Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban nem volt más lehetőség...

Openyoureye kérdése:

Valóban nem volt más lehetőség az emberek megbüntetésére, csak az özönvíz?

Figyelt kérdés

Már emberként is tudnék jobb megoldást találni a bűnösök megbüntetésére, nemhogy Istenként! Csak egy példa, mivel mindenható vagyok egy csettintés és az összes általam rossznak ítélt ember meghal. De hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló, meghalhatna mind betegségben. A lehetőségek tárháza óriási.


A kérdés inkább arra hegyeződik ki, hogy miért kellett a bűntelen/ártatlan embereknek is meghalnia? Hogy lehet ezt megmagyarázni?



#büntetés #özönvíz #ártatlanok halála
2014. ápr. 23. 07:52
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Katy-nek:


- Akkor már csak egyetlen kérdés maradt: Miért dolgozol/dolgoztál, miért fizeted be a számlákat? Egyszerűen menj ki a pusztába, imátkozz és ne egyél, ne igyál. Az uradhoz megtérve pedig örülhetsz majd. Nem értem miért jó magad itt gyötörni ezen a sárgolyón? Miért nem akarsz akár ma találkozni a teremtőddel?

2014. ápr. 24. 22:52
 22/41 anonim ***** válasza:

Te jó ég.


Miket beszélsz itt össze vissza?

Először is Én nem találkozhatok személyesen Istennel mert nem vagyok égi elhívású.

Másodszor akik oda támadnak fel sem ölhetik meg magukat, hogy előbb legyenek Istennel az égbe.

Harmadszor, jelenleg van egy feladatunk amit el kell végezni, bár itt ebben az emberi társadalomban Jézus követőinek is ugyan úgy kell dolgozniuk, mint másnak,

Miért is ne kellene.

azért nem fognak ingyen áramot adni, mert Istent elismerő keresztény vagyok.


Jézus messiási királysága alatt sem fog a krumpli magától elültetődni, és teremni, hanem dolgozni kell az élelemért, jó lehet ott már mindenki magának termeli meg az élelmet.


S csak vegyük Pál apostolt, gondolod, hogy Őt Isten eltartotta ingyen, mert neki szolgált?

Sátorkészítő szakmája lévén dolgozott, hogy fent tartsa magát. S együtt dolgozott Akvilával, és Priscillával, Ők is ebben a szakmában voltak érdekeltek.


s amikor le telt a munka idejük akkor Isten dolgaival is foglalkoztak, és nem gondolták, hogy haljanak meg, hogy előbb találkozhassanak Istennel.


Nem tudom, de nagy butaságot kérdeztél most.


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 fairi1 ***** válasza:

Katy

Vmi szinten ez a te tragédiád (kivültől nézve). Annak ellenére hogy már félig a másvilágon élsz gondolatilag,mégis a földi dolgokkal kell foglalkoznod. Persze logikus 100%-ig hitednek nem szentelheted az életed,foglalkozik kell földi világgal


Addig a világ másik felén, hithű vallásosok indiába szent embernek állnak, és sokszor fura módot találnak hitük bizonyítására és a közösség ellátja őket.Semmit nem csinálnak. [link]


Szent emberek egész életüket önként vallási aszkétizmusnak szentelik,és kivonulnak a társadalomból,persze közösség látja tiszteletből őket élelemmel és vízzel. Persze Indiában nincs tél, vagyis utcán nyugodtan lehet élni. [link]


keresztények közül is voltak olyanok akik próbáltak lemondani miden anyagi dologról,de ezt Indiában, hinduk vitték igazán magas szintre.



persze hogy bárki ezek közül kap bármiféle jutalmat nincs garancia,minden ilyen hívőhiszi szent könyve igazat mond, de garancia nincs erre, és reklamálni meg nincs kinél.

fanatikus vakhitnél nincs ijesztőbb dolog.

2014. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Katy-nek:


- Bocs, lehet roszul fogalmaztam, nem arra gondoltam, hogy legyél öngyi, csak arra voltam kíváncsi miért nem teszed?

Ez a világ számodra egy szenvedéssel teli átok, ahol arra sokkal nagyobb az esélyed, hogy rossz pontokat gyűjts, mint jókat. Nem értem miért mártírkodsz itt látványosan szenvedve és próbálsz mindenkit emlékeztetni arra, hogy te mit teszel az emberekért? Ettől vársz megváltást?


