Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert hazdunak a papok? Miert...

And91 kérdése:

Miert hazdunak a papok? Miert inkabb a hagyomanyokra oszpontositanak mintsem a bibliara? (katolikus, reformatus, ortodox, . ) szegeljek magukat.

Figyelt kérdés

miert hazudnak jezus szuletese felol?a 3 kiraly v bolcs nincs is megnevezvea bibliaban es nem lehet tudni h hanyan voltak. miert nem tanitjak igy az embereket nem pedig elfelditik az igazsagot? mikor jesust meglatogattak a bolcsek nem jaszolba volt hanem hazban. mate 2:11:"És bemenvén a házba, ott találák a gyermeket anyjával, Máriával; és leborulván, tisztességet tőnek néki; és kincseiket kitárván, ajándékokat adának néki: aranyat, tömjént és mirhát."

Papoktol is varok valaszokat mar ha tudnak valaszolni erre!!!



2014. febr. 10. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1. a jászol házban is van, nem csak a szabad ég alatt hálnak az állatok.

2. senki sem akadályozza meg, hogy olvasd a Bibliát és ha nem értesz egyet a tanításukkak, akkor gyülekezetet válts.

3. reformátusoknál nincsenek papok.

2014. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg inkább TE szégyelld magad! Miért? Mert annyi tolerancia sincs benned, hogy elismerd, hogy ezen a böszme nagy világon nem mindenki úgy gondolkodik ahogy te. Rá akarod erőltetni a véleményedet másokra mert az a nagybetűs Igazság. Amit te egy könyvben olvastál amiről azt sem tudod ki és mikor írta. Csak ELHISZED, mert ezt mondták Neked. Attól Nem leszel jobb ember, hogy mások hitét becsmérled vagy idézgetsz a bibliából.

Azok a "gonosz", "haszug" papok ugyan annyira meg vannak győződve a saját igazukról mint amennyire TE meg vagy győződve a sajátodról.

Talán végre abba kéne hagyni ezt az átkozott gyűlöletkeltést és vallási rasszizmust amit a hozzád hasonlók művelnek. A Te hited semmivel sem jobb mint a másé. Ahogy a Te igazad sem igazabb a többinél.

2014. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben először megtanulnék áttekinthetően, normálisan írni.
2014. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

TE szégyeld magad. Meg is mondom, hogy miért!


1. Most függetlenül attól, hogy a papok mit tanítanak, műveltebbek nálad, mivel egyetemet végeztek, tehát jobban ismerik azt a korszakot, amelyben a Biblia keletkezett. Jehova Tanúi ezzel szemben csak annyit tudnak, amennyit az Őrtorony magazinokban olvasnak, az meg egyenlő a nullával. Inkább neked kéne szégyenkezni, nálad műveltebb embereket oltogatsz.


2. Ezzel a kérdéssel is bizonyítottad, hogy a szervezeted képmutató. Ti hisztiztek mindig, hogy titeket mennyien támadnak, más vallásokat meg nem. Akkor ez mégis mi, amit csinálsz? Nem lehet hogy ti provokáljátok ki az embereket az ilyen kérdésekkel/viselkedéssel? Mert nem tudtok normálisan viselkedni, ahogy egy tisztességes állapolgárhoz illik, hanem csináljátok a fesztivált és gyűlöletet keltettek.


3. Hogy mi van benne a Bibliában és mi nincs, akkor abból a szempontból a Katolikus Egyház tisztességeseb, mint ti. Ők ugyanis elismerik a hagyományról, hogy az csak hagyomány a Bibliától függetlenül, és nem próbálják bibliai igazságként elfogadtatni az emberekkel. Ezzel szemben a szervezeted Bibliakiadásában több olyan betoldás is található, amely az eredeti szövegben nincs bent (Pl a Jehova szó indokolatlan betoldása az Újszövetségbe, noha a fennmaradt 5000 kézirat közül egyik sem tartalmazza)


4. Ha papok válaszát várod, akkor közlöm veled, hogy menj el egy katolikus templomba, és tedd fel ott ezt a kérdést. Bár gondolom, ahhoz nem vagy elég bátor, hiszen tudod jól, hogy 5 perc alatt leégetnéd magad.


Jah és még valami: Én nem vagyok katolikus, csak nem szeretem az igazságtalanságot és a képmutatást...És tanulj meg írni...

