Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kerseztények. Elmagyaráznátok...

Openyoureye kérdése:

Kerseztények. Elmagyaráznátok a halál utáni lét értelmét?

Figyelt kérdés

Ugye a Földi létnek a célja az, hogy minél jobban viselkedve a mennybe jussatok. Ez eddig világos. Viszont mi a célja a mennyben való létnek? A céltalan semmittevés? Mármint úgy értem teszitek amihez kedvetek van, de egy idő után nem lesz unalmas? A Földön is az ad értelmet/célt az életünknek, hogy gyermekeket nevelünk és tanítjuk, oktatjuk őket. Ne mondja azt nekem senki, hogy az 100-dik gyerek után is van kedve valakinek előlről kezdenie az egészet. Egy idő után minden unalmassá válik, nem? Vagy csak én gondolom így?


Bár ezen kérdés válaszai cáfolják, hogy lenne lehetőség a túlvilágon szaporodni, szóval a gyermek nemzés és nevelés örömétől is meg vagytok fosztva. Mínusz egy dolog amivel eltölthetnétek az időt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



2014. ápr. 16. 02:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

Nem tudom, miért a gyereknemzés örömét emeled ki.

A gyermek utáni vágy a haláltudatból ered, abból, hogy egyszer meghalsz, és akkor egy darab túléljen mégis téged - ugyanis aki nem érzi, hogy halandó, ugyan, miért vesződne ilyesmivel?

a gyermekvállalás öröme pont abból fakad, hogy saját magadat teszed általa halhatatlanná.

De aki nem érzi, hogy ő maga halhatatlan? Az ugyanolyan boldog mindig, gyermek szülése nélkül is, mintha folyamatosan gyermeket nemzene.

Aki boldog, az nem éli meg a hiányt, tehát nincs híján semminek.

Az unalom pedig valaminek a hiánya - volna, ha volna hiányérzet. De a Mennyben nincs hiányérzet...:)

Teremteni nem csak gyermeket lehet, hanem művészeti alkotásokat, színpadi drámákat, előadásokat, koreográfiát, világokat is például...:)

2014. ápr. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1-nek:


"Nem tudom, miért a gyereknemzés örömét emeled ki."


- Félreértettél, én azt írtam nemzés és nevelés. A kettő szerintem összefügg, egyik a másik nélkül nem megy. valószínűleg nincs gyermeked, ezért sem értem, hogy miért írtam ezt. A gyermek adja a legnagyobb örömet az életben, tűlszárnyalva mindenféle művészi alkotást, előadást, koreográfiát, vagy növény szépséget. Később, ha lesz gyereked megérted majd és nem írsz olyan butaságokat, hogy a " gyermek utáni vágy a haláltudatból ered, abból, hogy egyszer meghalsz, és akkor egy darab túléljen mégis téged".


Ha tőlem nem is fogadod el, kérdezd mega szüleid, hogy azért vagy e, hogy megőrizd az ő emléküket...


"ugyanis aki nem érzi, hogy halandó, ugyan, miért vesződne ilyesmivel?"


- Erre inkább nem írok semmit.


"De aki nem érzi, hogy ő maga halhatatlan? Az ugyanolyan boldog mindig, gyermek szülése nélkül is, mintha folyamatosan gyermeket nemzene."


- Hát nem éppen. És úgy látom neked a nemzés egyenlő a neveléssel. Majd ha eljutsz oda hogy csinálj egyet, meg neveld, meglátod mekkora különbség van közte.



"Az unalom pedig valaminek a hiánya - volna, ha volna hiányérzet. De a Mennyben nincs hiányérzet...:)"


- Ezt hogy sikerült levezetni? Hiányérzeted akkor van, ha olyanra van szükséged, melyet jelen pillanatban nem birtokolsz. Unalom akkor tör/törhet rád, ha nem tudod eldönteni mihez lenne kedved. A kettő közé hogy sikerült egyenlőség jelet tenni?



"De a Mennyben nincs hiányérzet...:)"


- Na ezt még egyszer. Ezt ugye onnan tudod mert jártál már ott?


Komolyan, olyan kijelentéseket teszel ami még csak meg sem közelíti a valóságot. Akkor most figyelj, próféta leszek és megmondom így látatlanba, hogy a válaszod le lesz nullázva. Mától pedig én vagyok az istened.... Ha pedig csettintek felébredsz és azt teszed amit mondok. Csett :)

Csak vicceltem, nem akarok az istened lenni. (*** **** ****)

2014. ápr. 16. 05:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem még a halál előtti élet értelme is problémás:)
2014. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Istennek soha nem volt célja, hogy az ember az égben éljen a halála után.

