Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szerint még a "saját...

Isten szerint még a "saját világunkban" sem lehetünk szabadok?

Figyelt kérdés

Mit tehetünk meg a gondolatainkban? Létezik olyan, hogy valaki gondolatban bűnt követ el?

A vallás szerint mi a különbség a gondolatok és a fizikai valóság között?



2014. júl. 10. 12:38
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

Be kell vallanom, nem tudtam erre a kérdésre zsigerből válaszolni. Elgondolkoztatott.



Kezdjük a bűnnél. Egyesek szerint egy durva félreértelmezés. Az ógörög kifejezés egyik értelmezése szerint csak annyit tesz, hogy "elvéteni a célt". Tehát e értelmezés szerint nincsen jó és rossz, hanem aki "bűnt" követ el, egyszerűen tévúton jár, de nem alapvetően rossz.


Ha továbbvisszük ezt a gondolatsort, a gondolatok maguk nem bűnösek. A gondolatokat lehet "jóra" is használni. A kulcs azon van, hogy mi használjuk, és ne a gondolataink vegyék át az uralkodást, ezáltal az egó működjön bennük, vagy más szavakkal a Sátán.


Ha bűnt követsz el, te fogod rosszul érezni magad. Mondhatni átélheted a poklot általa. De ezt a folyamatot egyszerű megszakítani egy kis időre.



Biztos volt már veled olyan, hogy magával ragadtak a gondolatok, mintha átvették volna az uralmat feletted. Az ember alapvetően jó, csak az egó könnyen megmérgezi a gondolatait. Erre jó példa az Ádám és Éva történet. Megtörtént esemény vagy nem, szerintem nagyon jó szemléletés is az emberi pszichéről.


Ezt a megmérgezést kell megelőzni hittel, imádsággal és akkor nem fogsz bűnt sem elkövetni, mivel bűnt csak az egó(vagy Sátán) általad követhet el. Felül kell emelkedni az egón, és erre hivatottak a vallások, a hit, a gyakorlati tanácsok.



Bibliában sok gykoarlati tanács van, amik jók, ha megfogadod, de ez inkább tüneti kezelés. A probléma gyökerét Jézus által tudjuk kigyomlálni a kereszténységben.

2014. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pendulum92 ***** válasza:
Minden nagy vallás ezt a gyökeret igyekszik kigyomlálni. Szerintem ez a vallások végső célja.
2014. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Pendulum, az egó és a sátán nem ugyan az.

Az egó a bűnös természet, sátán meg egy különálló szellemi lény.

A vallások meg egyáltalán nem ugyan arra törekszenek, mert a vaklások lényege az önmegváltás, saját magad istenné fejlesztése, míg a hité, Jézus Krisztus követése a már elkészített megváltás(mivel az igazság szerint senki nem képes önmagát megváltani) elfogadása. Itt nem neked kell elérned bizonyos szellemi szintet, hanem Jlzus szelleme irányít maga, egyenesen tőle jön az erő, a bölcsesslg, a szeretet, az embernek meg csak hinnie kell benne, hogy ez vakóban így, és akkor kegyelem mérték nélkül kiárad benne.

Kérdezőnek : van gondolati bűn, a gondolatnak teremtő ereje van, akár csak a kimondott szónak. Amiken gondolkodsz, amiket saját magad megteremtesz a saját valóságoddá is válik egyben.

2014. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Máté Evangyélioma 5. rész

27.

Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

28.

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.

29.

Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

30.

És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

2014. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

János Evangyélioma 8. rész

31.

Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;

32.

És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

33.

Felelének néki: Ábrahám magva vagyunk, és nem szolgáltunk soha senkinek: mimódon mondod te, hogy szabadokká lesztek?

34.

Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

35.

A szolga pedig nem marad mindörökké a házban: a Fiú marad ott mindörökké.

36.

Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.

2014. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:

#3


Barátom, nem különbözik a véleményünk a Lényeg tekintetében :)

2014. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát tudod kedves kérdezö, ha megtennénk azt ami idönként a gondolatunkban felmerül.....jaj


Talán még agyon is csapnánk a fönökünket, vagy a "randa" kolleganöt....no meg egyébb :D


Pál apostol arról ír, hogy "változzunk meg az elménknek megújulása által"


Ez azt jelenti, hogy tanuljunk meg másként nézni a dolgokra. Küzdjük le a "test cselekedeteit" Galata 5:19-21 . Ide tartozik a paráznaság, haragkitörések, részegség, dorbézolás, bálványimádás, irígység stb.


Példát hozok fel: Útálatos a fönököm? Idegbajos? Ha elgondolom, hogy komoly problémái is lehetnek, vagy a kolleganöm a munkában, talán veri a férje? Nagy adósságuk van? El van hízva és írígykedik rám, hogy tartom az alakom? :D


Ha illedelmesen fogok velük szemben viselkedni, tiszteletben fogom tartani emberi méltóságukat, nagyon sok probléma megoldódhat. Így is irányíthatom a gondolatmenetemet.... rajtam múlik.


Szeretem a páromat, tudom hogy helytelen a paráznaság?


