Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szép napot! Hol van Isten...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Hol van Isten (keresztény)?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok már lassan 2 éve mert odáig nőttem agyilag! Felháborítónak tartom, hogy más emberek nem jutottak el arra szintre ameddig én! Régebben imádkoztam, jártam templomba stb viszont egy esemény ezen igencsak változtatott (nem kell nagy dologra gondolni de nem is írnám le, kicsit személyes). Amit tudni kell rólam: mindig jó/kiváló magatartású illetve tanuló ember voltam, ez ma sem változott. Emlékszem még Isten nevét a számra sem mertem venni mert féltem, hogy megbüntet (pl: ha beütöttem a lábujjam , stb). Aztán megtörtént az előbb említett dolog és elkezdtem ismét fohászkodni, hogy jöjjön rendbe, hiszen jól "szolgáltam és ennyi csak kijár"! Mint lehet sejteni semmi nem történt. Fél év múlva kb idegemben kicsúszott a számon a következő: A jó büdös k***a Isten b****meg most már az egészet! És tudjátok mi történt? SEMMI: semmi sem változott minden ugyanolyan volt mint ezelőtt. Ekkor jöttem rá, hogy valamit vagy rosszul csináltam vagy valami nem stimmel. Egyre inkább nyitni kezdtem a tudomány felé és rájöttem (sajnos elég későn fogtam fel teljesen), hogy nem volt se 7 nap alatt való "építkezés" se Ádám és Éva se semmi. Onnantól kezdve tudtam, hogy mi az egyik célom: biológiával kapcsolatos pálya!

Legutáltabb mondatom a hittel kapcsolatban, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Ezt általában akkor szokták mondani mikor olyan kérdéseket tesznek fel egy hívő embernek, hogy: mondja már meg ha nincs olyan, hogy evolúció akkor mivel magyarázza a vírusok nagyfokú alkalmazkodóképességét?(értem itt a mutációra mellyel immunisá válnak az antibiotikumokra rövid idő alatt). Szerintem ez már-már szégyenletes! Egyszerű példa ha a való életben is így menne: Fizikából érettségizik valaki és nem tud valamit és ezt felelné : "Einstein biztos tudta!" majd ami félháborító, hogy mindenki felállva tapsol olyan ötöst kapott!

Figyelmetekbe ajánlom a következő példákat, igen az a célom, hogy ne higgyetek semmilyen vallásban mert nem mentek vele semmire!!!!!!!!!!!!!!!!

-Miért volt/van a kereszténységnek ekkora helye? Azt hirdeti leegyszerűsítve: élj helyesen/dolgozz stb és a mennybe jutsz. Na most, aki mögé lát annak a sok baromságnak ami az egyházt jellemezte az utóbbi évszázadokban/évezredekben az látni fogja, hogy semmi másról nem szólt a dolog mint hatalomról! Gondoljunk csak a sok egyházi adóra/ az Istenért folyó harcokra/különböző országokra gyakorolt vallási nyomásra/valamint a "nyájcsalogató" ígéretekre! Anno nagyon sok szolga/jobbágy/egyszerű gondolkodású ember volt. Akik mikor dolgoztak a földesúrnak nem törődtek (csak egy példa) vele ha letapossák a káposztát, mivel holnap úgyis jobbágy lesz illetve a földesúr úgyis földesúr lesz! Elmondható, hogy keserű, munkában gazdag életük volt. De jött ez a vallás (ÁLLÍTOM, hogy a terjesztők fele nem hitt!) és azt ígérte ha nem taposod le és még jobban oda teszed magad olyan életed lesz a mennyországban amiről álmodni se tudsz! ---> kész főnyeremény!

-Van egy jó néhány ember, aki csak azért hisz mert nem mer nem hinni! Kifejtem: a mostani ember abban a kényelemben él, hogy addig jók Istennek míg hisznek de ha eltűnik a hit akkor viszont nagyon "bosszút" áll! Ne írjátok, hogy nincs mert találkoztam ezzel a jelenséggel!

-A kérdésemben benne van a hol szócska. Kérdem én: milyen idióta egy Isten ez az isten ha egy 21. századi embernek nem mutatja meg magát vagy nem ad magáról bizonyítékot? A tudomány korában élünk ahol hála a bátor tudósembereknek kiléptünk abból a szörnyű középkori hívőségből ami jellemezte a múltévezredet! Sokan meghalnak pl: AIDS-ben mert nincs rá normális gyógymód. Ha nem lett volna több száz év sötét középkor akkor lehet , sőt biztos, hogy nem jelentene nagyobb veszélyt mint egy mezei megfázás. Nekem nem adott bizonyítékot és ez lett a vége... Ne merjétek írni, hogy nem kell bizonyíték csak higgyünk annak ami le van írva: furcsa a németek is hittek a Mein Kampf-ban és mi lett a vége?

- A Biblia egy (hozzáteszem tanulságos de CSAK tanulságos) felnőtteknek szóló mese, ami valamelyest megoldást ígér a hétköznapi gondjainkra! Állítom, hogy minden csoda ami benne van vagy kitaláció vagy tényleg megtörtént viszont be van bizonyítva, hogy akkor is megtörtént volna ha nincs ott egy marha aki ezt mondja: Óóó magasságos Isten de nagy a hatalmad!...

