Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyik vallású ember miért...

Az egyik vallású ember miért tekinti rossznak a másik vallásút, és miért akarja mindenáron, hogy mindenki azt vallja, amit ő maga?

Figyelt kérdés

Na most nem azokra a vallásos emberekre gondolok, akik ezzel nem foglalkoznak, nem érdekli őket, meg igazából talán nem is annyira vallásosak...

Hanem azokra, akik valóban vallásosnak mondják magukat, és rossz szemmel néznek másokat, akik nem azok vagy épp más vallásúak. Vallási vezetők, egyházi személyek között még több ilyen felfogás van.


Miért is?



2014. ápr. 25. 12:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval miért nem mindegy valakinek, hogy másnak mi a vallása? Mért rossz attól a másik?
2014. ápr. 25. 12:36
 2/7 anonim válasza:
Fuh,hát én nemvagyok annyira vallásizé,de én is elgondolkodtam ezen.Szoval mindegyik ember más.Aki ilyen sajnos nem lehet vele mit tenni,azért,mivel biztos buszke a vallására,és annyira szereti,azt akarja hogy mások is úgy szeressék és tegyék ahogy ő.És ezert is annak a szemelynek az eszeben csak is a saját vallása van,és ezért a többi vallást nem tartja igaznak,rossz szemmel nézi a többi vallásost,hogy hogy tudnak abban hinni,ami neki hazugsás,hulyeség stb..Aki kiskorától így van nevelve,hogy csak ez a vallás blablabla az már felnőtt korára hozzá lesz szokva.Es igy vannak ez a vallasok..
2014. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia


akik így tesznek azok nem ismerik a Jézus által tanított módszert.

Minden ember aki valamelyest "vallásos" nem rossznak kell tekinteni,

Inkább úgy fogalmaznák, hogy pontos ismeret hiányában éli a keresztény életét,

S nem megvetni kell vagy elítélni, hanem segítséget nyújtani.

Jézus és az apostolok sem "rossznak" tekintették a "más vallásúakat" Hanem segítségre szorultaknak.

Pál például megdicsérte az athéniakat, akik Istenfélő magatartást mutattak, de felhívta a figyelmüket, hogy nem a helyes módon teszik.


Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem a keresztény élet formát, és imádatot. ennél fogva a kereszténynek a dolga, hogy nem sértegetni kell a tudatlanságban lévőt hanem segíteni neki az igazságot megtalálni


Katy Weaver

2014. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan ateista vagyok, de ha hívő lennék, akkor valahogy így gondolkodnék:

Aki érdeklődik a vallásom felől, annak segítenék a megismerésben, de csak annyira, amennyire ő kéri. Bár nem hisz Istenben, őt is Isten teremtette és Ő ismeri az életútját, tehát nekem nem kell azzal foglalkoznom, hogy ő hitetlen, vagy más vallású, és jogom sincs hozzá. Mivel ez a teher így lekerül rólam, akár a legjobb barátok is lehetünk.


Aztán ha ezt a nézetet az igazi hívők megvétózzák, az azt jelenti, hogy nem tudom igazán beleképzelni magam a helyzetükbe, de őszintén kíváncsi vagyok :)

2014. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 titak ***** válasza:

Kedves Katy,


Voltak-vannak ám Jézus koránál korábbi vallások is. Nehogy má´ mindenki ostoba, szellemileg fogyatékos legyen aki nem keresztény.


Ideje lenne túllépni Jézus "tanításain", amiket kituggyakitől, kituggyaki, kituggyamikor vetett papírra. Az akkori Rómának erre volt szüksége, hát ez írták a seggnyaló prófétapapok hatalmuk megtartása-növelése érdekében.

2014. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az akkori Rómának erre volt szüksége, hát ez írták a seggnyaló prófétapapok hatalmuk megtartása-növelése érdekében."


1. Akkor miért üldözték a keresztényeket ha az akkori Rómának pont erre volt szüksége? Nem logikus.

2. Miért csak kb 400 évvel később lett állam vallás?


S ez még csak nem is vallási kérdés hanem történelem. Csak utánna kellene olvasnod hogy képben legyél.

2014. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vidiripinél a pont! :)

Egyetértek veled.

Kedves Katy veled is egyetértek csak az a gondom,hogy nem értelek meg. Mivel tudom,hogy mely "vallás" tagja vagy valahogy nincs őszhangban az amit leírtál most ide azzal amit valójában mondani lehet a vallásodrol. Nemhiszem,hogy tévedek ha azt mondom,hogy ti igencsak hangoztatjátok a vallásotok egyediségét. Tévedek?

2014. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!