Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves valláskritikusok! Ha...

Kedves valláskritikusok! Ha valóban nem létezik a keresztény isten, akkor mégis miért akkora nagy örömforrás a szentség?

Figyelt kérdés
Na erre varrjanak gombot az ateisták.

2014. máj. 30. 08:38
1 2 3 4 5
 1/45 Shai-Hulud ***** válasza:
99%

NEKED örömforrás, mert hiszel benne.

Én nem vagyok hívő, így nekem nem is örömforrás.

Na erre varrjanak gombot a hívők.

2014. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én nem vagyok teljesen ateista, de szeretném tudni, mit értesz a szentség fogalma alatt?
2014. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
82%
Rejszolj csak csöndben tovább a kis mesekönyvedre, de engem hagyjál már békén, jó?
2014. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 Snapette ***** válasza:
98%

Nem gondolhatod komolyan, hogy nekem, aki nem vagyok hívő bármiféle örömforrás lenne bármiféle szentségben. Legfennebb a hétszentségben, mikor felemlegetem...

Csak épp, hogy ezt úgy írtad le, mintha valami univerzális igazság lenne, holott egy szubjektív érzetről beszélsz. Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy hogy ne létezhetne a repülő spagettiszörny, mikor a spagetti olyan finom...

2014. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
93%

<< Na erre varrjanak gombot az ateisták. >>


:D :D :D


Hát az hétszentség, hogy erre már köpni-nyelni nem tudnak. Megadtad nekik a kegyelemdöfést.

2014. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%

Miért, a szentség akkora nagy örömforrás...? :)


Szerintem a szentség örömforrása fel sem érhet a nutelláéval pl. Na erre varrjatok gombot.

2014. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
92%

Kèrdező!

Te csupán saját mentális èrzetadataidat ismered, abból indulsz ki, miközben a " szentség " szó sincs pontosan és ésszerűen definiálva, csupán csak egy vallási műszó, aminek nincs valós jelentése. Szerinted másoknak miért örömforrás bármi, amit annak éreznek? Persze gondolom a valláshoz kötődő örömforrásod mindenki másénál magasabbrendű. Már többször leírtam, ez csupán egy önelégült vallási egoizmus. Te egy egoista ember vagy, az egoizmusod pedig a vallásban manifesztálódik. Ez van haver, csak egy pszichológiai szinten elemezhető, átlagos hívő vagy!

2014. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%
Ja...na erre varrj gombot!
2014. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
97%

Kedves vallásos! Ha valóban létezik a keresztény isten, akkor mégis miért nem örömforrás a szentség?


Na erre varrjál gombot:D

2014. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal, hogy nem minden keresztény szent és nem minden szent keresztény.

Ez utóbbi teljesen olyan mint aki szereti a szexet, de a partnerét már nem.

A szentség nem egy szubjektív örömforrás, hanem minden szent ember egyformán örömét leli benne.

Aki azt hiszi, hogy a szentség nem okoz örömet az nyilvánvalóan azért van mert nem szent, és sosem volt az.

Márpedig az erkölcsösség is a szentség egy részét képzi és hát akkor....

Én nem akarok senkit le aljasítani, de gondolom kapizsgáljátok az eszmefuttatás lényegét.

Elég könnyű volt csapdába csalni benneteket.


filoszmen!Amit ide körmöltél nekem az egy igényesen megszerkesztett, szépen fogalmazott hozzászólás, csak a baj az hogy abszolút semmi köze a pszichológiához.

És még a kérdésre sem adtad meg vele a választ, ahogyan a többiek sem.

2014. máj. 30. 11:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!