Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért másolják be egyesek az...

Dymo kérdése:

Miért másolják be egyesek az egész Bibliát egy hozzászólásba?

Figyelt kérdés
Csak én nem olvasom el ezeket? Mért nem a saját véleményüket írják le?
2010. jan. 7. 15:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Mert idióták. Jehovás az egyik, a másik meg asszem katolikus. De néha a többi agyament is szokott kopizgatni oldalnyi részleteket - győzze az ember a görgetést. :)

Pedig a Biblia is fejezetekre van osztva. Elég lenne a Ctrl+C Ctrl+V helyett annyit írni, hogy:

Máté 10,34-35

És ezután ha valakit érdekel, akkor felnyitja a Bibliát (akár a neten is), és elolvassa Máté 10,34-35-öt. Vagy linkelje be azt a részt, ahonnan van a szöveg.


De hiába várunk ilyet (vagy bármilyen más logikán alapuló cselekvést) egy agyatlan vallási fanatikustól. Ezek már csak ilyenek. Röhögj rajtuk egyet, utána lépj tovább. ;)

2010. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
Csak azt nem értem, hogy ő vajon komolyan azt hiszi, hogy azt az 5000 karaktert valóban el fogjuk olvasni?
2010. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdésfelvető és hozzászólók!

Elég régóta olvasom és írogatok ide a gyakorikérdésekbe, így azért van tapasztalatom. Körülbelül egy hónapja jelent meg egy katolikus emberke - most 42%-os - aki az iszonyatosan hosszú szakaszokat másolgatja be NEM a Bibliából, hanem a katolikus dogmatikából. Igyekeztem a hozzászólásaimban finoman utalni rá, hogy ez nagyon nem helyes, és ellensúlyozni rövid és lényegretörő válaszokkal, de nem igazán vette a lapot. Valóban van néhány tanú is, aki bemásolgat a hitvallásából, de hála Istennek ezek azért kezdenek ritkábbak lenni. Bibliai szakaszokat csak elvétve szoktak egyébként bemásolni, inkább a max. 2-3 igevers a jellemző, ami azért még kezelhető. Jómagam is 100%-ig egyetértek azzal, hogy itt mindenki a saját szavaival igyekezzen röviden és lényegretörően válaszolni.

Üdvözlettel: Péter

2010. jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
én nagyon utálom..egyrészt a biblia nem ad választ midenre,másrészt a válasz néha nem válasz a feltett kérdésre,harmadrészt,ha erre lennénk kiváncsiak,a neten is megkereshetnénk,de mi ha jól tudom saját megfogalmazásra vagyunk kiváncsiak,véleményre,amiből tanulhatunk.én sem szoktam elolvasni,mert nem tartom válasznak az ilyet!semmit sem ér,ha nem a saját szavunkkal fogalmazzuk meg,és nagyon haragszom a 43%-osra,hogy akkor is,ha megkérik,hogy nem bemásolt szöveget írjanak be,akkor is csak azért is bemásolja,és még csodálkozik,hogy lepontozzák,mégha valójában a kérdésre is válaszol...HAGYJÁK EZT ABBA!!!!
2010. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
3-4hete még 51%-os volt:)
2010. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%
nagyon hajt a 0-ra a drága,neféljetek,ha így folytassa biztos eléri!Én mindíg le fogom pontozni,ha ilyen futballmeccseket ír le ----> hosszú és unalmas..
2010. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%
mert bigott módon hisznek benne. még azt sem engedheti meg magának, hogy a saját szavaival írja le. így hát bemásolja a 200oldalnyi szöveget, hisz ő is azt írta volna le. a gond ezzel csak az, hogy ebből látszik, mennyire nem érti az egészet. csak szó szerint ami le van írva. végül is azért másolják be, mert a gondolkodás minden csírája hiányzik belőlük. van egy kérdés, ő idemásolja a biblila vonatkozó részét, neki ez a válasz.
2010. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%
Keresztyén vagyok, de én sem értek ezzel egyet, annyit szoktam velük tenni, hogy annyira bele nézzek, egyet tudok-e vele érteni, vagy nem az én álláspontomat képviseli. Aztán én is átgörgetem. Van azonban néhány olyan válasz, ami hosszú volt és sok Bibliai idézet volt benne összevágva, de az a kérdésre volt válasz, és teljesen a helyén volt, és az egyénileg volt szerkesztve, nem a teljes három oldal beollózva. De én is tisztességesebbnek, és hitelesebbnek tartom a személyes bizonyság tételt, életszerűbb, és hamarabb elérheti azt a célt amit el szeretnénk érni.
2010. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én tanú vagyok,és mindíg a saját gondolataimat szoktam leírni.

De mindíg alátamasztom egy-két verssel a bibliából,mert nem szeretném azt,hogy az higyjék az olvasók,hogy ezek légből kapott gondolatok.

Azért mindíg ragaszkodom a hitemhez és álláspontomhoz,de még sohasem másoltam be linkeket ,meg hosszú-hosszú sorokat.

2010. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
"Én tanú vagyok,és mindig a saját gondolataimat szoktam leírni. " LOL olyan nektek nincs. Legfeljebb a szekta tanításait írjátok ide, mintha az a saját gondolatotok lenne. Ha valóban gondolkoznátok vagy esetleg egyszer elolvasnátok magát a Bibliát Őrtornyos körítés nélkül már rég otthagytátok volna ezt az eszement társaságot a kiforgatott tanaikkal együtt.
2010. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!