Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel tudják bebizonyítani a...

Aulac kérdése:

Mivel tudják bebizonyítani a hívők ( a Biblián kívül), hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

Az szerintem nem megfelelő magyarázat, hogy kell lennie, mert ezt és ezt másképp nem lehet megmagyarázni.

Kérem a hosszú bemásolt szövegeket mellőzni. Nem a hitkönyvekben lévőkre vagyok kíváncsi.

Csak a saját gondolatokra fogok reagálni.


2010. jan. 2. 11:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
53%

Egy hívőnek nem kell bizonyíték, hiszen hisz. Nincs szüksége bizonyítékra. Ráadásul számára Isten éppoly valóságos, mint számodra a másik ember: látja, tapasztalja, kapcsolatban van vele, reagálnak egymásra. Magam is hívő vagyok, Isten létezésében épp olyan biztos vagyok, mint a magaméban, egyéb bizonyítékra tehát nincsen szükségem.


Ha mindenképpen bizonyítékot akarsz, akkor fordulj a fizikához. A Gödel-tétel mondja ki, hogy a világon előbb-utóbb minden lehetséges megvalósul, és ezt matematikai tételekkel szépen le is vezeti. Azaz Isten léte is lehetséges, nem zárható ki.

2010. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
38%

Kell bizonyítani, és bizonyítható is Isten léte a Biblia nélkül is.

Ezt a középkor filozőfusai meg is tették!


Amit keresni kell: "istenérvek". Beírod gugliba, ki is adja. Hasznos olvasgatást.

2010. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
14%

"Azt viszont még egyetlen tudós sem tudta bebizonyítani,és nem is fogja,hogy a kezdet honnan jött.Minden kicsit is gondolkodni tudó ember tisztában van azzal,hogy SEMMIBŐL NEM LESZ SEMMI"


És Isten honnan jött? Oh persze: semmiből nem lesz semmi, de Isten létének nincs sem kezdete, sem vége... óóóó, hát ez mindent megymagyaráz! Hah, sötét, hülyegyerek... Tipikus keresztény vagy.


"Az ateisták számára ez roppantul felfoghatatlan, hisztiznek is eleget emiatt."


Hah :D A keresztények hisztiznek minden miatt. Az abortusszal minden bajuk van, az a vén f@sz... bocsi a Pápa felszólítja az Afrikaiakat, hogy ne védekezzenek, amikor ott van a legtöbb HIV fertőzött és AIDS-es. Nem elég nekik a pénz, amit a támogatásukra kapnak, belepofáznak a politikába, amihez semmi közük... Hah és a listának még koránt sincs vége...


----------------


Amúgy meg a Biblia sem bizonyíték Isten létére. Emberek írták, látszik is a sok-sok ellentmondásból, ami benne van. De a keresztények ezt is könnyen félresöprik: Isteni sugallat miatt írták... na persze.


És mi lehetne bizonyíték Isten létére? A sok árva, a beteg gyermekek. A jó emberek nem tudnak megélni, a sok haláleset és háború. A világot égető gyűlölet (amit legtöbb esetben a keresztények szítanak, hajaj...) az ellentétek, a másik ember tiszteletének hiánya, a tolerncia hiánya... Ja! Hogy ezek a bizonyítékok pont ellene szólnak...

Hajaj Istenkém, gyenge lábakon állsz!

2010. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
100%

12:13 "Kell bizonyítani, és bizonyítható is Isten léte a Biblia nélkül is.

Ezt a középkor filozőfusai meg is tették!


Amit keresni kell: "istenérvek"."


A középkor óta volt némi fejlődés a filozófiában. Ne gondold, hogy 800 év alatt nem jelentek meg újdonságok. A középkori istenérveket ma már csak történeti érdekességként kezeli a filozófia. Egy kicsit vicces is, ha valaki középkori istenérveket vesz elő a XXI. században. Ugyanilyen vicces, amikor egy XXI. századi ateista diadalmasan "cáfolja" a XII. századi gondolatmeneteket (még viccesebb, hogy ez gyakran nem is sikerül nekik).

2010. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
25%
Ott van a probléma, hogy az emberek többsége nem Istenben hisz, hanem az egyházakban. Márpedig az egyházakat emberek irányítják. Nem hiszek az egyházakban, egyikben sem, 14 évig jártam templomba, hittanra is 8 évig, de rájöttem, hogy nincs értelme. Istenben továbbra is hiszek, de nem a szakállas bácsikában, ott fent az égben, hanem valami erőben, vagy nem is tudom, és nem hiszem, hogy nagyon érdekli, mi van a földön.
2010. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
44%

"Nem hiszek az egyházakban... Istenben továbbra is hiszek, de nem a szakállas bácsikában"


Melyik egyház tanította neked azt, hogy Isten egy szakállas bácsi? Komolyan érdekel, honnan származik ez a kedvenc ateista szöveg.

2010. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
69%
katolikus hittanra jártam, és katolikus templomba. nekem nem tanította senki, mivel emlékeim szerint soha semmit nem csináltunk hittanon azon kívül, hogy bemagoltuk a tízparancsolatot, amikor elsőáldozó voltam. soha nem beszélgettünk, nem tudtak válaszolni a kérdéseimre, csak fogtuk a hittankönyvet és a hitoktató (később a pap) elmondta azt, ami benne van. Biblia hittanon 1szer volt a kezemben. Ezért döntöttem úgy 14 évesen, hogy ennek semmi értelme nincs.
2010. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
32%

ma 12:25

én még nem találkoztam az istenérvek meggyőző cáfolatával

2010. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
40%
emeljétek fel a fejeteket az esti csillagos égboltra, és lássátok: ki teremtette azokat?
2010. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
46%

"katolikus hittanra jártam, és katolikus templomba. nekem nem tanította senki"


Értem, de akkor konkrétan honnan a szakállasbácsizás (már azon kívül, hogy a Hogyan Legyünk Inteligencs Atejisták honlapokon reklámozzák ezt a koncepciót)?

2010. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!