Akkor nem azon fogok gondolkodni, hogy hogyan is vétkezzek, hanem azon, hogy szerezzek örömez házastársamnak, az eredmény a tiszta lelkiismeret, és a szép házasság

2014. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Ahogyan irtad valoban a sajat vilagunkban sosem leszunk szabadok, mert fizikai sikon elunk, a materializmus vilagaban es az amit te fizikalisan erzekelsz az tulajdonkeppen illuzio es gondolati kivetitesek sokasaga es valojaban nem egyenekkent van kihatusunk a Foldre hanem egysegkent es minden osszekotteseben van mindennel es minden Foldi emberrel.Az egesz Foldi eletunk egy szinjatek es mi vagyunk benne a szineszek kulombozo szerepekben es igy kellene tekinteni vilagunkra. Nincs olyan hogy jo vagy rossz dolog a vilagunkban, hisz az eszkozok adottak mind pozitiv elorelepes mint negativ hatrelepes fejlodes szinterekent. Mindenki maga donti el mely eszkozoket hasznalja sajat szabadakara altal. Mindenki sajat gondolata es fizikai kivetulese a sajat maga belso megnyilvanulasaval azonos. Ne feledd a gondolat energia es az energia hatassal van mindenre. A gondolat altal alkotunk, teremtunk.A Bibliai "Isten" is gondolat altal alkotott. Az emberek koreben a gondolatok a fizikai vilagban valo megnyilvunalasat illetoen homalyos terben helyezkednek ell hisz ketelkedunk abban hogy "Isteni" szikraval rendelkezunk es alkotni, teremteni tudunk. De megis ha kered, vagy valoban vagysz ra akkor megadatik es nemcsak azoknak akik "Isten"-ben vagy O hozza imadkoznak, ahnem azok is akik kifejezik es atelik azt az ohajt, kerest, vagyat hogy valora valjon a cel. A gondolat ereje es hatas a fizikai vilagunkban nem oszzekottendo a "Bibliai Isten-nel" mert letezik egy nagyobb hatalmasabb Tudat mely rendelkezesedre all, ahogyan a Bibliaban is irva van, hogy kerd es magadatik.

2014. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves r.sentinel!


Meg kell, hogy mondjam, nagyon zavarók a helyesírási hibák az írásodban, bár sejtem, hogy esetleg telefonról írsz, de mégis, nagyon megtörik a gondolataid fonalát.

A téma vezetése is ellentmondásos, mert az elején azt pedzed, hogy a valóság csak a gondolataink illúziója.


Aztán a gondolat teremtő erejét hangsúlyozod, közbeiktatva egy szerepjátszással.

Nem mindenki játszik szerepet, megyek, intézkedem, teszem a dolgom, bár elismerem, néha udvarias vagyok, vagy barátságos olyan emberrel is, aki nem kifejezetten szimpatikus, de miért gondolod, hogy esetleg gorombának kellene lennem vele, teljesen nyíltnak? Nem igazán világos ez a szerepjátszás, mit értesz alatta és mi nem felel meg benne.


Hogyhogy nincs jó, meg rossz dolog? Ha valamilyen szempont szerint nézzük a világot, nevezetesen, hogy emberek vagyunk és nem mondjuk fák, akkor meghatározható egy értékítélet.

Némi empátiával nem pusztán a saját szemszögünkből, de akár tágabb értelemben is, tudja ezt minden kertész, biológus, állatbarát.


Én nem becsülöm le a gondolat erejét, de csupán azért, mert tettekre sarkall.

Szerintem meg nem létezik magasabb tudat, a vallásosak kérd és megadatik jellegű vágyakozása azon alapul, hogy a képzeletbeli Isten segítségében reménykedve bátrabban állnak bármilyen kérdéshez és "segíts magadon, az Isten is megsegít " jelleggel erősítik csupán magukat.

2014. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért idéztem a Bibliát, mert - bár nem volt egyértelmű a kérdés - gyanítom, hogy a kérdezőt a keresztény vallás álláspontja érdekelte. Magyarázni eredetileg nem akartam, mert nem vagyok teológus és biztos sokféle magyarázata létezik, de olvasatomban mivel Isten mindenható, logikusan nincsen olyan gondolatunk se, amit ne ismerne. A szabadító pedig a kereszténység szerint Jézus és pont akkor leszel szabad, ha nyitva vagy előtte és rájössz, hogy nincs értelme titkolózni.

És még egy, tán idevágó idézet a gondolatok és tettek(?) közötti különbségről:


Máté Evangyélioma 21. rész

28. De mit gondoltok ti? Vala egy embernek két fia, és odamenvén az elsőhöz, monda: Eredj fiam, munkálkodjál ma az én szőlőmben.

29. Az pedig felelvén, monda: Nem megyek; de azután meggondolván magát, elméne.

30. A másikhoz is odamenvén, hasonlóképen szóla. Az pedig felelvén, monda: Én elmegyek, uram; de nem méne el.

31. E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát? Mondának néki: Az első. Monda nékik Jézus: Bizony mondom néktek: A vámszedők és a parázna nők megelőznek titeket az Isten országában.


Nekem ebből az jön le, hogy a gondolatban elkövetett bűn vagy a mulasztás (csak elméletben jónak lenni) is megbánandó, és így elvethető, de a tett az, ami az eszköz a jóra vagy a rosszra mások felé.

2014. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!