Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/125 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha a cudarok nem akarnak megtérni, hogy lehet őket szeretni?
2014. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/125 A kérdező kommentje:

Jól beszélsz sajnos! Az egyik még a saját fiát is kidobta gyerekként, mert nem akart megtérni. Hányok az ilyenektől!

Úgy látom éppen gyűlés van vagy mifene, mert nem jeleskednek (félre)magyarázkodással!

2014. jún. 27. 15:16
 3/125 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező! Szóval azt állítod, hogy "többségében ilyenek"??? Nos akkor nyilván ismered mindahányat közülük az egész világon, igaz? Szomorú, amikor ilyen elfogult és tisztességtelenül tálalt "panaszokat" olvasok, hallok, mert a vádaskodó magát minősíti vele.

Ha van/volna valódi közöd a Tanúk szervezeti működéséhez, akkor tudnod kellene, hogy ilyen negatív viselkedés nem elfogadható náluk és ha nem változtat az illető (pl. a túlzott alkohol fogyasztási szokásain), akkor ki lesz közösítve. De általában az ilyenek magukat távolítják el a gyülekezetből. A többi vád is erősen szubjektív és egyoldalúan megfogalmazott.


Én és még más milliók pedig azt állítják, hogy a Tanúk többségében NEM ILYENEK, tehát ennyit erről.

2014. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/125 anonim ***** válasza:
95%

Anyám is tanu lett, amiket leírtál, bevillant valami. Nem értettem, miért engem leimol állandóan, meg hogy én fizessen az albérletét, amíg nem talál munkát.

A tanuk szerintem valami agymosáson mennek keresztül, anyámnak is már nem élettársa van, hanem lakótársa.

Úgy gondolom, hogy a tanuk családja a gyülekezet ellen beszél, mivel mindenki tudja, hogy ezek a dolgok mindent tönkre tesznek. A gyülekezetben, pedig osztják, hogy a bűnös emberek, aki nem tér át Jehovához, az elkárhozik. Meg férfivel sem lehet együtt lenni, csak utód vállalás céljából.

Én már szinte ott tartok, hogy nincs is anyám, csak egy pénzéhes nő. Akivel semmiről nem lehet beszélni, csak a jehovákról, meg mikor adok neki pénzt.

2014. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/125 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Olvasd el még párszor a feltett kérdést, mert pont hogy azt írtam "sok" nem mind, valamint, nem mindegyikre vonatkozik de többségében ezt tapasztalom! Nem hiszem,hogy engem kéne bírálni ha a környezetemben lévő tanúk ilyen vislkedéssel bírnak!

Bizonyára vannak nromális gondolkodású és értékrendű tagok, ezt elhiszem!

2014. jún. 27. 15:27
 6/125 A kérdező kommentje:

3nak szólt az előző!

4! Sajnálom! Tudom miről beszélsz!

2014. jún. 27. 15:28
 7/125 anonim ***** válasza:
9%

"Olvasd el még párszor a feltett kérdést, mert pont hogy azt írtam "sok" nem mind, valamint, nem mindegyikre vonatkozik de többségében ezt tapasztalom! Nem hiszem,hogy engem kéne bírálni ha a környezetemben lévő tanúk ilyen vislkedéssel bírnak!

Bizonyára vannak nromális gondolkodású és értékrendű tagok, ezt elhiszem!"


Kedves kérdező! Nem kell mentegetőzni, pontosan azt idéztem, amit írtál. Nem írtam azt, amire most válaszoltál, nem írtam én sem, hogy te azt állítottad, hogy "mind". Milyen furcsa, megint egy olyan érvelés tőled, ami nem korrekt. :-)


"Meg férfivel sem lehet együtt lenni, csak utód vállalás céljából."


Biztos nem tanítanak olyant, hogy a bűnös ember "elkárhozik"! Nem is használják ezt a szót, tudniillik ez a kifejezés teljesen mást jelent, mint amiben hisznek, bocsi.

Nos meg amit idéztem itt tőled. Mond kedves válaszoló, ha nem ismered Jehova Tanúi tanításait, miért rágalmazod őket? Szomorú.

2014. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/125 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, kedves 4-es válaszoló! Anyukádhoz nem tudok mit szólni, de tartok tőle az előzőekből ítélve, hogy vele kapcsolatban sem úgy van minden, ahogy te előadod. Mindenesetre a másik fél ismerete nélkül nem lenne tisztességes állást foglalni. Ez a fórum pedig tökéletesen alkalmas az ilyen típusú, SZEMÉLYESKEDŐ vádaskodásokra, hiszen csak az egyik oldal szövegel. De sokan ismerik a Tanúkat, ez a ti szerencsétlenségetek.
2014. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/125 anonim ***** válasza:
88%
Jehova tanúnak tipikusan rossz körülmények között felnőtt, butább emberek mennek. Ott pedig megkapják az agymosást még ráadásnak. Amit kívülről látunk, az is elég szomorú, pedig az csak az édes máz, a valóságban sokkal de sokkal fanatikusabbak. Van egy ismerősöm aki évekig volt Jehova tanú, de kilépett, kb. ezeket mondta ő is. Nem csoda, valószínűleg ő volt az egyetlen normális ember ott (ezt nem ő mondta, hanem én mondtam már akkor is mikor még tag volt). Felesleges megpróbálnod megérteni őket, nem fog sikerülni, éppen ez a lényeg, hogy józan ésszel felfoghatatlan amit csinálnak.
2014. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/125 A kérdező kommentje:

Direkt írtam,hogy a kérdés nem provokáció! Erre ide jössz kötekedni! Arra voltam kíváncsi,hogy elméletileg hívő emberek hogy viselkedhetnek így?

Sajnos a rokonságomban is van ilyen, úgyhogy testközelből élem át ezt az "ãradó szeretetet" !

2014. jún. 27. 15:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!