Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények mit tudtok erre...

Keresztények mit tudtok erre mondani?

Figyelt kérdés
A biblia tiltja az azonos neműek közti szeretkezést, de arról ők nem tehetnek, hogy melegek. Pedig Isten azt mondja, hogy ő végtelenül szeret minket. Meg miért engedte meg, hogy valaki pedofil legyen? Az neki egy plusz teher.
2014. júl. 12. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A bibliát emberek írták ezt ne feledjük el. Szerintem nem csak azt írták bele, amit Isten diktált. Én valahogy így fogom fel... és keresztény vagyok.
2014. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is amúgy.
2014. júl. 12. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Tehát akkor szabad téged leütnöm az utcán vagy nekem tudnom kell fékezni pofozkodós vágyaimat és a felmentés csak a melegekre és a pedofilokra vonatkozik? Miért van az, hogy bármi ami szexel kapcsolatos, arra azonnal találtok bármilyen felmentést, legyen bármilyen erkölcstelen?
2014. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

" fékezni pofozkodós vágyaimat"


Viszont az ember, ha elnyomja a nemi vágyát, legyen az hetero, homoszexuális, pap vagy gépészmérnök, akkor abból gondok lesznek pszichológiailag. Szóval ez azt jelenti, hogy a melegekkel, akiknek muszáj ezt visszafogniuk, Isten kétszeresen is kicseszett?

2014. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2. meg kell próbálnod a vágyaidat úgy kiélni, hogy minél kevesebb mindenkinek árts. Erre megoldás lehet, ha elmész küzdősportolni vagy illegális verekedésre.
2014. júl. 12. 21:15
 6/15 anonim válasza:
53%
Isten nem mond semmit mert kb annyira valós személy mint a csokitojást tojó nyúl.
2014. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Egy kispap mondta egyszer, amikor az önmaga örömszerzésének kérdéséről beszélt, hogy ha Isten ezt nem vette volna jó néven,úgy teremtette volna az embert, hogy ne érjen le a keze a micsodájáig. Ez is egy magyarázat:)

Egyébként bla bla ez a veleszületett, meg nem tehetnek róla duma. Sokan "megfertőződnek", például börtönökben, azonos neműek összezárt közösségekben, tehát akik homok, azok nagy része "csak" átesett egy élményen, és úgy maradt, mert kényelmesebbnek ítélte ezt a fajta gyakorlatot.

2014. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy sokan keresztények, néha nagyobb gyűlölettel viseltetnek a Bibilában leírtakat megszegők ellen, mint bárki más. Meg a Bibliát is úgy értelmezik, ahogy nekik tetszik. Ami szép és jó, az szó szerint van, ami az adott társadalmi környezetben nem bemagyarázható, az csak metafora. Így működnek a hívő emberek. De mindenki. Amit szeret, arról nagyon nehéz meggyőzni, hogy marhanagy butaság. Pl akármilyen kuruzsló módszer a gyógyításban.

A hit, a vakhit, kár ezen gondolkodni. Mondanám, hogy higyjenek amit akarnak, de ha ártanak vele nekem, akkor mégsem. Szóval, aki békésen tud élni akármilyen világnézetével, nem korlátozza szabadságával a szabadságomat, az éljen, ahogy akar.

2014. júl. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

A Biblia Istene sok dolgot elítél,mivel nem teljes mértékben az igaz Isten szava szerepel benne,helyenként túl emberi.Ítélkezni bármelyik bolond tud,ehhez nem kell nagy isteni bölcsesség.Ezt teszik az emberek éjjel-nappal.Ha az igaz Isten is ugyanígy tenne,akkor mitől lenne ő különb nálunk? Sokszor egymásra épülnek az okok:Pl.Isten nevében elítélik a házasság előtti szexet. Az elítélt illető frusztrált lesz,bűntudata lesz,félni fog Isten haragjától.De nem is ön kielégíthet,mert ezt is elítélik.Mivel megtiltottak neki egy természetéből fakadó dolgot,ezért haragvó lesz,ámde ezt is elítélik,mert,hogy jön ahhoz,hogy Isten ellen lázadjon? Ekkor hazudni fog,elnyomja az önérvényesítő akaratát.Csakhogy a hazugságot is elítélik.Már megint ön kielégítettél fiam?-Neeeem,ééén neeeem! -Tehát még hazudsz is? milyen hívő vagy te?!

És az illető alkalmatlannak érzi magát arra,hogy szeressék.Hiszen még Isten is elutasítja.Akkor kinek a szeretetére számíthat? Gyűlölni fogja önmagát,és gyűlölni fogja a környezetét is.Később találkozik egy szép,vonzó lánnyal,beszélgetnek,de csak egyre nő benne a frusztráció,mert tudja,hogy neki nem szabad azt,amit szíve szerint szeretne.Haragjában a lányra vetíti a problémát,hiszen ha az nem lenne,akkor nem lenne kísértés sem,és ő sem lenne rossz ember.Leteperi,és megerőszakolja,azután megöli.És ismét elítélik....mutogatnak rá,hogy perverz kéjgyilkos,az ilyet ki kellene végezni!

Érthető a történet ugye?

Nem azt akarom védeni,aki ilyet elkövet,csak azt akartam felvázolni,hogy mikét fajulhatnak idáig a dolgok.

2014. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Erre azt tudom mondani, hogy Isten szeretete nem a bűnre, hanem a bűnös emberre terjed ki. Isten mindent megtesz a bűnös emberért, de ha az illető azonosul a bűnnel, az az ő egyéni döntése. Isten ugyanis le akarja zárni ezt a világtörténelmet, és el akarja tüntetni a bűnnek minden nyomát a világegyetemből. Isten tehát megengedi az embereknek, hogy úgy éljenek, ahogyan szeretnének élni. Mégpedig azért, mert a világmindenséget teremtő Isten nem alkalmaz kényszer a teremtményeivel szemben. Mindazonáltal, akik bűnben élnek, azok Isten országának örökösei nem lehetnek. Ezek az emberek tehát saját magukat fosztják meg az örök élettől.


A bűnös emberek általában úgy védekeznek, hogy ők nem tehetnek arról, hogy ők olyanok, amilyenek. Függetlenül attól, hogy milyen bűnben élnek. De mit is ír Jakab apostol? Íme:


"Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz. Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!" (Jak 1,13-16)


Az apostol tehát rámutat arra, hogy a bűnben élő emberek saját magukat csapják be, amikor a kísértéseket Istenre akarják hárítani. Ha azok az emberek Krisztushoz ragaszkodnának, meg tudnának szabadulni. Krisztus ugyanis, aki teremtette ezt a világot, minden embert újjá tud teremteni. Pál apostol mondja: "Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden" (2Kor 5,17)

2014. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!