2014. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1. valaszolonak

a reformatusoknal is pap van csak mi lelkipasztornak hivjuk(refomatus vagyok)

2014. febr. 10. 12:55
 6/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha valóban református vagy, mi a magyarázat arra, hogy a másik kérdésednél, a Jehova Tanúi kritikájánál a következőt írtad:


"ha jehova tanui is reszei nagy babilonnak akkor melyik az a vallas ma, amely kepviseli Istent, mert a katolikus vallas az biztos nem!"


Tehát akkor, hogy is van ez?

2014. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

2,4 valaszolonak

1.nem vagyok Jehova Tanuja

2.nem megyek be egy olyan templomba amely tele van szokbrokkal meg kepekkel nem veszik szamba a 2 parancsolatot

3.hat a katolikus vallasnak is van eleg vetke ezt bizonyitja a tortenelem is:keresztes hadjaratok,ellenreformacio es egyeb

4.ti ki hagytatok az Isteni nevet a bibliabol ugyhogy jobb ha halgattok

5.erdekes h Isten neve megtalahato ezelott 400 evvel irott angol konyben de a ti Bibliatokban nem szerepel( http://www.youtube.com/watch?v=mzIDs_bWk1w)28 vers

6.a katolikus vallas egy kezen vagy a politikaval

7.a vilaghaboruk idejen biztattak az embereket a haboruba es megaldottak oket

7.a papa nem az egyhaz feje, Jezus az

a papa nem koszila, Jezus az

es meg sorolhatnam me van eleg de ugysem meritek elismerni ezeket, tudjatok az igazsag faj mindenkinek

2014. febr. 10. 13:12
 8/19 anonim ***** válasza:

A kérdező válaszaiból csak úgy süt a gyűlölet a katolikusok ellen, ráadásul a történelemmel sincs tisztába a legkevésbé sem. Helyesírás 0. Szóval erről ennyit.

Majd ha normális hangnemben lesz feltéve a kérdés, akkor talán válaszolok.

2014. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok:

"1.nem vagyok Jehova Tanuja"

Egy szóval sem állította, de az sem rám tartozik, ha az vagy. Te dolgod.


"2.nem megyek be egy olyan templomba amely tele van szokbrokkal meg kepekkel nem veszik szamba a 2 parancsolatot"

Szintén nem állítottam ilyet és szintén a te dolgod.


"3.hat a katolikus vallasnak is van eleg vetke ezt bizonyitja a tortenelem is:keresztes hadjaratok,ellenreformacio es egyeb"

Ez most akkor hogy is jön ide? Semmi köze a témához ráad a történelem megítélése nem az én dolgom...


"4.ti ki hagytatok az Isteni nevet a bibliabol ugyhogy jobb ha halgattok"

Mennyivel jobb az aki nevet ad Istennek mint az aki nem? Ettől vagy különb? Ráadásul a Keresztény vallás egyistenhívő vallás. Egy istennek minek nevet adni? Nem kell megkülönböztetni a többitől, hisz a kereszténység szerint nincs másik.


"5.erdekes h Isten neve megtalahato ezelott 400 evvel irott angol konyben de a ti Bibliatokban nem szerepel( http://www.youtube.com/watch?v=mzIDs_bWk1w)28 vers"

Hogy jön ez ide? És különben is mi köze a témához?


"6.a katolikus vallas egy kezen vagy a politikaval"

Ez a te véleményed. Az a több millió ember akinek reményt ad valószínűleg nem ezt gondolja.


"7.a vilaghaboruk idejen biztattak az embereket a haboruba es megaldottak oket" Az összes háború idején az összes hadba vonuló sereget megáldottak a vallási vezetői. Lévén így javítva a harcoló csapatok morálját. Ennek semmi köze a valláshoz.


"7.a papa nem az egyhaz feje, Jezus az a papa nem koszila, Jezus az

es meg sorolhatnam me van eleg de ugysem meritek elismerni ezeket, tudjatok az igazsag faj mindenkinek"

Igen, valóban sorolhatnád a saját felekezeted dogmáit amik ugyancsak azt bizonyítják, hogy képtelen vagy elfogadni, hogy valaki másként gondolkodik. Szerinted Isten milyen szemmel néz azokra a "híveire" akik gyűlölködve, veszekedve, egymást átkozva vitatkoznak betűkön, szavakon, vesszőkön, fordításokon? Eközben bont azt felejted el ami az egész vallásnak a lényege lenne! Jobbá tenni ezt a fuckin' Világot. Gratulálok.

2014. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
bocsi #2 voltam nem #4 ...
2014. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!