az az emberi lény?


Itt vagyok én. Engem is megkereszteltek. Ennek ellenére nem járok templomba, mert nem értek egyet az ott elhangzottakkal. Nem vagyok ateista, hiszek én valamiben, de nem egészen abban és úgy, amit a katolikus vallás megkíván. Mi értelme volt hát megkereszteltetni gyerekkoromban? És úgy gondolom, hogy 10ből 8 ember szintén így van ezzel. Megkeresztelték gyerekként, de egyáltalán nem gyakorolja a vallást.


Miért nem választhatja meg minden ember maga, hogy milyen felekezet tagja akar lenni (ha akar egyáltalán)?


És persze tudom, hogy "ki lehet lépni", de ez nem megoldás. Szerintem az volna a megoldás, ha eleve nem aggatnák ezt a dolgot rá senkire sem.



2014. ápr. 18. 09:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, ez a törvény a vallási-lelkiismereti szabadságról vajon akkor is áll, ha például sátánistának akarom nevelni a leendő gyerekemet és 6 éves korában megtanítom hogy kell levágni rituálisan egy kecskét a Sátánnak?


Nem?


Akkor szerintem itt felejtsük el a joggal való példálózást.

2014. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
21%

Előbb írtam egy bővebb választ, csak épp akkor valttt kategőriát a kérdés.. Örülök nagyon, emrt elég hosszú volt;-)


Azt nem értem, hogy miért vetítjük ki ezta. Valllásra, miet osszabb egy bvallás értékrendjében nevelni egy gyereket, mint akármi masban..

Most itt arra gondok, hogy

Pl a karácsony esete:

Nálunk a Jézuska hozza az ajándékot, a fat is

A barátnőméknél pedig a fát 2-3 éves kortóle gyütt díszítik, és csak az ajándékot hozzák a az Angyalkák..

Amerikaban iszont a Télapó hozza...

Tehát a gyerek azt hisz, amit a szülei mondanak..


Értékrend kérdése.. Mondhatok egészen más példát is..

Én gyerekként 13 éves koromig maximum 7-ig maradhattam kin( falun) míg a szomszéd lányok este 9 ig is.. Lázadoztak kicst ellene, de ezt fogadtam el.. Valószínűleg a saját gyerekemet is szorosan fogom fogni, mert tudom, hogy nekem hazsnomra vált, míg a szomszéd lányoknak kárura a sokáig elengedés( mert ez csak a kezdet volt, mert ezzel együitt a többi szabály is lazább)


Szerintem a vallást is érdemesbb innen megközelíteni..

Mert az előbbit senki nem kérdőjelezi meg...

Ha pl egy csakád hívő, akkor hagyjk otthon a gyereket és ne neveljék abban a szellemben, amiben élnek? Az fura lenne...

Szerintem egy hittanóra pont ővodáskorban és kisiskolás korban nem a vallás gyakorlása, hanem az alapműveltség felvétele..

De ez hangsúlyozom pap, és lelkészfüggő..


Ezt úgy írom, hogy én nem vagyok hívő, nem gyakorlol egy vallást sem

2014. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem voltam megkeresztelve gyerekkoromban.

Iskolában bejártam több hittanra is, mert érdekelt. :)

Másokat lasszóval kellett fogni, én magamtól mentem. Csak mindig oda, hova én akartam.


Most, felnőttként döntöttem el, hogy felveszem a keresztséget és bérmálkozok is. Ez esetemben belülről fakadó, őszinte, saját döntés.


Egyébként egy nem vallásos családból származom.


Amikor gyermekem lesz, valószínű, hogy meg fogom kereszteltetni, mert erre fogadalmat tettem, hogy katolikus hitben nevelem.


De azt, hogy ő maga miben akar majd hinni, eldönti ő - akar-e bérmálkozni, vagy nem? Esetleg majd csak felnőttként. Vagy sosem.



