Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pontosan hogyan tudok "kikeres...

Pontosan hogyan tudok "kikeresztelkedni"?

Figyelt kérdés
Kiskoromban megkereszteltek, római katolikus vagyok. Elutasítottam a vallást mindig is (mindegyiket), inkább a természettudományokat gyakorlom (fizika, biológia), mintsem valamelyik vallást. Sokszor kellemetlen, hogy ha megkérdezik, meg vagyok-e keresztelve, igennel kell válaszolnom. Szeretném megszüntetni ezt a köteléket. Valaki le tudná írni egész pontosan ennek folyamatát? Keresztszülőket lehet nehéz lenne már megtalálni (már ha élnek még egyáltalán). Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. máj. 22. 19:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ja, de. Akkor elnézést kérek :)
2014. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

>"De az írásaidból materialista nézőpontra lehet következtetni."


A materialista nem azonos az ateistával, sem a szkeptikussal, stb.


>"Légy szíves mutasd meg a tettenérést! Az érzelmek szubjektív dolgok, és nem kézzelfoghatóak, a gondolatok is csak a fejben léteznek, de léteznek, és ez a lényeg."


Pl. mikor elsírod magad egy Zeffirelli filmen, vagy megszakadsz Chaplinen, az elég jól tetten érhető. A fejekben van, szubjektív is, mégis tetten érhető. :)

2014. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanígy a keresztségnek is megvannak a tetten érhető jelei.


Ráadásul azok eltörölhetetlenek.


Míg az érzelmek jönnek-mennek.

2014. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Míg az érzelmek jönnek-mennek."

Ez nem vallás függő, hanem embere válogatja. Tudod vallás nélkül is lehet valaki erkölcsös, ha erre céloztál. Az ellenkezőjét csak a bigott hívők terjesztik.

De ebbe most ne menjünk bele.

Respect.

2014. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Tudod vallás nélkül is lehet valaki erkölcsös, ha erre céloztál."


Nem, nem céloztam semmi ilyenre.


Viszont ezzel magam is egyetértek.


Egy Római Katolikus

2014. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha nem tulajdonítasz neki jelentőséget, miért akarod megszüntetni a köteléket? Ha nem hiszel benne, akkor számodra tulajdonképpen semmit nem jelent, a semmin meg mit akarsz megszüntetni? :)


Én ugyanúgy vagyok a vallással, mint te, csak engem katolkiusnak is neveltek. Ma már egyáltalán nem gyakorlom a vallást, nem vagyok hívő, de "hivatalosan" megkeresztelt vagyok. Na és? 1) nemigen kérdezgeti ezt senki 2)az én szememben nincs jelentősége 3) ha mégis kérdezi valaki, hát megmondom az igazat. Nem értem, miért kell ezen problémázni :)

2014. máj. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szinte mindenki meg van keresztelve, aki elmúlt 20-25 éves. Divat volt, így kellett..stb. Én is. Szerinted mennyire érdekel, vagy befolyásol? Annyira se, mint mikor megcsíp egy szúnyog. Üres az egész, mint ami hozzátartozik.
2014. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!