Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pontosan hogyan tudok "kikeres...

Pontosan hogyan tudok "kikeresztelkedni"?

Figyelt kérdés
Kiskoromban megkereszteltek, római katolikus vagyok. Elutasítottam a vallást mindig is (mindegyiket), inkább a természettudományokat gyakorlom (fizika, biológia), mintsem valamelyik vallást. Sokszor kellemetlen, hogy ha megkérdezik, meg vagyok-e keresztelve, igennel kell válaszolnom. Szeretném megszüntetni ezt a köteléket. Valaki le tudná írni egész pontosan ennek folyamatát? Keresztszülőket lehet nehéz lenne már megtalálni (már ha élnek még egyáltalán). Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. máj. 22. 19:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Egy másik hasonlat:

Mondjuk gyerekkorodban elvisznek Londonba. Később valamiért megutálod a várost. Amikor kérdezik, hogy jártál-e Londonban, kénytelen vagy azt mondani, hogy igen. Ezt a tényt már nem tudod megváltoztatni, ezzel együtt kell élned. Az viszont már rajtad múlik, hogy egyáltalán érdekelni fog-e, vagy éjszakánként álmatlanul fogsz forgolódni emiatt még évekig.

:))

2014. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Római Katolikus barátom!


Materialista szemlélet ( ami nem a Materializmus ) vs. Szeretet, szomorúság, érzelem, intuíció...

Szerinted az ember csak ebben a kettősségben létezik? Tipikus vallásos téveszme.

Szeretet, szomorúság..., de még a gondolat is egy kifejeződési forma, egy attitűd...látható, érezhető, lezajló folyamat, beazonosítható, tettenérhető. A megkeresztelkedés az mi? Egy " Szövetség " egy láthatatlan, elgondolhatatlan, nem-valami iránt, ami nincs, csak a vallásos ember gondolatai között, bár ő maga sem tudja a hitével ugyan mit akar hinni. Egy fejben lévő " Szövetség " egy önmaga által konstruált képpel, amit szintén önmaga szeretne megalkotni, aminek pszichológiai okai szintén saját magán belül vannak.

Magyarul semmi leírható, elmondható, csak valamiféle vágyálom, ahogy ő szeretné, hogy legyen. Ez nem valós gondolat, ez a cáfolhatatlan téveszme, és ha ezt többmillióan gondolják, akkor is.

2014. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Andizsuzsi ***** válasza:

"Sokszor kellemetlen, hogy ha megkérdezik, meg vagyok-e keresztelve, igennel kell válaszolnom."


Nem tudom, hogy te milyen körökben forogsz, én 46 éves vagyok, de még sosem kérdezte meg senki, hogy meg vagyok-e keresztelve.

Amúgy az előzőek elmondták, kikeresztelkedni nem lehet, de kérheted, hogy az anyakönyvbe a pap jegyezze be, hogy elhagytad az egyházat. Ennyi, ha ez a lelkedet megnyugtatja.

2014. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Amire gondoltam: bemegyek a templomba, ahol megkereszteltek, adok egy kis pénzt az ottani templomot vezető papnak (kb 10 ezret odanyomok), hogy öntsük már hivatalos formába, hogy "kikeresztelkedek". Írjon World-ben pár mondatot, kinyomtatjuk, nyomjon rá egy pecsétet/bélyegzőt, és aláírjuk mindketten, meg két tanú, akikkel megyek, és szintén ott voltak anno a ceremónián (rokonok). Meg vezessük be az anyakönyvbe is. Így képzeltem el, legalább lesz róla hivatalos nyomtatott papír is, hogy megtörtént a kilépés (mintha a keresztelkedésről is kaptam volna annó egy papírt, hogy meg vagyok, legalábbis ezt mondták otthon, ez igaz?). Az én lelkem csak ez nyugtatja meg.
2014. máj. 23. 12:53
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értem mi a gond. Menj be egy templomba, és mond el a lelkésznek ugyanezt. Elég konkrét választ fogsz kapni rá.
2014. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az én lelkem csak ez nyugtatja meg."


Ezt nem gonoszságból írom, de szerintem neked valami más gondod is van, nem csak az, hogy unod a sok kérdést. Az sem teljesen normális dolog, hogy a te lelked megnyugszik, a szégyent és megalázó érzést meg áttolod a családodra, szenvedjenek ők. Egyébként pont semmi nem fog változni. Ha figyelmesen elolvastad a kommenteket, akkor érted, hogy miért.

2014. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ezt annyira viccesnek tartom amikor valakit mérhetetlenül zavar valami olyasminek a megléte a saját élete vonatkozásában, ami egyébként saját meggyőződése (ill képzetei) szerint nincs... Ez az "én Nem hiszek Istenben, de azt tudom hogy az anyja Mária" típusú történet és kirohanások :D Persze az sem kevésbé "tréfás" bizonyos értelemben legalábbis, amikor egy vak, állandó jelleggel korholja a látókat, hogy azok miért beszélnek színekről, és folyamatosan megpróbálja nekik megmagyarázni hogy a színek valójában csak a fejükben léteznek, hiszen amiről ő nem tud, az nyilván nem létezhet... :) Persze a vakság önmagában nem bűn, csak egy állapot. Mégis azt gondolom hogy egy sajnálatos módon vak embernek sokkal nagyobb szerénységgel kéne beszélnie a "színekről" hogy csak egyet említsek, mert ez a fajta önteltség viszont már bizony bűn.
2014. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Dove081, szerintem ne menjünk bele kinek milyen (tév)képzetei léteznek.
2014. máj. 23. 13:14
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Filoszmen Barátom!


"Materialista szemlélet ( ami nem a Materializmus ) vs. Szeretet, szomorúság, érzelem, intuíció...

Szerinted az ember csak ebben a kettősségben létezik? Tipikus vallásos téveszme."


Nem mondtam, hogy csak ez a kettő létezik. De az írásaidból materialista nézőpontra lehet következtetni.


"Szeretet, szomorúság..., de még a gondolat is egy kifejeződési forma, egy attitűd...látható, érezhető, lezajló folyamat, beazonosítható, tettenérhető."


Légy szíves mutasd meg a tettenérést! Az érzelmek szubjektív dolgok, és nem kézzelfoghatóak, a gondolatok is csak a fejben léteznek, de léteznek, és ez a lényeg.


"A megkeresztelkedés az mi? Egy " Szövetség " egy láthatatlan, elgondolhatatlan, nem-valami iránt, ami nincs, csak a vallásos ember gondolatai között, bár ő maga sem tudja a hitével ugyan mit akar hinni. Egy fejben lévő " Szövetség " egy önmaga által konstruált képpel, amit szintén önmaga szeretne megalkotni, aminek pszichológiai okai szintén saját magán belül vannak."


A keresztények a Bibliát veszik alapul, ami kézzel fogható. A keresztség felvételének is vannak külső, fizikai jelei, amelyek a belső folyamatok külső szimbólumai, tehát van kézzel fogható vetülete is. Vagy utólag ott van a feljegyzés a plébániákon, hogy megtörtént a keresztelés. :)


"Magyarul semmi leírható, elmondható, csak valamiféle vágyálom, ahogy ő szeretné, hogy legyen. Ez nem valós gondolat, ez a cáfolhatatlan téveszme, és ha ezt többmillióan gondolják, akkor is."


Miért harcolsz akkor magad is a 'nem valós gondolat' ellen? Ha nem volna valós, nem tudnál harcolni sem ellene.


Egy Római Katolikus

2014. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a (tév)képzetekről szóló rész nem elsősorban rád vonatkozott. Persze akinek inge, nyugodtan vegye magára.
2014. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!