Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők, ha Isten tényleg...

Kedves hívők, ha Isten tényleg annyira szeret minket és valóban végtelenül nagy hatalma van, akkor miért teremtett olyan világot, ahol az emberek folyamatosan csak kínlódnak?

Figyelt kérdés

Csak mert nekem ez így nem nagyon stimmel.

Ha én olyan lennék, mint ő, akkor tökéletes lenne a világ, senki nem szenvedne és mindenki boldog lenne.

Mire jó ez?



2014. jún. 28. 22:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
És mindjárt megjön a sablon válasz: "mert szabad akaratot adott blablabla" :)
2014. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

"És mindjárt megjön a sablon válasz: "mert szabad akaratot adott blablabla" :)"


Na ja, csak hogy ez nem válasz. :)

Akkor lenne értelme, ha azok szenvednének, akik szabad akaratukból bűnt követnek el, de általában pont ezek járnak jól és az ártatlan szenved helyettük.

2014. jún. 28. 22:18
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

Isten tökéletes világot teremtett, a bűneset következtében lett olyan a világ, amilyen most.


A szenvedéseket nem lehet egzakt módon értelmezni. Az ugyanis lehet a bűnnek a következménye is, amit viszont nem Isten hoz az emberre, hanem az ember saját magára, mert a Biblia tanítása szerint a bűnnek van következménye. Másrészt a szenvedésnek pedagógiai célja is van. Isten időközönként azért engedi meg az ember életében a szenvedést, mert akkor talál magára. Jó példa erre a Babiloni fogság is, amit Isten megengedett Izráel életében. Jeremiás próféta jövendölésének megfelelően Babilon elbukott, Izráel pedig hazamehetett akkor, amikor Nagy Kürosz megadta rá az engedélyt. Azok, akik hazatértek, egy megtért, reformáción átesett nép lettek.


Másrészt Isten megváltási tervet készített, amely a Dániel 2-ben feljegyzett prófécia szerint rendületlenül halad a beteljesedés felé. Birodalmak jönnek és váltják egymást, de a végén Isten fogja felállítani a maga országát az újjáteremtett földön, amelyeket a megváltottaknak az majd örökségül (Mát 5,5)

2014. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ahha, akkor a boldog és jólétben élő emberek mind Istennek tetsző életet élnek, aki pedig boldogtalan és szegény vagy gyógyíthatatlan beteg, az mind bűnt követett el.


Értem.

2014. jún. 28. 22:32
 5/33 A kérdező kommentje:

"Másrészt Isten megváltási tervet készített, amely a Dániel 2-ben feljegyzett prófécia szerint rendületlenül halad a beteljesedés felé. Birodalmak jönnek és váltják egymást, de a végén Isten fogja felállítani a maga országát az újjáteremtett földön, amelyeket a megváltottaknak az majd örökségül (Mát 5,5)"


Ezt sem értem.

Minek?

Nem egyszerűbb lett volna megteremteni egy hejj de kis világot, ahol mindenki boldog és jól érzi magát, aki meg mégis elégedetlenkedik, azt leküldte volna a pokolba egy 10-15 percre, hogy utána tudja értékelni a jót?

2014. jún. 28. 22:36
 6/33 anonim ***** válasza:
61%

"Ahha, akkor a boldog és jólétben élő emberek mind Istennek tetsző életet élnek, aki pedig boldogtalan és szegény vagy gyógyíthatatlan beteg, az mind bűnt követett el."


Ezt egy szóval sem mondtam. A szenvedésekről a Bibliának külön tanítása van, én most csak két változatot említettem, amik megtörténhetnek.


Akik jólétben élnek, azok nem mind Istennek tetsző életet élnek, bizonyítja ezt a Jel 6-ban található prófécia is, ahol némely gazdag emberek kétségbeesve könyörögnek a szikláknak, hogy inkább essenek rájuk, de rejtsék el őket Krisztus elől. Akik pedig betegek, azok közül sem mindenki bűnös.


Egy nagyon jó példa erre, egy János evangéliumában feljegyzett történet, ahol a tanítványok, a korabeli rabbinikus gondolkodás szerint azt gondolják, hogy a vakon született ember esetében valamilyen bűn lehet a háttérben. De ugyanez igaz az istenfélő Jóbra is, akit szintén bűnnel vádolnak, mert úgy vélik Isten csapásra van rajta. Egyik esetben sem volt helyes a következtetés.


