Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel tudják bebizonyítani a...

Aulac kérdése:

Mivel tudják bebizonyítani a hívők ( a Biblián kívül), hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

Az szerintem nem megfelelő magyarázat, hogy kell lennie, mert ezt és ezt másképp nem lehet megmagyarázni.

Kérem a hosszú bemásolt szövegeket mellőzni. Nem a hitkönyvekben lévőkre vagyok kíváncsi.

Csak a saját gondolatokra fogok reagálni.


2010. jan. 2. 11:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
79%

Személyes, szubjektív tapasztalásokkal. A hívők nem hiszik, hanem tudják, hogy van Isten. Saját, egyéni meggyőződésből, élményből.

Mint ilyet, bizonyítani persze nem lehet.

2010. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
45%
melyik a bonyolúltabb? egy ház, vagy egy bolygó?mint ahogy nem kételkedsz te sem, ha látsz pl egy házat, hogy egy inteligens valaki azt céllal építette, úgy a hívők sem kételkednek abban, hogy a föld, mint bolygó, szintén intelligens Teremtő műve. mint ahogy egy komplett, öszkomfortos ház sem jöhet létre véletlenűl, úgy egy bolygó sem.
2010. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy az ateisták sem tudják bebizonyítani,hogy nincs Isten,úgy a hívők sem azt,hogy van,Mindeketten hisznek a saját véleményüknek.
2010. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
86%
A hívők nem bizonyítják, hanem hiszik. Ez a lényege az egésznek. Azért hit, mert nem lehet bizonyítani. Aki hisz, azt úgysem tudod meggyőzni, hogy nem létezik, aki meg nem hisz, azt úgysem tudod meggyőzni, hogy létezik.
2010. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
52%

Semmivel.

A Biblia eleve nem bizonyíték (nincs benne egyetlen bizonyító szó sem, csak állítások).

Az életükkel sem tudják bizonyítani: miért bizonyítana az bármiféle istent?

A megérzésük, elképzeléseik, vágyaik, hiányérzetük, stb. szintén nem bizonyíték.

Amúgy sem tudják megmondani, miért ebben az egyetlen istenben hisznek, és miért tagadják a többi, sok százezer isten létezését? Mi alapján döntötték el, hogy melyik isten létezik és melyik nem?


Erről az istenről az bizonyítható, hogy nem létezik. De ezt a bizonyítást csak akkor fogom leírni (már, ha érdekel valakit itt egyáltalán) - ha nem pontoznak le. Elegem van már abból, hogy a hívők vadul lepontoznak mindenkit, aki nem tetszik nekik. Ne csak pontozgassanak, hanem írják meg a bizonyítékokat!

2010. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
85%

Semmivel, de miért kellene bizonyítani? Ugyanúgy nem lehet, mint ahogy a nemlétét sem.

Engem érdekelne amit az előző írt, bár elég szkeptikus vagyok.

2010. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
65%

"Mi alapján döntötték el, hogy melyik isten létezik és melyik nem? "


Születési hely alapján. Amely véletlenszerűség szerintem önmagában bizonyítja, hogy NEM IS GONDOLKODTAK EL RAJTA, hogy miben kezdtek el hinni (az elején!), mert egyszerűen beléjük nevelték, hogy ezt higgyék. Egy olyan, aki muszlim területre születik sosem választja a kereszténységet és vice versa. Miért? Minden egyes muszlim még az elején átgondolja, hogy neki ez a hit kell, mert ez tetszik neki? Dehogyis! Beléjük nevelik. Felnőttkorukra meg meg vannak győződve róla, hogy csak az ő istenük az igaz. A csapda ott van, hogy azt, hogy ebben kezdenek el hinni, azt nem érett fejjel döntötték el, hanem megmondták nekik, hogy mit csináljanak még gyerekként. Ha lenne ország, ahol arra nevelik az összes gyereket, hogy az Antikrisztusban higgyenek, persze, hogy abban hinnének és pontoznák le a többi válaszadót, aki nem abban hisz.


A másik: ezek az érzések (lelkiismeret, közösségi érzés stb.) az őskorban jöttek létre. Ugyanígy szerintem az, hogy szükségünk van egy bölcs "atyára", miután a saját apánk szavára sem hagyatkozhatunk egész életünkben és nem lesz ott mindig valaki, aki megmondja, mi a helyes, ezért találtunk ki egy ilyet. Szóval szerintem gyerekkori rögződés.

De persze ez csak az én véleményem.


17/f

2010. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
35%
bizonyitani kéne hogy isten nem létezik? Max ha bizonyitja valaki, hogy nem létezik a réz fa*zú bagoly.
2010. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
44%

Az elmúlt évszázadokban sok tudós gyártott elméleteket az Univerzum keletkezéséről,fejlődéséről,amit az embereknek addig el kellett hinni valóságként,amíg egy másik be nem bizonyította,hogy az előző tévedett,és neki van igaza.

Azt viszont még egyetlen tudós sem tudta bebizonyítani,és nem is fogja,hogy a kezdet honnan jött.Minden kicsit is gondolkodni tudó ember tisztában van azzal,hogy SEMMIBŐL NEM LESZ SEMMI!Amig nekem nem bizonyítják be,hogy honnan keletkezett az élet,addig hiszek Isten létezésében.

2010. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
65%
Ez az egész "tudják-e bizonyítani" kérdés csak az ateistákat érdekli, a hívők ugyanis nem bizonygatnak, hanem hisznek. Az ateisták számára ez roppantul felfoghatatlan, hisztiznek is eleget emiatt.
2010. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!