Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, de bárki akinek...

Openyoureye kérdése:

Keresztények, de bárki akinek a hite a biblián alapul: Megmondanátok mik azok a kifogásolható részek az apokrif iratokban, melyek miatt nem kerülhettek bele a bibliába?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Olyan írások, amik ellentmondásba keverik Isten szavát, illetve Isten szavával és szándékával ellentétes gondolatokat tartalmaz, valamint az igazságos törvényeit lapelveit engedményekkel ruházza fel...

Stb

2014. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó, jó, de melyek azok a részek? Tudsz példát mondani? Mutatni?


Ilyenekre gondolsz:


https://www.youtube.com/watch?v=8wlMGnD3Q5s


Én ebben semmi kivetni valót nem látok...

2014. ápr. 24. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csak a te kedvedért.

Érdekes ez a 2% a 98-ból ami rejtve van.


Nincs bűnös.


Máté 9:13 "...Mert nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket."

1Timóteusz 1:15 Igaz beszéd ez és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött e világra, hogy a bűnösöket megmentse, akik között én vagyok az első.


Bűntelen? Akkor Jézus miért jött? Minek az írás? S minek kell tanítani?


Róma 8:3 Mert ami a törvénynek lehetetlen volt, mivel erőtlen volt a test miatt, azt tette meg Isten, amikor a bűn miatt elküldte az ő Fiát a bűnös testhez hasonló formában, és elítélte a bűnt a testben,


Idéznek a Bibliából valóban. De nem a teljes részt idézik.


János 8:12 Ismét szólt hozzájuk Jézus, és azt mondta: Én vagyok a világ világossága; aki engem követ, sosem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.


Ha nem lehet elrejteni akkor miért lett elrejtve a 98%-ka?


Máté 5:14 Ti vagytok a világ világossága. A hegyen épült várost nem lehet elrejteni.


Kihagyták hogy mennynek és földnek ura. S nincs is jelölve hogy ott még azért hiányzik egy kis rész. De biztosan emberi hiba.


ApCsel 17:24 Az Isten, aki a világot teremtette és mindazt, ami abban van, mivel ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik,


Hogy keressék az Istent. Te keresed?


ApCsel 17:27 hogy keressék az Istent, hátha kitapinthatnák és megtalálhatnák, hiszen nincs messze egyikünktől sem. 28 Mert őbenne élünk, mozgunk és vagyunk, amint költőitek közül is mondták némelyek: Az ő nemzetsége vagyunk.


Gyógyítás.


Érdekes az apostolok erőt kaptak hozzá a szent szellem segítségével. A 2% szerint persze.


Idézik ezt az igét is. De kimarad szintén néhány részlet.


János 14:12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, sőt azoknál nagyobbakat is tesz, mert én az én Atyámhoz megyek.


Na ez mindent visz gyerekek. Ismételten nincs jelezve hogy itt még azért van egy köztes szöveg ami nincs leírva.

Idézem a filmből: (János 1:9-12)"Mindenkinek aki befogadta az Igazi Fényt hatalmat adott arra ,hogy Isten gyermekévé legyen!"


Jn 1:9 Az igazi világosság, aki minden embert megvilágosít, a világba jött. 10 A világban volt, a világ őáltala lett, de a világ nem ismerte fel őt. 11 A tulajdonába jött, övéi azonban nem fogadták be. 12 Mindazoknak azonban, akik befogadták, hatalmat adott, hogy Isten gyermekei legyenek; azoknak, akik hisznek az ő nevében,

ÍGY VAN A TELJES RÉSZ KIHAGYÁS NÉLKÜL!


Jézus a fény. Inkább világosság.

János 14:6 Jézus azt felelte neki: »Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam.


Én nem lehetek ugyan az a fény. Mert akkor engem is lehetne követni simán. S megint adott lenne a kérdés: - Minek jött Jézus?


Kb. ennyi a teljesség igénye nélkül.

2014. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hogy mely részek maradtak ki?


pl.

1.) Jézus nős volt és voltak gyerekei is...

2.) reinkarnáció: ha csak egy "lehetőség" van - jobban megfélelmíthető és befolyásolható az Ember...

3.) Angyalok: nem "fura" h Arkangyal van - de Angyal nincs? ;-)

2014. máj. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az apokrif iratok kanonikussága ellen szóló belső bizonyítékok még erőteljesebbek, mint a külső bizonyítékok. Ezekben az iratokban egyáltalán nincsenek próféciák. Időnként az apokrif könyvek tartalma és a tanításai ellentmondanak a kanonikus könyvekéinek, sőt, önmaguknak is. Tele vannak történelmileg és földrajzilag pontatlan elemekkel, illetve anakronisztikus részletekkel. Előfordul, hogy az íróik nem őszinték, mivel hamisan azt állítják a műveikről, hogy korábbi ihletett íróktól származnak. Az írásaikból kitűnik, hogy nem voltak mentesek a pogány görög befolyástól, és olykor fellengzős irodalmi stílusban írtak, ami teljesen idegen az ihletett Szentírás stílusától. Két író azt is sejteti, hogy nem kapott ihletést. (Lásd: Sirák fia könyvének előszava; 2Makkabeusok 2:23–31; 15:37–39; Kat.) Tehát kijelenthetjük, hogy maguk az apokrif iratok bizonyítják a legerőteljesebben, hogy nem kanonikusak.
2016. febr. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!