Isten két életformát hozott létre, először a szellemi birodalmát, az angyalokat, és utána a fizikait, vagy is az embert.


Ha Ádám nem tagadta volna meg Isten vezetését, mai napig is itt élne a földön,

a tökéletes szó azt jelenti, hogy:

"a célnak megfelelő"

Ádám egy darabig megfelelt a célnak, vagy is hogy egy tökéletes emberi társadalomnak legyen az Apja itt a földön, ezért hozta létre Isten a nemző szerveket.

Mivel Ádám eltévesztette a célt, ezért nem már nem volt alkalmas Isten céljának, így vissza tért ahonnan jött, a föld alkotó elemeibe.


Tehát a keresztényeknek nem célja az égbe jutás, mivel Istennek sem ez a célja, mert akkor a terve, hogy tökéletes emberek éljenek a földön meghiúsulna, ezt pedig nem engedi meg, ez az ő kudarca lenne,

már pedig a hiba az emberben van nem Istenben, az ember kudarca, hogy nem akarja Isten célját betölteni, hanem kiakar alóla bújni. Isten teremtése hibátlan az ember az aki vissza él a szabad akaratával, és nem akar Isten uralma alatt élni.


Isten soha nem íratta le, vagy mondta, hogy Ő az égbe akarja az embert a halála után, van neki ott angyala több milliárd, s ha akarna teremtene hozzá ha nem lenne elég, mert megvan hozzá a képessége.


Itt bukott az ember értelme és nem érti meg a biblia mondani valóját.


Katy Weaver

2014. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-nak:


:)


4-nek:


"Istennek soha nem volt célja, hogy az ember az égben éljen a halála után.

Isten két életformát hozott létre, először a szellemi birodalmát, az angyalokat, és utána a fizikait, vagy is az embert."


- Értem, tehát létrehozta az embert, hogy később elpusztíthassa. Röviden ennyi a történet, mert a bűnbe esés nem volt belekalkulálva a tervbe igaz? Valójában csak röpke időre hozott minket létre, hogy aztán később mehessünk a darálóba. Logikus. A másik dolog pedig az, hogy ebben az esetben köszönettel és hálával tartozunk Ádámnak és Évának, hogy meghosszabbította a kiűzetéssel a rövidke életünket. Ideje elgondolkodni, milyen rosszat is tegyünk még, hogy további évezredekkel súlytson minket és a Földön maradhassunk. Én személy szerint eléggé élvezem az életet és ha választani kell, hogy daráló, vagy ez, akkor simán maradnék még!

Persze ha nem érettelek félre, mert halálunk után várni kell ugye egy kicsit még, aztán jön az ezer éves béke, aztán daráló. Persze nem biztos, hogy jól gondolom.



"Ha Ádám nem tagadta volna meg Isten vezetését, mai napig is itt élne a földön, "


- Bocs, most összezavarodtam. Tehát élünk mi halál után csak nem a mennyben hanem a földön igaz? Jó, a kérdés még mindig áll. Minek éljünk itt a földön, mi a célja? Mármint a feltámadás után.



"Mivel Ádám eltévesztette a célt, ezért nem már nem volt alkalmas Isten céljának, így vissza tért ahonnan jött, a föld alkotó elemeibe."


- Mi van? Akkor most hogy vagyunk itt, ha Ádám alkotó elemeire esett szét?



Az ezt követő bekezdéseid tartalma: Bla bla bla. Köze nincs a kérdéshez. Nem akarod érteni, vagy tényleg értetlen vagy?


Most csak neked külön átfogalmazom, hogy a jehova tanui is megérthessék. Nem gondoltam, hogy ovis szinten kell kiírni egy kérdést, tehát:



Jehova tanui! Ha meghaltok, majd feltámadtok, mit értelme célja lesz a létezéseteknek? Az örökké valóságig létezni csak úgy nagyon unalmas lehet. Mi értelme lesz az életeteknek, ha ezt lehet annak nevezni?


Így már remélem világos, próbáld már meg értelmezni a teljes mondatot és kisilabizálni mire vagyok kíváncsi és ne szó szerint értelmezd. Olyan vagy mint a google fordító.

2014. ápr. 16. 11:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát tényleg érthetetlen vagy,


Ádám örökké élne és mára már 6000 éves lenne ha nem hibázik, Tehát nem halt volna meg.

A feltámadás pedig csak azért fog megtörténni Jézus halála révén, mert az utódok nem tehetnek Ádám butaságáról.

