Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pontosan hogyan tudok "kikeres...

Pontosan hogyan tudok "kikeresztelkedni"?

Figyelt kérdés
Kiskoromban megkereszteltek, római katolikus vagyok. Elutasítottam a vallást mindig is (mindegyiket), inkább a természettudományokat gyakorlom (fizika, biológia), mintsem valamelyik vallást. Sokszor kellemetlen, hogy ha megkérdezik, meg vagyok-e keresztelve, igennel kell válaszolnom. Szeretném megszüntetni ezt a köteléket. Valaki le tudná írni egész pontosan ennek folyamatát? Keresztszülőket lehet nehéz lenne már megtalálni (már ha élnek még egyáltalán). Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. máj. 22. 19:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Keresztséggel a nyakadon fogsz megboldogulni.
2014. máj. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Nincs semmiféle " kötelék ", csak a fejekben. Ez csak egy szerencsétlen hagyomány, nem sok helye van egy felvilágosult társadalomban. Nem kell vele foglalkozni. Majd ez is kihal, a követőivel együtt és nem lesz semmi befolyása...Emelt fővel lépj át rajta és már meg is szüntetted.
2014. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%

Kedves filoszmen!


Lehet, hogy "kihal", de biztos, hogy nem a mi életünkben.

Tehát addig igenis van jelentősége.


Csak azért, mert valamiről nem veszel tudomást,azzal még nem szünteted meg, így van ez a keresztséggel is.

Ha annyira jelentéktelen volna, akkor miért akarnak annyira "szabadulni" tőle "kikeresztelkedés" által?


Valójában a keresztség egy eltörölhetetlen jel.

Akár tetszik, akár nem.


Egy Római Katolikus

2014. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez olyan, mint amikor az egyik gyerek oldalba böki a másikat: "Te vagy a fogó!" Mire a másik: "Á, most nem..." Nem kell ide semmi varázslat.
2014. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Sehogy nem tudsz. Megtörtént dolog. Mi úgy mondjuk, hogy eltörölhetetlen jel.

A köteléket már rég megszüntetted, mert kizártad magad az Egyházból.

2014. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Meg vagyok keresztelve, nem vagyok hívő. Leszarom. Viszont az tényleg zavar egy kicsit, hogy el kell mondanom egyeseknek, hogy igen, meg vagyok keresztelve, de ez számomra nem jelent semmit, nem hiszek benne, stb.

Egyébként szerintem bármelyik templomban törölnének a nyilvántartásból egy beszélgetés után.

2014. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Eltörölhetetlen jel??? És hol van? Valaki mutassa már meg? Mégegyszer: csak a keresztény fejekben van jelen, sehol máshol. Egy mesterséges " absztrakció ", vonatkozások nélkül.
2014. máj. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Az igazi gondom az, hogy az egész családom meg van keresztelve anyai ágon is a nagyszülőkig, ők mind mélyen vallásosak, és nagyon zavar, hogy állandóan felhozzák témaként, hogy meg vagyok keresztelve, de nem járok templomba, meg hogy megkeresztelve ateista vagyok. Nyáron elmegyek a templomba, ahol megkereszteltek 28 éve, hogy hogyan tudok kikeresztelkedni, aztán a család ottani ágának orra alá dörgölöm, hogy már nem tartozom közéjük, hagyjanak békén.
2014. máj. 23. 10:07
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

"Eltörölhetetlen jel??? És hol van? Valaki mutassa már meg? Mégegyszer: csak a keresztény fejekben van jelen, sehol máshol. Egy mesterséges " absztrakció ", vonatkozások nélkül."


Látni, hogy mennyire materialista beállítottságú vagy.

Ez ugyanolyan, hogy mutasd meg a szeretetet, kézzelfoghatóan! Vagy a szomorúságot, vidámságot...


Vagy mutass meg nekem egy gondolatot a sok közül!


Meg tudod mutatni ezek bármelyikét is kézzel foghatóan?

Nem.

Akkor ezek sem léteznek?


Kíváncsi vagyok az ezzel kapcsolatos meglátásaidra, Filoszmen. :)


Egy Római Katolikus

2014. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha kicsit is szereted a családodat, akkor nem dörgölsz az orruk alá olyat, ami nagyon rosszul esne nekik. Vagy utálod a szüleidet, nagyszüleidet?


Másrészt nem értem, mennyivel lenne könnyebb azt mondani, hogy kikeresztelkedtél. (Mert azt ugye nem mondhatod, hogy nem lettél megkeresztelve, mert ez így nem igaz.) Szóval a kérdések ugyanúgy megmaradnak, csak még kínosabbak lesznek.


Harmadrészt, ha nem érdekel a vallás, akkor miért érdekel, hogy gyerekkorodban lötyköltek rád némi vizet? Ha semmit nem jelent neked, akkor ne is foglalkozz vele. Ha kérdezik, csak annyit kell mondani, hogy:

"Igen, megkereszteltek, de nem vagyok hívő."

Ennyi.


Egyébként nem tudsz "kikeresztelkedni".

Ez olyan, mintha egy kisgyerek adna neked egy képzeletbeli sütit, amit ő sütött a műanyag játéksütőjében. Ha belemész a játékba, akkor megeszed, és kérsz még. Ha meg nem érdekel a dolog, akkor életed végéig azon filózol, hogyan szabadulj meg a képzeletbeli sütitől? :))

2014. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!