Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már több embertől hallottam,...

Már több embertől hallottam, hogy most kezdődik a világméretű éhinség. Ezt a pénzügyi válság miatt mondják. Tényleg ez lenne a kezdet, amiről a Biblia beszél? Beszélnek erről minden vallásban, vagy csak a keresztények?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem lesz éhínség! Ott lesz, ahol eddig is volt: Ázsiában, Afrikában, Délamerikában.

A magyarok meg majd újból megművelik a kerteket, és tartanak csirkét-disznót, mint régen!

Csak a villanyszámla lesz magasabb a sok elektromos kerítés miatt.

Látod, most is állítólag hiánycikk a rizs ázsiában, a DOVE testápolót meg rizskivonattal készítik.

2008. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez a kezdet,és ennél sokkal roszabb dolgok lesznek.Győződj meg Te is,olvasd el a Bibliát.
2008. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok.Ha ajánlhatom akkor a Máté evangéliummal kezd,ott vannak a jővőre vonatkozó dolgok.
2008. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Mi köze van a gazdasági válságnak a Bibliához? 1929-1933 Ekkor is volt világgazdasági válság de nem azért mert a Biblia azt mondta. Nem nagyon emlékszem de törin valami olyat tanultunk hogy a tultermelés miatt volt.
2008. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bibliával példálózó emberke bár hozzátette, hogy "szerinte", de ezt sem kellett volna. Miért? Mert a Szentírásban igaz, hogy szó van a jelekről, melyekkel a(z) (világméretű) utolsó napokat lehet azonosítani, de pontos dátumot senki ne keressen, mert azt nem talál.


Tehát nem szabad kijelenteni senkinek sem, mi mikor kezdődik.

Egyébként a 20.-ik század nagy része olyan időszak az emberi történelemben (a történészek szerint is), ami egyedülálló borzalomban, minden jó szándékú erőfeszítés, és technikai fejlődés ellenére is.


Mert hát önmagában a (hadi)technikai előrehaladást nem okolhatjuk a bajok sokaságáért. Ez mögött is az ember van, nem?

2008. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Azt nem tudom, hogy tényleg éhínség lesz-e. De azt tudom, hogy azért lesz kevesebb étel, mert ezt a pénzügyi válságot megelőzően Ázsiában (leginkább Indiában és Kínában) jelentős gazdasági fellendülés játszódott le. Ez azt jelenti, hogy mivel több pénzük lett, többet is szeretnének enni. ez teljesen természetes emberi dolog. A bökkenő csak ott van, hogy nemcsak hogy nem exportálnak majd annyi kaját, de ők is elkezdenek majd importálni (méghozzá jó áron). És ez azt jelenti, hogy Európában és Amerikában kevesebb étel marad, mint eddig volt.

Egyesek szerint az a mostani pénzügyi világválság is azért "keletkezett", hogy ezt elkerüljék.


Egyébként lehetséges, hogy a Biblia is beszél erről, de valószínűleg csak általánosságokban, pl. nehézségek, sírás-rívás, fogaknak csikorgatása.


És akik Armageddont vízionálnak, azoknak üzenem: bárcsak ott tartanánk már!

2008. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%
Nekem arról, hogy világvége eljön az a véleményem hogy nem volt nagy dolog kitalálni mert nagyon logikus, hogy egyszer vége lesz a világnak! ez oylan mintha azt mondaná ki a Biblia hogy Afrikában meg fognak halni a gyerekek.. hát persze hogy meg fognak halni mert egyszer mindenki meghal ..
2008. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!