Még lehetne sorolni az előbbiekhez hasonló dolgokat de elég lesz ennyi is. A tudomány nem csak megígéri a bizonyítékokat a világ dolgaira de meg is adja!

Nem tudom, nem tudhatom, hogy keletkezett az univerzum de ha valaki tervezte/teremtette az biztos, hogy nem Isten volt. Miért? Azért mert az egész "Isten megteremtette a FÖldet" stb szöveg hazugság. Amint bebizonyosodott, hogy nem a Föld van középen, egyből megrengett, mikor viszont kiderült, hogy nem csak egy Nap, nem csak egy bolygó létezik meg is semmisült! Az egyház ezt próbálja megmagyarázni, menti ami menthető de amíg ti nem mondjátok ki, hogy "ÉN MAGAMBAN, CSALÁDOMBAN, BARÁTAIMBAN HISZEK NEM PEDIG EGY KITALÁLT LÉNYBEN" addig ez nem fog változni!

Bocs ha van írási hiba!szóismétlés.



Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 4. 09:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
79%

Én is ateista vagyok, de ennek a szövegnek értelme nem volt semmi... Ez ugyanolyan térítés, mint amit a vallásosok csinálnak. Ők szerintük meg nekik van igazuk, szerintünk meg nekünk. És tudod: befogott fülnek hiába magyarázol, hiába mutatod meg a világot - ha nem akarja meglátni a valóságot, úgy sem fogja :)


Ez egy vég nélküli, és leginkább értelmetlen vita. Az ellen fel kell lépni, hogy lenyomják a vallásukat mindenki torkán, de az ilyen szöveggel csak a keményebb vallási fellépést éred el, mert ettől meg támadva érzik magukat.

2014. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Az ateistáknak ezzel nem mondtál újat, a híveket meg nem téríted el ezzel a nyájból (ha ez lenne a célod...)
2014. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
58%

Vidiripi


Kérdező!


Képzeld Istennek van "gyógymódja" az AIDS ellen. Ne paráználkodj!


Káromkodtál és nem történt semmi. Micsoda hihetetlen dolog. Képzeld el hogy vannak emberek akik ölnek vannak gyermek molesztálók meg lehetne még sorolni és úgy mond velük sem történik "semmi".

De igen századunkban is megmutatja magát Isten. Képzeld el még századunkban is létezik a Biblia. Századunkban is vannak olyan emberek akik hisznek. Olyanok is vannak akik úgy hisznek hogy közben szeretteik haltak meg.

A tudomány segítségével olyan dolgokat is láthatunk amit addig nem. S még is hisznek emberek sőt van olyan aki ennek hatására lett hívő. Csak tudod van aki így szemléli a világot és van aki úgy.

2014. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
50%

Azt írod: És tudjátok mi történt? Semmi!


Dehogyisnem. Ateista lettél. Semmi segítséged, semmi vigaszod, onnantól kezdve úgy hajtottad álomra a fejed, hogy még egy nappal kevesebb és nincs indok amiért megszülettél. Ez a te döntésed, de ha számonkérés van és Istennek magyarázkodsz, akkor majd ne feledd az érveidet. Mellesleg az elektron láthatatlan. Tudtad? Mégis elfogadja mindenki a létezését, mert bizonyítható, ahogy Isten is, csaképp annyira meg van keményedve a szíved, hogy simán lehazugozol bárkit, aki fel meri vállalni a bizonyítékait, azt hogy semmi kétsége Isten léte felől.


Egy gőgős, pökhendi, mitugrász lettél, akinek már a jómodora is a múlté. Engem már rég nem érdekel, hogy ki miért nem tér meg, és valószínűleg te sosem voltál megtérve (hobbikeresztény a neved, aki eljár templomba, aztán annyi a hitélete), de az, hogy megmagyarázzátok, hogy amit mi átéltünk és megéltünk, jelen időben is, hazugság, az a gusztustalan férgesség netovábbja.


Menj a világ után. Csak aztán ne lepődj meg és Istent most már ne keresd, mert nem hallgatja meg a hazugok és csalók imáit, ez is benne van a Bibliában.

2014. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
36%

"mély értelmű e beszéd

te bölcs is vagy, nem csak szép"

*

"mert odáig nőttem agyilag!" :D

Kérdező, nem lehet, hogy odáig "nőttél agyilag", hogy messze lehagytad a saját agyadat, szívedet, és most fölöttük fölényeskedsz, agytalan-szívtelen?

2014. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Kàr volt végig olvasni ezt a sok sületlen ràgalmat egy egy exbigottòl? Cagy csak ma ateista, holnap meg punk leszel?
2014. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
62%

Te most komolyan ebből vetted le hogy nincs Isten?

Elmondom neked, hogy velem pl személyesen foglalkozik,

és többször volt hogy valamit nem úgy csinált ahogy elvártam volna, és én meg dührohamot kaptam. Ilyenkor a "rohadt köcsög" a leggyengébb szófordulat volt, amit kapott. A válasz egy nagy ölelés volt. Jó mi? Hozzáteszem, enélkül a személyes törődés nélkül már halott lennék (több öngyilkossági kísérletem volt, egyetlen célom az volt hogy meghalhassak).


