Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért másolják be egyesek az...

Dymo kérdése:

Miért másolják be egyesek az egész Bibliát egy hozzászólásba?

Figyelt kérdés
Csak én nem olvasom el ezeket? Mért nem a saját véleményüket írják le?
2010. jan. 7. 15:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Remélem kedves előttem szóló, te nem vallod magad keresztyénnek. Én magam sem vallom a JT.tanait, de Jézus nekem nem tanított olyat, hogy másokat sértegethetek. Szeretnem viszont mindenkit kell. Nincs olyan a Bibliában: szeresd felebarátodat, kivéve ha Jehova tanúja.
2010. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ha a kérdéshez illő idézetet másolnak be,azzal nyomatékosítják véleményüket.Kedves kérdező,annak örülök,hogy végre valaki nagy betűvel írja a Bibliát:D
2010. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
52%
a bibliát bibliai versekkel igazolni nem hiteles. baromság.
2010. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Utolsónak: nem egészen értem az okfejtésedet. Ha egy Igerészt pontosan idéz valaki, az azért van, hogy ne csúsztasson vagy ferdítsen. Az persze, teljesen más, ha irdatlan hosszú részeket másol ide, mert - gondolom - aki ilyen tárgyú kérdést tesz fel, annak van fogalma az Igéről és van otthon Bibliája.

Péterrel egyet értek, megfigyeltem már, hogy a nagyon hosszú szövegeket bemásoló hozzászóló a katolikus dogmatikából idézget.

végül is, az is egyfajta válasz, mindenki azt olvassa ki belőle, amit akar. Én például azt, hogy aki bemásolja ezeket, az nem igazán éli meg a hitét, inkább csak rítusokba és dogmákba kapaszkodik. Ezt nem bántásból írom, talán olvassa és elgondolkodik, szívből kívánom neki.

2010. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Xmes ***** válasza:
Azért mert ostoba birkák (ha már egyszer az isten és a Jézus nyája), és képtelenek önálló gondolatokra, de azért minden áron megpróbálják megvédeni ostoba hitüket, és azt hiszik, hogy a biblia válasz lehet bármire is. Én is utálom, ha "válaszként" max egy biblia idézetet nyomnak az orrom elé, mert maguktól képtelenek, vagy csak nem hajlandóak gondolkodni, és saját gondolatokat írni.
2010. márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Xmes ***** válasza:

01-07 16:25-re

"Egyetértek Isten elveivel,nézeteivel amit a bibliából lehet megismerni."


Igen? Ezek szerint te egyetértesz azzal, hogy ez a bugyuta alak vízbe fojtotta az egész bolygót, mert bepöccent pár max ezer emberre?


Ezek szerint te egyetértesz azzal, hogy az istenke a biblosz szerint brutálisan kivégzett 42 ártatlan gyereket, csak azért mert egy kopasz embernek azt merték mondani, hogy "Jöjj fel kopasz"?


Gratulálok! Te is eláshatod akkor magad, mint a biblia patkány istene.

2010. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

5-össel teljesen egyet értek.

Sajnos ma főleg ez a Tanúkra jellemző, pedig Isten soha nem akarná, h ne legyenek saját gondolataink. Sőt!

Az Igékre való hivatkozással még nem lenne önmagában gond, mert sintén valóban, azért is tesznek egyesek így, mert egyet értenek vele, illetve, mert mi hívők azt tartjuk Isten szavának...de mit ér mindez saját gondolatok nélkül?

Jézus se bemagolt szövegekkel prédikált/tanított és alkotott véleményt, pedig kívülről fújta az összes írást! :)

2013. júl. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!