Tudod nem az a jó tanár aki 1000x el tudja ismételni a mondandóját, hanem aki meg is tudja értetni a hallgatósággal. Igazából közted és egy átlagos pap között nem nagy különbség van. Egyikőtök sem tud megmagyarázni bizonyos dolgokat, mert ő maga sem érti. A probléma ott van, hogy nem is akarja, nem is próbálja megérteni, vagy választ keresni rá. Ezzel szemben egy ateista(Igen jó olvasod ATEISTÁT írtam) sokkal többet foglalkozik vallási témával, mint jónéhány keresztény. A lexikális tudásuk is jóval meghaladja a tiéteket. A probléma csak ott van, hogy nem tudják még hogyan illeszkednek össze ezek a darok. De az információ morzsák az ő és nem a te/ti birtotokban van. Az amit te hinni vélsz semmi azzal az igazsággal szemben ami a valóságot fedi.

2014. ápr. 25. 01:37
 25/41 A kérdező kommentje:

Ja és fairi1 jobb magyarázattal szolgál mint én, szóval ajánlom figyelmedbe Katy!


fairi1 -nek pedig köszönet érte!

2014. ápr. 25. 01:38
 26/41 anonim ***** válasza:

Szia.


Először is Fairilnek szeretnék válaszolni.


Egyáltalán nem tragédia az életem, akkor ezt az apostolok is így érezték volna. De boldogok voltak az akkori emberek társadalmában, jól lehet, már Ők sem ez szerint éltek és gondolkodtak s rendszeresen bántották Őket.


Jézus soha nem tanította vagy mondta, hogy a keresztény az életét elszigeteltségben kell élnie, Sőt épen emiatt imádkozott az atyjához, mert itt kell élnünk ebben az emberek által vezetett társadalomban. S Ő maga sem szigetelte el magát, elment az emberek közé,


(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


Jehova úgy döntött, hogy nem vesz ki minket „a világból”. Az az akarata, hogy együtt éljünk a világban lévő többi emberrel, hogy hirdethessük nekik a remény és vigasz üzenetét (Róma 10:13–15). De Jézus imája azt sejteti, hogy mivel ebben a világban élünk, ki vagyunk téve ’a gonosznak’. Az engedetlen emberek és a gonosz szellemi erők rengeteg fájdalmat és szenvedést okoznak, és a keresztények is érezhetik magukat olykor lesújtottnak (1Péter 5:9).

A keresztényeknek nem kell fizikailag elkülönülniük a világtól, mondjuk azáltal, hogy kolostorba vonulnak. Sőt, Krisztus inkább ’elküldte őket e világra’, hogy legyenek tanúi „a földnek mind végső határáig” (János 17:18; Cselekedetek 1:8).

Világos, hogy Jézus nem azt akarta, hogy a tanítványai társadalomellenesekké váljanak, és őrizkedjenek mindenféle kapcsolattól, amit nem keresztény emberekkel ápolnak. Valójában az elszigeteltség megakadályozna egy keresztényt abban, hogy teljesítse a „nyilvánosan és házanként” végzett prédikálásra és tanításra vonatkozó megbízatásának betöltését (Cselekedetek 20:20; Máté 5:16; 1Korinthus 5:9, 10).

Hogy Indiában más "vallások" mit kérnek vagy akarnak az emberektől az Ő dolguk, Isten nem ezt mondta, vagy kérte.


Katy Weaver

Katy Weaver

2014. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

S lényegében ugyan ez a válaszom neked is.


Jézus soha nem mondta, hogy a keresztényeknek Sátán uralta világban könnyű lesz,

S ha megfigyeled a Bibliában azok az emberek akik igyekeztek Isten irányítása és akarata szerint élni, mindig "akadályba" ütköztek olyanok miatt akik mentek a saját fejük után.


Nem tudom elmagyarázni, vagy megértetni?

Nem, Ti gondolkodtok más kép, ezért nem értitek meg.

Jézus szavai jutottak eszembe amit a vallási vezetőknek mondott:

(János 8: 43) 43 Miért nem értitek a beszédemet? Mert nem bírjátok hallgatni a szavamat.

Vagy a Tanítványoknak:

(Márk 4:13) 13 Továbbá ezt mondta nekik: „Ha nem értitek ezt a szemléltetést, akkor miképpen fogjátok megérteni a többit?


(Márk 8:17, 18) . . .Még mindig nem fogjátok fel, és nem értitek, hogy ez mit jelent? El van tompulva a szívetek, és nem értitek? 18 »Van szemetek, és mégsem láttok; van fületek, és mégsem hallotok?«. . .

(Márk 8:21) . . .„Még mindig nem értitek, miről van szó?”


