Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Gyerek-család 18 évesen.

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek a 15 éves barátnője nemrégen szült. A srác külföldön melózik, a pénzt hazaadja. 2havonta jár haza, egyébként jó gyerek. Két hetet van itthon az ünnepek alkalmából, de minden nap látom az egyik szórakozóhelyen matta részegen. A barátnője otthon van a kicsivel, talán a szülei néha átnéznek hozzá, de a fiú, minden este be van rúgva, ha itthonvan. Szerintem az lenne normális, hogy otthon is legyen a lánnyal és a picivel. De lehet én látom rosszul... Szerintetek?

2012. nov. 3. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Már eleve az nem normális dolog hogy egy 15 éves gyerek szül gyereket. Gondolom becsúszott baba volt, így érthető ha a srác nem akar részese lenni a családnak.
2012. nov. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon jól látod.

Sajnálom a lányt és a babát.


Te pultos vagy? Vagy mit keresel mindennap a szórakozóhelyen? XD

2012. nov. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Az egy dolog, hogy nem tervezett baba.... ha már ahhoz nagyfiú, hogy 15 évesekkel dugjon, akkor igenis vállalja a felelősséget, vagy tanuljon meg védekezni! Szerintem is jól látod a helyzetet.
2012. nov. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudja feldolgozni, hogy 18 évesen apa lett és/vagy pánikol, nem akarja, hogy véget érjen a fiatalsága. Hogy normális-e? Igen, valószínűleg normális reakció egy olyan helyzetben amiben ő van. Az már más kérdés, hogy nem így kellene lennie.
2012. nov. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pultos, szimplán a barátnőimmel szoktunk felmenni, ha itthon vagyunk mindannyian.:) Ritka alkalmak...


Szereti a barátnőjét és a picit is a fiú. Csak gondolom a felelősségérzet nuku és elég neki, hogy napközbe otthonvan este meg a haverokkal lóg.

2012. nov. 3. 01:39
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

26 éves vagyok.. Szóval nem vagyok már kisfiú. A lányoknak mindig bejövök mert olyan kisfiúsan helyes vagyok. Kék szemek, örök ifjú arc ahogy anyám mondogatja.. 16 éves korom óta élek nemi életet. 10 év alatt nagyon sokszor jártam úgy hogy az aktuális lánnyal éppen a szexnél tartottunk, amikor szokásomhoz híven elvettem a gumit, de a lány leállított, hogy nem kell gumi, mert védekezik. De anyám indig arra nevelt, hogy legyek bizalmatlan, és ha gyógyszert is szed egy lány még használjak gumit. Majd ha látom hogy szedi akkor lehet gyógyszerrel is védekezni. Így én mindig azt válaszoltam hogy rendben akkor dupla védelem lesz. Volt olyan lány aki kijelentette, hogy nem fog lefeküdni velem ha ragaszkodok a gumihoz. Elhiheted milyen nehéz volt felállnom és hazamennem..

19 évesen mégis egyszer elhittem a lánynak hogy gyógyszert szed. Másfél hónapig tök ideg voltam mert csak úgy telefonban közölte, hogy terhes, és megtartja. Hiába kértem hogy beszéljük meg, mert nem hiszem el, hogy 18 évesen anyuka akar lenni 2 hónapos kapcsolat után.. Becsapva éreztem magam, mert a végén kinyögte, hogy sosem szedte normálisan a gyógyszert mert nem akarja vele tönkretenni a szervezetét. De nekem mégis azt hazudta hogy védekezik.. Hál istenek nem volt terhes, de nekem ennyi elég is volt belőle. Ha most végig gondolom hogy akár apuka is lehettem volna, valószínű, hogy én nem is tartottam volna a kapcsolatot a lánnyal.Fizettem volna a gyerektartás, és ennyi... Régen is és most is vallom azt, hogy a gyerek vállaláshoz 2 ember döntése kell hogy legyen.

Nem fair hogy csak a lány döntése számít, a fiúé nem.. Oké..A fiú is szexel, de a lány is..

2012. nov. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, napközben otthon van az asszonnyal, gyerekkel.

Az, hogy este elmegy a haverokkal, hát Istenem.

Nő vagyok, nem tipikus férfipárti..

De azért a csóró srác helyébe gondolom magam: elment külföldre, mert kell a pénz Haza is küldi..

De ki tudja milyen körülmények között dolgozik..mert ott sem kolbászból van a kerítés..Lehet, szegény még egy magyar szót sem hall.

Fiatalon lett családja..hadd éljen már egy kicsit ő is..

Na, jó nem kell mocsárrészegre innia magát, de azért őt is meglehetne érteni valahol.

2012. nov. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
már eleve az nem normális,hogy egy 18 és egy 15 éves gyereknek gyereke van...hol marad a fiatalság?egy komplett korszak kimarad az életükből,lehet a leányzó is ezt a szedem a gyógyszert szöveget adta be,hogy anyuciék és a 18 éves,szintén éretlen barátocskája eltartsák,így se suliba,se melóba nem kell járni
2012. nov. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

én nem szültem amikor fiatalon terhes lettem.

azóta is bánom. nem írom le, de sok idő eltelt. és azóta már lassan kamasz lenne. és még most sincs gyerekem, meg párom :(

örülnék ha ő lenne.

2012. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Az a véleményem, hogy az addig szép dolog, hogy dolgozik a srác és hazaadja a pénzt. De az, hogy részegeskedik nem. Ezt nekik kellene megbeszélniük.


Amúgy a lány tanul? Tervezi a jövőjét? Képezi magát, hogy, ha hirtelen a gyerek apja elhagyná (mert szerintem az lesz) akkor legyen mihez kezdenie? 15 évesen még tanköteles, nem? Gyerek mellett is le tud érettségizni és szakmát tanulni. Remélem ezt ő is belátja és van is hozzá akarata, mert kitudja, hiába gondolja azt, hogy a pasi eltartja, mivan, ha mégsem?

2012. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!