Isten mindent okkal tesz, de mindent úgy tesz, hogy az ember örök élete szempontjából jó legyen. Ezért mondtam, hogy a szenvedéseket nem lehet egzakt módon értelmezni, mert nem biztos hogy azért szenved valaki, amiért a közvélemény gondolja.

2014. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"ki meg mégis elégedetlenkedik, azt leküldte volna a pokolba egy 10-15 percre, hogy utána tudja értékelni a jót?"


Csakhogy Isten senkire nem kényszeríti rá magát, tehát mindenkinek joga van elégedetlenkedni. A héber Bibliában a pokol a sír, sírgödröt jelenti, tehát mindenki a pokolba kerül. A szó mai értelmében vett "tüzes pokol" nem létezik. Isten nem kínoz senkit sem.

2014. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 sandor76 ***** válasza:
Ha tudjatok a valaszt,miert kerdeztek,ha nem miert nem figyeltek a szora.
2014. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 openyoureye ***** válasza:
59%

3-nak:


"Isten tökéletes világot teremtett, a bűneset következtében lett olyan a világ, amilyen most."


- Érdekes, eddig úgy volt, hogy a bűnbeesés miatt halunk meg. Jó lenne már eldönteni mikor melyik kitalációt használjátok, mert így hamar önellentmondásba keveredtek.


"Másrészt a szenvedésnek pedagógiai célja is van. Isten időközönként azért engedi meg az ember életében a szenvedést, mert akkor talál magára. "


- Ennél nagyobb marhaságot nem is mondhattál volna. Most komolyan, egy rákos gyermek szenvedései árán fog csak magára találni? A senkiházi sorozat-gyilkos, (akit talán soha nem kapnak el) az magára talált és épp azt teszi amit tennie kell?? Vagy annak aki egy balesetben elveszti a látását, lábait, vagy egyéb testrészét, az is csak ezáltal talál magára?

Még valami: Mit jelent számodra az, hogy magára talál az ember? Mivel lesz jobb a szenvedés által, mint előtte? Mert abban 100%-ig biztos vagyok, hogy akik szenvednek annak max 1%-a ha megtér, de szerintem ezzel is sokat mondok.

Szóval az eredményessége a szenvedtetésnek igencsak kiábrándítóan alacsony, ha arra akar ösztönözni, hogy megtérjen az ember. Viszont ha nem ez a cél akkor MI??



"Másrészt Isten megváltási tervet készített,"


- Nevetségesen bugyuta gondolataid vannak. Megválltási terv, mi? Minek az? Kitől vált meg? Ő az Isten, de úgy látszik ezt még mindig nem sikerült felfognod. Olyan hülyeségeket állítasz, mintha egy programozó nem írhatná felül a saját programját és kiskapukat keresve próbálná toldozgatni foldozgatni azt. Rendületlenül itt csak egyetlen dolog halad előre, az pedig te vagy a butaság örvényében lefelé.



5-nek:


Nem egyszerűbb lett volna megteremteni egy hejj de kis világot, ahol mindenki boldog és jól érzi magát, aki meg mégis elégedetlenkedik, azt leküldte volna a pokolba egy 10-15 percre, hogy utána tudja értékelni a jót?"


- Igen kérdező, a józa paraszti ész ezt diktálná, de régen mikor kitalálták ezeket, még nem voltak ennyire következetesek. A logikát csak hírből ismerték.



6-nak:


"Isten mindent okkal tesz, de mindent úgy tesz, hogy az ember örök élete szempontjából jó legyen."


- És miféle jót fog okozni a rák a kisgyerekeknek az örök életükben? Vagy az elveszített gyermek a család számára micsoda felemelő jóságot adhat?



8-nak:


"Ha tudjatok a valaszt,miert kerdeztek,ha nem miert nem figyeltek a szora."


- Ki mondta, hogy tudja valaki? De az amit ti mondtok egyszerűen logikátlan, képtelenség amit csak egy hülye tud elfogadni. Jaa, már értem, most esett le! Tehát gyagyásokra vágyik az istenetek aki ezt a sok maszlagot mind beveszi mint ti. Értem.

Köszönöm, de nem. Amúgy is a meleget jobban kedvelem, meg a sexet, a bulit, meg a piát (ami a pokolban megadatik) az értelmetlen felhőkön ücsörgéstől és láblógatástól.

2014. jún. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon egyszerű:


Ha elfogadod Istent és beengeded az életedbe, megment attól, amit csinálni fog veled, ha esetleg nem fogadod el őt, és engeded be az életedbe :)


Pusztán szabad akaratból és megváltásból.

2014. jún. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!