Jézus sok mindent mondott és mutatott a tanítványainak csodákat magyarázatokat, tetteket.

s sokáig nem értették meg, vagy nem egyből nem értették, mert nem jött el az ideje, vagy mert másként gondolkodtak.


a keresztényeknek a gondolkodás módjukban kell először is változtatni, és nem a világból elmenekülni.

erre hívja fel a biblia minden hol a figyelmet:


(Róma 12:1, 2) 12 Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. 2 És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.


elmétek ujjá alakítása= gondolkozás változás

S ez vezet a tettekben is változáshoz.


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 fairi1 ***** válasza:

Katy Weaver


Az ok egyszerű, kereszténység egy térítő vallás,nincs benne az a cél hogy igazán elmélyedt benne olyan szinten hogy felad az evilági életed.

nem is az a lényeg megértsd valójában a dolgokat, hanem egyszerűen fogadd el,tedd magadévá és add tovább.Idézés jól megy,de önálló gondolat megfogalmazása már nehézkes.

Pl hinduizmus gyakorlatilag szülőről gyerekre száll. keresztényeknél főleg a szektás vonalon(pl jehova tanúi) térítés a fontos.

isten fétisei kiszámíthatatlanok..

2014. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.


Ma is mint régen a Tanúk a szülőket azért nevelik így mert Jehova ezt kéri a népétől, mindig is ezt kérte, és Jézus sem mondta, vagy tanította másként. S ez nem csak simán át száll, mert ahhoz szülői tanítás, és példamutatás szükségeltetik, mert a gyermek ahogy az Izraeliták esetében is eltévelyedhet más "vallásba", hiába született Jehova népének tagjaként.


Más részt Jézus ezt a feladatot ezért hozta létre, hogy egységes imádatba hozza össze az embereket, az egy Isten hatalma alatt, más kép maradna a "vallási" megosztottság,

s nem ismernék meg Isten szándékát, és akkor nem csatlakoznának Istenhez.


Ezért mondta, azt hogy a föld legtávolabbi részéig a tanítást, és a prédikáló munkát végezni kell. Hogy legyen idejük és változtatni ha akarnak.

S itt jön a lényeg.


szabadon eldöntheti, hogy akar-e Jézus messiási királysága alatt élni vagy sem. Mert nem az újvilágban fog neki állni egységet teremteni emberek között, és tanítani, hanem már most előkészíti, hogy amikor túlélik a nagy nyomorúságot, már egységes szervezett népként tudják folytatni az életet. Hatalmas munka áll a túl élők előtt, s ha most nem szervezi egységbe Isten a népét, akkor ott evvel kellene foglalkoznia, így pedig már mint egységes nép neki állhat a helyreállítási munkáknak, mert a föld meg lesz tisztítva, a gonosz társadalomtól, Sátán is meg lesz kötözve, és gyakorlatilag onnantól gördülékenyen lehet dolgozni,

Jehova mielőtt bevitte a népet Kánaán földjére már előtte megszervezte az előkészületeket, nem utólag kezdett el szervezkedni. akkor hogyan maradtak volna egységesek

Házakat építeni, kerteket művelni, stb.


Katy Wever

2014. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Katy, én semmi mást nem kérek tőled, mint, hogy hallgasd meg mások véleményét is nyitott szívvel. Nincs kételyem a hited felől, csak ez a hit korlátoz téged a tiszta látásban, ne csak azt tartsd szentírásnak amit eléd toltak Biblia gyanánt, mert az nagyon messze van az igazságtól, alapjaiban téves és hiányos írás ez, tele féligazságokkal. Jézus sokkal,többet mondott és néha teljesen mást, mint a hatalom éhes egyházi vezetők, történetesen azt is, hogy nincs örökletes bűn, nem igaz, hogy vétkezett az első emberpár és az sem, hogy ezért átkozott a föld. A Bibliát manipulálták az egyházfők, saját érdekeiknek megfelelően, hatalmi és uralkodói célok érdekében meghamisították és eltitkolták Jézus tanai nagy részét. Nem azt kérem, hogy hidd el ezt nekem, hanem azt, hogy járj utána és magad keresd az igazságot, mert ez a dolgod, még akkor is, ha történetesen felborul a hitvilágod. Nem gonosz a világ, csak kevés benne a szeretet, ezt is Jézus mondta és az sem véletlen, hogy a szeretetet tartotta a legfontosabb emberi erénynek. Megfontolásra ajánlom, tiszta szívből minden hívőnek, vallásától függetlenül és minden másképp gondolkodó embernek is.
2014. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!