Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ószövetségben nem az igaz...

Az ószövetségben nem az igaz istent imádják?

Figyelt kérdés

A szent sátor és tartozékai,tehát Illatáldozati oltár,arany frigyláda,lámpatartó színaranyból,drágakövek,stb.

Ha Istennek mindene megvan,semmiben nem szenved hiányt,hogyan lehetséges,hogy ilyesmikre feltétlen igényt tart?

Ha Isten nem kísérthető,és Jézus sem volt kísérthető mikor a Sátán felajánlotta neki a földi dolgokat,akkor ez az Isten miért kísérthető csupa-csupa drága,csillogó értéktárgyakkal? Miért csak ennek fejében fogadja el az emberek imádatát? Valami itt bizony nincs a helyén...


2014. ápr. 20. 20:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

csupán azt,hogy miért bosszan téged a szép?


Katy

2014. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Figyelj Katy,tisztában vagyok vele,hogy most csak be akarsz húzni a csőbe.Nem fogok neked válaszolni addig,amíg nem vagy őszinte.
2014. ápr. 21. 08:31
 13/20 anonim ***** válasza:

...nem nem kérdezö, ha azt gondolod, hogy nem vagyok öszinte, akkor igazán tévedsz.


Nézd, ha valami méltóságteljes, tiszteletre méltó, akkor az emberi természetböl kiindul az, hogy a legszebbet a legjobbat akarja adni


Isten törvénye szintén megkívánja tölünk, hogy Istenünknek ne a hulladékot adjuk, ami fölösleges, hanem a legjobbat.


Ez így helyes. Jehova Isten a szépség Alkotója joggal elvárhatja szolgáitól, hogy a legjobbat a legszebbet fogják neki adni.


Végül is csak azt adják, amit Istenüktöl kaptak. Ki teremtette az aranyat, az ezüstöt? Talán az ember?


Figyeld csak meg. Az ember olyan esztétikai képességet kapott, hogy képes csodálatos dolgokat létrehozni.


Bizonyára neked is tetszenek a régi építészek stílusa, a gyönyörü operaházak a Láchíd, meg tudod is én mi.


Miért kívánod, hogy Istennek valóban csak a hulladékot adják az emberek?


Katy

2014. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"...nem nem kérdezö, ha azt gondolod, hogy nem vagyok öszinte, akkor igazán tévedsz."


Annyira igazán azért nem tévedek....:-) Én tudom,hogy mire gondoltál eredetileg,és mi volt a célod a visszakérdezéssel.Arra voltam kíváncsi,hogy te is le mered-e írni kertelés nélkül.Megtetted,köszönöm.


Szóval,értem én az érvelésed.Isten bizonyos teremtései hulladékok.Miért is? Bezzeg a színarany,az ezüst,a csillogó ónix és egyéb drágakövek,na azok nem hulladékok.Isten csak ezeket találja elfogadhatónak,ezek már módfelett tetszenek neki,sőt pontos listát készít róluk,hogy miből mennyit kér.Nem az ember döntötte el,hogy mit ad neki,hanem Isten szabta meg.Ha minden az övé,ahogyan írtad,annyi van neki amennyit akar,akkor miért

részesíti előnyben a drága dolgokat? Akkor mégsem minden az övé,valamiben hiányt szenved? Netalántán nem szereti egyformán a saját alkotásait? Nem látja meg a szépet a bambusznádban? a fűzfában? nem látja meg saját arcát az alkotásaiban,és nem örül neki tiszta szívvel? Mindez neki szemét? És mi az,hogy Istennek a legjobbat adni? Hát akinek mindene megvan,annak nem a legjobb?


És akkor elérkeztünk a szívhez....

"Istent pedig nem lehet megvesztegetni ilyesmivel, hiszen ha valaki ilyen drága áldozatot, vagy ajándékot vitt neki, de szíve nem volt teljes iránta, el sem fogadta azt,"


Ha valakinek teljes a szíve Isten iránt,akkor mi szüksége van Istennek még plusz anyagi ajándékokra? Hát nem odaadott az illető Istennek mindent,ami lényeges? hát nem írva van,hogy a szívekben lakik,bennünk?


"Figyeld csak meg. Az ember olyan esztétikai képességet kapott, hogy képes csodálatos dolgokat létrehozni."


Nekem még csak létre sem kell hoznom feltétlen saját kezemmel,kimegyek a természetbe,és ámulok a felhőkön,a fákon,a növényzeten,az állatokon.Meglátom benne Istent.És nincs szükségem Szent sátorra,sem arany ládára,nem kell delfin,vagy kos bőrét lenyúznom,sem egyéb állatét az esztétikához.Van,akinek igen.


"Bizonyára neked is tetszenek a régi építészek stílusa, a gyönyörü operaházak a Láchíd, meg tudod is én mi."


Igen,tetszenek ezek is.Nem csak a természet közvetlen alkotásai.


"Miért kívánod, hogy Istennek valóban csak a hulladékot adják az emberek?"


A hulladék témát már kifejtettem.

2014. ápr. 21. 09:44
 15/20 anonim ***** válasza:

...nos akkor kedves kérdezö, miben van a probléma?


Jézus mást utasított el, figyeld csak meg. A hamis imádatot. Nem volt semmi szüksége a sátán nacionalista világi dolgaira.


Még csak az sincs helyén a kérdésedben kedves kérdezö, hogy a Biblia Istene csak a csillogó-villogó aranyból készült drága dolgokat fogadja el.