Tapasztalom, látom és érzem a különbséget azok között, akikre ráerőltették a vallást és azok közt, akik maguk választhattak...

Amit megfogadtam, azt tartom.

De a végső döntés az adott személyre és az Atyára tartozik. A végső szó kimondása nem lehet a szülőé.

A hit az adott személyé.

Én így gondolom.


Egy Római Katolikus

2014. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

#13:

"Mert mi van akkor, ha az én gyerekem valóban a katolikus vallást fogja gyakorolni, szeretne majd templomba járni, elsőáldozni, bérmálkozni, stb? Akkor én adtam neki egy alapot azzal, hogy megkereszteltettem.

És ez nem ráerőltetés, hisz attól, hogy a gyerekem meg van keresztelve, attól még nem várom el, hogy ő ha akkora lesz, akkor majd imádkozzon vagy járjon templomba, vagy járjon hittanra, de ha szeretne, akkor már az alapot hozzá megadtam."


De miért csak a keresztény valláshoz adod meg neki az alapot? Miért döntöd el önkényesen a gyermeked helyett, hogy márpedig Te katolikus vallási alapot kapsz, és punktum? Mert azzal, hogy csak a keresztényizmus alapjait neveled belé, végeredményben ezt teszed.


Járasd muszlim gyűlésre is, meg hindu, meg taoista, meg mindenféle más vallási alapokat is nevelj belé, úgy fair. Ne csak a keresztényt, lehet, hogy ő nem is akarna keresztény lenni, Te viszont tulajdonképpen azt erőlteted ezzel rá.

2014. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
12%

A keresztények erőszakosan erőltetik az emberekre a vallásukat.Ez még semmi amit tudunk róluk.

[link]

Ezen az oldalon kiderül,hogy mik is valójában.

ebben felfedik, hogy micsodák is valójában, mennyire nem érdekli őket a több milliárd, általuk romba döntött élet, és az aljas bűncselekmények amiket ártatlan gyermekek ellen követtek el]

Még több bizonyíték:

[link] Bible_Conspiracy.html

[link] Sinner.html

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
25%
Mi, keresztények annyira komolyan vesszük a vallásunkat, hogy bizonyosak vagyunk abban, hogy az igaz vallást hisszük. Ezért gyermekeinket is ebben a szellemben neveljük, amihez a keresztség is hozzátartozik. Kérdező, te vajon nem abban a hitben fogod nevelni a gyerekeidet, amiben te is hiszel?
2014. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem. Én lehetővé fogom tenni számára azt, hogy (ha egyáltalán érdekli), megismerkedhessen az összes vallás filozófiájával. Leírtam már párszor, de akkor még egyszer: attól mert még én hiszek/nem hiszek valamiben, a gyermekemnek nem kell ugyanezt a nézetet vallania. Miért kéne? Miért kellene nekem eldöntenem azt, hogy ő miben higgyen? Mennyire elavult, beszűkült és primitív gondolkodásmód az, hogy "az a legjobb/egyetlen igaz, amiben én hiszek és ezért a gyerekem is ebben kell, hogy higgyen"?!
2014. ápr. 18. 20:24
 28/37 anonim ***** válasza:
27%
Önző, öntelt és beképzelt hozzáállás.
2014. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdésed, és valahol igazad van. De én pl. meg vagyok keresztelve, mégis lehet engem akár ateistának nevezni. De nem zavar különösebben. Konfirmálni már nem mentem el. Én inkább a konfirmálást tartom korainak, mert gyerekként kell dönteni arról, hogy hiszel-e a dologban. Kábé annyi haszna van így, mint a pályaválasztásnak mondjuk 10 évesen.
2014. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Szerintem a vallás az egyik legszemélyesebb dolog a világon."


Igen,legalábbis annak kéne lennie.De az egyik legmanipulatívabb dolog a világon.Mármint a szervezett vallások,mint a kereszténység is.

2014. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!