Egyébként az írásodon is látszik az egyházak felelőssége azzal kapcsolatban, hogy milyennek mutatják be Istent.

Meg kell jegyezni, hogy a tradicionális egyházaknak nem sok közük van Istenhez, szvsz. Az az igazság hogy a hit egy nagyon manipulálható valami. (Nekem kivételes a helyzetem, mert valamiért akkor sem hagyna békén az Isten, ha meg akarnék tőle szabadulni. Próbáltam én, de nem sikerult)

2014. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Vidiripi : azért azt tudod,hogy máshogy is el lehet kapni az AIDS-t. Szóval az a fajta megelőzés önmagában kevés.
2014. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként meg én is úgy vagyok ezzel,hogy

"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. "

2014. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom összefoglalni:

-Mindenki abban hisz amiben akar de ennek ellenében fogalmaztam meg ezt a szöveget. Igen, valamelyest a hittérítés volt ezzel a célom. Azt azért egy mélyen hívő embernek is be kell látnia, hogy ezen a földön 5 világvallás van és mindegyiknek más-más a kultúrája. A szöveggel viszont egy olyan "vallásra" akartam célozni amire énszerintem mindenkinek át kellene térni. Vigasztalódjak azon ha elkapom az AIDS-et, hogy "óó majd Isten segít nekem ha akar, ha meg nem mivel hiszek benne úgyis a mennyországba jutok"? NEM. Ha egy hívő ember elkapja lehet, hogy az első útja a templomba vezet de a második biztos, hogy a tudomány által felépített kórházba ahol megfelelő ellátást, gyógyszereket kap.

-"Semmi segítséged, semmi vigaszod, onnantól kezdve úgy hajtottad álomra a fejed, hogy még egy nappal kevesebb és nincs indok amiért megszülettél"

Van segítségem illetve vigaszom : család, barátok, (és mint írták csak nem egoból/beképzeltségből/prűdségből) a saját eszem.

Arra pedig, hogy ha lesz elszámolás és ha tényleg van Isten: tudod mit? ha tényleg létezik és hagyja, hogy ilyen kételyek közt éljek mikor nem lenne nagy dolog "varázsolni" (akkor ne félj még a legmélyebb ateista is megtérne) akkor nekem nem is kell! Nem azért mert nem hittem benne (szóval alapból mínuszból indulok) hanem azért mert egyszerűen ez nem járja! Lehet, hogy egy villámlás 500 évvel ezelőtt elég volt de ma már régen kevés. Pokolra jutok? Jussak! Inkább égek a pokol tűzén minthogy egy ilyen Istennek jó pofizzak!

Honnan veszed, hogy nincs jómodorom? Igaz: ha olyan történik (nem csak Istennel kapcsolatban) de kicsúszik a számon. Használtam vagy 5-6 szót és egyből kopasz,ateista modortalan,stb féreg lettem:D Azokat inkább nyomatékosítóknak szántam de mindegy nem ez a fő téma.

Eszembe jut egy ember: Howind , lehet, hogy nem a legjobb de igen nagy csalónak számított. Furcsa Isten hagyta évekig, hogy a vénasszonyok/hívők/betegek manipulálhatóságát kihasználja... És nem Isten csukta rács mögé hanem a rendőrök, nyomozás alapján.

-És nem, nem abból vettem, hogy nincs Isten, hogy nem segített. Abból merítkeztem amiket tapasztaltam. Nem voltam hobbihívő! Bűnbánó hét/ advent stb-re is elmentem. Még a Bibliát is elkezdtem olvasni csak otthagytam egy jóóóó néhány oldal után (kicsit hosszú:d jajajaj : szoktam olvasni még mielőtt rám fognátok:d) Az az esemény volt a fordulópont: rájöttem arra, hogy se a tanúlányaim , sem a kapcsolataim (család, barátok) nem változtak meg attól a naptól kezdve. Nem lettem sem szerencsétlen (számomra inkább statisztikai valószínűség), nem hagytam "véletlenül" el a pénztárcám, minden ugyanúgy folyt tovább, pedig előtte imádkoztam, hogy jajj ne én feleljek/jajj csak sikerüljön elsőre/jajj csak ne essen az eső/jajj ez, jajj az.


Nem lett az életem kevesebb "csodától" átitatott. A Nap is ugyanúgy süt reggelente az arcomba mikor kimegyek megcsodálni csak azzal a különbséggel, hogy tudom mi/miért/hogyan/minek köszönhetően tapasztalhatom meg.

Úgy látom nem sikerült sok mindent elérnem ezzel de az biztos, hogy lesz egy nap mikor kiderül az igazság és az biztos, hogy

- ha létezik, akkor meg fogok lepődni és vállalom azt amit fentebb írtam (pokol)

-ha nem létezik, akkor nem fogok meglepődni de legalább megbizonyosodik, hogy nem volt hiába az írásom, nem volt hiába a tanulásom.

2014. jún. 4. 12:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!