Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a Naacal-táb...

Mi a véleményetek a Naacal-táblák kezdet és teremtés leírásáról?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem ismerné:



A naacal-táblák a kezdetről és a teremtésről


„Eredetileg a mindenség csak egy szellem, egy értelem volt. Nyugalom, csend volt, minden rezdülés nélkül. Üres és sötét volt a végtelen, a felfoghatatlan tér. A sötétség végtelenjében egyes-egyedül a Legfelsőbb Értelem, a Nagy Önlétező Hatalom, a Teremtő, a Hétfejű Kígyó rezdült. Vágya támadt világokat teremteni és teremtett világokat. Vágya támadt a föld teremtésére az azon való élő teremtésekkel és megteremté a Földet mindennel, ami abban vagy azon vagyon. (p59)


A Teremtő hét felülmúlhatatlan Értelme hét rendelkezést tett (idézet a naacal-táblák titkos, papok részére fenntartott értelmezéséből:


1. A gázok, amelyek alaktalanul és szétszóródva vannak a térben, gyűljenek egybe s belőlük alakuljon ki a föld. A gázok erre egy örvénylő tömeggé gyűltek egybe. (p58)


2. Szilárduljanak a gázok és képezzék a földet. A gázok erre szilárdultak, de azok tömegei a szilárdultakon kívül maradtak a vizek és a légkör alakítására, tömegei pedig az így született új világba szilárdultak. Sötétség uralkodott és még nem volt semmi hang, mivel még nem volt sem víz, sem légkör. (p59)


3. Különüljenek szét a külső gázok és alakuljon víz és légkör, és a gázok szétváltak; egyik részük vízzé alakult s a vizek elhelyeződtek a földön s azt beborították olykép, hogy szárazföld sehol sem vált láthatóvá. A gázok, amelyek nem alakították a vizet, a légkört alakították és „A világosságot a légkör tartalmazta” és a nap nyilai (emanációi) a légkörben egyesülve a föld világosság kisugárzásaival, létrehozták a világosságot. Ettől kezdve világosság volt a föld felszínén, és „A hőt (meleget) ugyancsak a légkör tartalmazta.” És a nap sugarai a légkörben egyesültek a föld hősugaraival s a hőnek életet adtak. Ettől kezdve volt hő, hogy a föld felszínét melegítse. (p60)


4. A földben lévő gázok emeljék fel a földet, amelyen addig a vizek nyugodtak, amíg a vizek felszíne fölé nem emelkedett és ez volt a szárazföld. (p60)


5. Jöjjön elő élet a vizekben. És a nap kisugárzásai egyesülve a föld kisugárzásával a vizek iszapjában, kozmikus tojások (életcsírák) képződtek az iszap részecskéiből. Ez életcsírákból jött elő az élet, mint az rendeltetett (p60)


6. Jöjjön elő az élet a szárazföldön. És a nap sugárzása egyesülve a föld sugárzásával a föld porában, abból életcsírák keletkeztek. Ez életcsírákból jött elő az élet a talajon, mint az elrendeltetett. (pp60-61)


7. Amikor mindez megtörtént, a hetedik értelem mondá: Csináljunk embert a mi szerkezetünkre és ruházzuk őt fel hatalommal, a föld uralására. Ekkor Narayana (Nara=Isteni Egy; Yana= Mindenek Teremtője) a Hétfejű Értelem, a mindenségben való minden létezőnek Teremtője, megteremté az embert, és testébe egy élő, halhatatlan, soha el nem múló értelmet helyezett s az ember értelmi tehetségében (képességében) egyenlő lett Narayanával. A teremtés ezzel teljessé lett.” (p61)



Nincs meghatározva időintervallum, mint a Bibliai 7 nap. Annyi biztos, hogy a teremtés 7 időintervallumban jött létre, de ez lehetett nap is, év is, vagy év millió is. (p61)


A föld népeinek a teremtéstörténete annyira hasonló egymáshoz, hogy azok nem származhattak máshonnan mint Muból. (p62)


A fenti 7-es pontban „mi szerkezetünkre” megfogalmazás nem azonos a bibliai „mi képünkre” kifejezéssel (p62) Ezt mintegy igazolja a „ruházzuk őt fel hatalommal a föld (az anyag) uralására.


2010. jan. 3. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:

"...idézet a naacal-táblák titkos, papok részére fenntartott értelmezéséből:..."

szóval annyira titkos, hogy csak az egész internet tudhat róla :)

akkor most mi is ilyen naaaaa papok lettünk?

2010. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Mu neve legelőször 1864-ben jelent meg egy félrefordítás eredményeképp, szóval annyira nem lehetnek régiek ezek a táblák :D
2010. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi lesz, most hogy kikerült a nagy titok? Nem félsz kedves kérdező, hogy elkapják a töködet? Neked honnan van meg, ha ilyen nagyon titkos?
2010. jan. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem a sok hülye hívő "poénos" válaszára vagyok kíváncsi.

Egyébként meg nem Lemúriáról kérdeztem, nem tudom, hogy jött ide...

2010. jan. 4. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"...nem a sok hülye hívő "poénos" válaszára vagyok kíváncsi..."

kedves kérdező, itt a hülye hívő te vagy.

ilyen emeletes baromságon, amit sikerült belinkelned, értelmes ember maximum röhög egyet, de gondolkodóba nem esik...

2010. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
egy fokkal jobb,mint a bibliamese,de nekem ez még mindíg csak mese..
2010. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy hülyék vagyunk, de még mindig nem árultad el, hogy honnan tudod ezeket a szupertitkos dolgokat.
2010. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

ez az egész teremtéses izé hülyeség.... persze majd úgy a semmiből előbukkan a Nap meg a Hold... szánalmas h egy-két ember ezt elhiszi.

Van Isten Van Jézus eddig oké...na de pfff a Bibliában egy rakat hülyeség van ami az akkori emberek tudatlanságából fakad. megpróbálták megmagyarázni a világ keletkezését. ez a teremtés olyan mint a görög mitológia... na mind1 ez az én véleményem

14 éves lány

2010. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam ezt a kérdést. Nekem ez igazán lenyűgöző, egyrészt Mu-hoz való kötődése miatt is, de egyébként is az.

Szerintem ezeknek a táblák a Bibliához és sok más vallási íráshoz hasonlóan az igazságot tartalmazzák sokszor kódolt, szimbolikus formában. Nem a mai embereknek való, illetve inkább úgy mondom, hogy egy materialista szemléletű ember semmit nem tud az ilyen dolgokkal kezdeni, vallásos mesének, legendának tartja, - ez látható a hozzászólásokon is. Az emberiség, nagy átlagban még nem jutott el addig a szintig, hogy megértse ezeket a dolgokat, és sajnos amit az ember nem ért, azt hajlamos elutasítani, megmosolyogni. A hamisságot véli igazságnak, és fordítva.

De remélhetőleg előbb-utóbb fény derül az igazságra, és szimbolikus értelemben Mu korszakának bölcsessége ismét "kiemelkedik" a mélységből. Fizikailag már sok minden itt van előttünk, és ezek a táblák is arra várnak, hogy úgymond feltörjék a kódjait, és a nagy titkok megfejtésre kerüljenek, hasonlóan például Thot Smaragdtábláihoz, vagy más elfelejtett ősi szent írásokhoz.

2014. szept. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kis kiigazítás: a második sorban azt akartam írni, hogy "ezek a táblák...".
2014. szept. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!