Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb katolikus pap,...

A legtöbb katolikus pap, komoly hitgyakorló miért beszél sokszor olyan kimérten, megilletődötten, mint egy zombi?

Figyelt kérdés
Eléggé természetellenes.
2014. ápr. 21. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért!:)

http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w


Amúgy lehet,hogy foglalkozási "ártalom".Misén tagoltan érthetően kell beszélni,és ez bennük marad.Meg szerényebbek gondolom.

2014. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszélsz. Én elég sok papot ismerek és mindegyik normálisan beszél. Maximum az lehet furcsa egy nem hívő ember számára, hogy megfontoltabban és választékosan beszélnek. De ez lenne a normális szerintem mindenkinek.
2014. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tanároknál is megfigyelhető sokszor bizonyos beszédforma, de az más.

Hát lehet, hogy misén szoknak hozzá ehhez. De azt hiszem, nem csak papoknál van, hanem más katolikusoknál is.

2014. ápr. 26. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan értem, mire gondolsz. Ájtatos beszédmódjuk van valóban, ami természetellenesen hat. Nem használják a beszélt nyelv dallamosságát, hanem sok pap fejhangon, színtelenül prédikál.
2014. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor érted. Köszönöm. De én nem csak a prédikációra gondoltam, hanem ha rádióban meginterjúvolnak egy papot vagy más komolyabb katolikust, akkor is megfigyelhető.
2014. máj. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!