Az Isten törvénye az ókorban is mindig figyelt az egyszerü szegény emberek lehetöségére is.


A szent sátort, és a templomot, nem egy személy építette fel a saját vagyonából. Figyeld csak meg, a nép önkéntesen, söt örömmel adakozott.


Ismered ugye a szegény özvegyasszony esetét, aki két fillérkét dobott dobott csupán a perselybe....és mégis úgy van róla szó, hogy többet adott, mint azok akik lobogtatták a pénzt.


Mi is igyekszünk Istenünknek a legjobbat a legszebbet adni, szeretetböl hálából.


Éppúgy mint a szeretö gyermek a szüleinek nem a szemetesládából vagy ócskapiacon veszi az ajándékot, hanem igyekszek méltó ajándékot adni édesanyjának, édesapjának.

A szülö igazából ezt így is akarja. Nem vár el nagyobb ajándékot, mint a gyermeke lehetösége megadja.


Biztosan téged is sértene a csak úgy odadobott csupán kötelességböl lerótt, valami ócska kopott használt ajándék :) .... vagy nem?


Az imádati helyek közösböl vannak fedezve, miért ne lehetne szép, méltóságteljes?


Katy

2014. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

...még ennyit. Ismered a történetet, amikor Jézust bekente a drága olajjal egy nö? Azt mondták még a tanítványai is, hogy miért pocsékolja? Miért nem adják el és a pénzt széjjel osztani a szegények között? Tudod mit felelt Jézus? ....a szegények mindig közöttetek lesznek, de én nem".....


A Jézus viselkedése egész szolgálata alatt kimutatta, hogy nagyon is együttérzö volt a szerencsétlen beteg és szegény emberekkel. És még sem külte el ezt az asszonyt


Katy

2014. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Értem mit akarsz mondani Katy,csak te azt nem érted meg,hogy Isten anyagi felajánlások nélkül is Isten marad.Jézus elfogadta az asszony kenetét,mert annak éppen nagyobb boldogságot okozott,hogy megszabadul a bűneitől,mint,hogy érdekelje az olaj értéke.De Jézusnak nem volt olyan elvárása,hogy ennyi magas és ennyi széles aranyládát csináljatok nekem,tetején két kerubbal,amik csak így meg úgy állhatnak kiterjesztett szárnnyal,a sátorlapokba kék-piros bíborból és karmazsin fonalból szőjetek bele kerubokat,"mert különben nem érzem magamat Isten fiának,nem vagyok elég önmagamnak,jajj,ha nem így tesztek,akkor ki vagyok én,mit érek én?"

Értem,hogy a szent sátorhoz sem voltak az adakozások kötelezőek,és olcsóbb dolgokat is felhasználtak hozzá,amikhez a szegények tudtak inkább hozzájutni;A hamis imádatot elutasította Jézus,de azt is megértette,hogy fölöslegesek ezek a bonyolult szertartásos dolgok.Ismét megkérdezem,miért mondta,hogy Isten bennünk van? nem azt mondta,hogy Szent sátorban él,ilyen meg olyan körülmények között! Illatáldozatra vár,égőáldozatra vár,meg akármire.Az ószövetségben viszont ezt állítják.


"Mi is igyekszünk Istenünknek a legjobbat a legszebbet adni, szeretetböl hálából."


Jézus ellene volt a hamis imádatnak.Milyen Isten az,akinek mindene megvan,de elvárása a pontosan meghatározott anyagi javak? Hamis.Milyen Istent imádtak tehát Mózesék? hamisat.Tök mindegy,hogy az anyagi elvárás az éppen aranyláda,vagy olcsóbb tárgy,kosbőr,lenfonal,kecskeszőr.Istennek egyikre sincs szüksége,csak az emberek gondolták így,ezért volt hamis.


"Az imádati helyek közösböl vannak fedezve, miért ne lehetne szép, méltóságteljes?"


Lehet szép,és méltóságteljes ha annyira vágynak rá,csak ezzel nem Istennek kell tetszelegni.Ez a különbség.

2014. ápr. 21. 11:57
 18/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Valaki írta, hogy ellent mondásos a hozzá szólásom.


Neked talán, mert nem tudsz elvonatkozni. Én a jelen időbeni értelmezés miatt írtam, hogy "Drága ékszer" nem azért mert Isten vagy az ember értéket akart tulajdoníttatni,

s az alázat is hozzá tartozik ehhez, De hát mindenben a rosszat kell látni...


K.W.

2014. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

De.


Az első válaszolónak, Deiggalnak üzenem, menjen a humor topikba a hülye poénjaival inkább.

2014. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

Nincs semmilyen isten, sem igaz, sem hamis.

Az Ószövetségben egy kegyetlen, bosszúálló isten van leírva, aminek részére primitív áldozatokat követeltek a papok, mert szerettek finom dolgokba dúskálni, de még emberáldozat is szerepel benne nyomokban, bár utólag átírták egy kicsit happyre az endet.

Azért, ha megfigyeled, mi mindenért jár igen kegyetlen halál az Ószövetségben, akkor rájöhetsz, hogy már két évezrede is korszerűtlen volt, azért is találták ki a zsidók a kereszténységet, amely vallásba nagylelkűen befogadtak más népeket is, hogy aztán őket, magukat kitúrják belőle, de nem jártak különösképpen rosszul, mert egy butasággal kevesebb dologban hisznek.

2014. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!