Ádám soha nem fog újra élni, és az utódok közül is csak azok akik érdemesek rá, és nem kell meghalniuk, vissza áll az eredeti terv. az emberek örökké élhetnek itt a földön, és nem próba miatt.

2014. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jézusom.


Ádámnak a halála előtt születtek gyermekei. így vagyunk mi itt.

Mit fogunk csinálni?

azt amit Ádámék ha nem vétkeztek volna.

2014. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

26%-os.


Akkor a halálunk utáni lét csak henyélés lesz, céltalan élet, semmitmondó hétköznapok, léha örökkévalóság?

Nem a kérdező az érthetetlen, hanem az, aki így kerüli a rendes választ.


Milyen válasz az, hogy " Mit fogunk csinálni?

azt amit Ádámék ha nem vétkeztek volna." ???


Nagyon megerőltettet magad.

2014. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6-7-nek:


"Hát tényleg érthetetlen vagy,


Ádám örökké élne és mára már 6000 éves lenne ha nem hibázik, Tehát nem halt volna meg. "


- És az ugyan kit érdekel? Kérdeztem én olyat, hogy mi lett volna ha Ádám.... Nem.


Próbáld már meg felfogni a kérdést és arra válaszolni. Ne a szavakkal játsz, hogy nem a mennybe megyünk hanem a földön maradunk, most meg Ádám így, Ádám úgy.


MI A CÉLJA A HALÁL UTÁNI LÉTNEK? Bárhol is leszünk. Mit fogunk csinálni és miért? Komolyan ez tényleg ennyire bonyolult kérdés?

De ha komoly erőfeszítések árán sem sikerül értelmezni az enyém itt van sörpocaké:


Akkor a halálunk utáni lét csak henyélés lesz, céltalan élet, semmitmondó hétköznapok, léha örökkévalóság?


Egyikra csak sikerül válaszolni. A sok imátságba meg jó lenne ha belefoglalnád, hogy küldjön egy kis észt, mert egy második osztályos kisgyerek leköröz. Ő ha lassaban is olvas, de érti amit olvas, te pedig nem.

2014. ápr. 18. 07:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! "...teszitek amihez kedvetek van, de egy idő után nem lesz unalmas?...Egy idő után minden unalmassá válik, nem?" Írod. Nos, szerény véleményem szerint, mint valaki, aki kereszténynek vallja magát, azt gondolom hogy a keresztények általában, s úgy az egyház (pl katolikus) tanítása is azt vallja, hogy a halál utáni létet, az örökkévaló létezést Isten országában, a mennyben, nem végtelen hosszúságú időnek érdemes elképzelni, hanem mint egy örökkévaló jelent, s így, innentől kezdve a kérdésedben megfogalmazott dilemma (legalábbis részben) azt hiszem feloldódik. Azt gondolom hogy viszonylag könnyen belátható hog pl az ember jelen pillanatban való nagyfokú boldogság/szeretet/öröm,stb. érzése -ha nem időben és abból következően elmúlásban, hanem állandó jelenben való létállapotként gondoljuk el- nem lehet unalmas. Másrészt a kérdésben foglaltaknak nyilvánvalóan csak akkor van értelme, ha elfogadjuk/feltételezzük hogy van egy az embernél magasabb/több/hatalmasabb entitás, vagyis Isten, aki képes rá hogy a halál után egy másfajta létállapotba helyezzen, hívjon meg. Ha viszont ezt (a gondolatot, s hitem szerint tényt) hajlandó valaki elfogadni, akkor onnantól már azt sem nehéz elképzelni meglátásom szerint hogy egy ilyen -az embernél végtelenül több valaki-, Isten kvázi ki tud találni olyan elfoglaltságot az ebben a létállapotban levő ember számára, amit a mostani tudásommal (azzal, amit az öt érzékszervemmel felfogni képes vagyok egyáltalán csak ebből a világból), el sem tudok képzelni. Miközben nyilvánvalóan nem lehet még csak elképzelés szintjén sem azt gondolom ennél sokkal exaktabb, konkrétabb válaszokat megfogalmazni, olyanformán, mint hogy pl éjt nappallá téve egy piros pötyöss labdát fogunk kergetni, vagy számháborúzunk az angyalokkal, amikor épp nem az angyalok hárfáinak húrjait pengetjük két manna megevése közti periódusban. Ezeknek a megfogalmazásoknak ilyenformán nyilvánvalóan nincsen túl sok értelmük, tehát ilyesmit fölöslegesen vársz el azt gondolom.
2014. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!