Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézust imádni nem bálványimádá...

Jézust imádni nem bálványimádás? Mondta, hogy imádjuk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 08:47
1 2 3 4 5
 11/41 pelgrim ***** válasza:

Igen, Jézust imádni bálványimádás, ez nem az ő szándéka volt. Ugyanis mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre, ahelyett, hogy tanítását komolyan vennénk és példáját követnénk?


Jézus, feladatának tekintette az emberek, az emberiség (ön-)tudatának javítását, felemelését; ezzel nehezen egyeztethető össze az a személyi kultusz melyet létrehoztak körülötte,


Bálványimádás az, ha több tiszteletet tanúsítunk rajtunk kívül valami iránt mint saját isteni kilétünk iránt. Lehet az a valami egy tárgy, egy elméi alkat vagy akár nagyjaink személyisége.

2014. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:

mikor egy Szűz Mária szobor előtt állunk,akkor nem a szobrot imádjuk, hanem a nőt, aki megszülte Jézust.


kérdésed:

Ha Isten magunkra hagyott minket, akkor miért kellene imádni? Isten nem hagyott magunkra, elküldte szeretett fiát, kinek semmi bűne nem volt, és halállal halt,mégpedig kereszthalállal.Isten szeret minket,és közelebb van hozzánk,mint mi magunkhoz..ajánlom olvasni: [link]

Ha Isten büntet minket, miért kellene imádni? -> ha bűnös életmódot folytatunk,akkor Isten így figyelmeztet arra, hogy rossz útra tévedtünk.

Ha Isten itt van velünk, de nem segít, halált küld ránk, miért kellene imádni? -> Isten mindig segít,csak mi még nem értjük, hogy amit tett, azt miért tette.

Egyáltalán miért imádjunk egy olyan "személyt", akit még nem láttunk? -> [link]

2014. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Az aki összetéveszti Jézust egy bálvánnyal az elöszőr is nézzen egy kicsit magába és utánna nézzen utánna,hogy mit jelent a "bálvány" imádat.

Bálvány imádat lehet akkár mi amit Isten elé teszel az életedben,a kocsid,a ruhád,a cigi,az alkohol és bármi.

persze ezek között szerepelnek a szobrok meg a képek meg stb.

De az aki Jézust imádja az nem egy bálványt imád hanem Jézuson keresztűl az Atyát is.

Szó sincs itt bálvány imádatról!

" Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai. És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává, Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája."(Zsid.1:6-8)

2014. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
91%

Szerintem túl van bonyolítva az, hogy most kell vagy nem kell Jézust vagy Istent imádni. Természetesen szeretem és hiszek is Istenben, de nekem ez a szóhasználat nem tetszik, hogy 'imádás'. Véleményem szerint Istenre úgy kell tekintenünk , mintha az apukánk lenne, aki mindent megad az embereknek, vagyis a lelkeknek és aki úgy beszél rólunk, mintha mi a gyermekei lennénk és mintha minden ember testvér lenne, mint egy nagy család. Én az apukámra nem szívesen mondom, hogy imádom és mindig neki szolgálok és hogy őt félni kell. Persze többször is mondtam neki hogy imádom, de ez nálam annyit jelent, hogy nagyon szeretem. Szerintem valamilyen szempontból kétértelmű ez a szó még, ha nem is azt mondják. Remélem értitek mit próbálok elmagyarázni.


És lenne néhány hozzáfűzni valóm ezekhez a kérdésekhez:

Ha Isten magunkra hagyott minket, akkor miért kellene imádni?- Isten sosem hagyott magunkra. Ha mégis vannak olyan helyzetek, amik azoknak tűnhetnek akkor az azért van, mert te alakítottad úgy az életed, vagy pedig te akartad azt. Ezt úgy értem, hogyha pl nagyon fejfájós vagy és minden nap úgy ébredsz, hogy majd szét megy a fejed, akkor te tudat alatt lehet hogy elfogadtad hogy te ilyen beteges vagy és azt is tudod, hogyha reggel felkelsz, akkor biztos fog fájni a fejed, mert ez már rendszeres.

Ha Isten büntet minket, miért kellene imádni?- Nem értem, szerintem ez úgy egészséges, ha minden cselekedetért megkapod a hozzáillő jutalmadat.

Ha Isten itt van velünk, de nem segít, halált küld ránk, miért kellene imádni?- Szerintem ha valaki meghal, akkor inkább örülni kéne, mert olyankor a szellemről leválik a test és minden buta földi dolgot magunk mögött hagyunk és igazából akkor van az igazi élet és boldogság. ÉS NINCS ELKÁRHOZÁS!!!

Egyáltalán miért imádjunk egy olyan "személyt", akit még nem láttunk?- De láttuk őt, nem is egyszer.

2014. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

"mikor egy Szűz Mária szobor előtt állunk,akkor nem a szobrot imádjuk, hanem a nőt, aki megszülte Jézust."


Jó,de ki mondta,hogy imádjátok? És az is benne van a parancsban,hogy ne is csináljon az ember ilyen szobrokat egyáltalán.

2014. júl. 19. 19:46
 16/41 anonim ***** válasza:
48%
Dehogynem, imádni csak Ahura Mazdát szabad, az egy igaz istent! ;) Esetleg Krisnát. De ki az a Jézus?
2014. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

"Bálvány az, mikor pl. egy fából készült disznó

v. egy bronzból készült oroszlán szobornak áldoznak"


Mint egy kereszt??

2014. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező! Jézus sohasem mondta, hogy "imádjuk", sőt azt sem, hogy Ő Isten lenne. Mindig Isten Fának, vagy az Emberfiának hívta magát. A tanítványait pedig a "testvéreinek" szólította. De miért nem érveltek a bibliából? Nem az a hiteles bizonyíték Jézus ügyében?? A Biblia mit mond arról, hogy kit szabad EGYEDÜL imádni? Pl:


(Róma 15:5-6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


(Efézus 5:20) "mindig, mindenért hálát adva a mi Istenünknek és Atyánknak Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében."


(Kolossé 3:17) "És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala."


Ez nem szabadon választott dolog, ez EGYÉRTELMŰ a Biblia szerint. Vannak olyan helyek, amikor a szóhasználat első látásra kérdőjelessé teszi ezt az igazságot, mint pl. István kivégzésénél, de ha alaposan megvizsgáljuk, hogy miről is van szó, kiderül hogy az sem mond ellent ennek a ténynek.

2014. júl. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
A kereszt imádat bálványimádat. Ezt teszik a keresztények: nyklánc, karkötő medál.
2014. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim válasza:
Jézus azt mondta,az Atyát kell imádni,az egy igaz Istent! Jézus "csak" a fia! Tehát ő maga mondta,kihez kell imádkozni,kit kell imádni! Hogy a katolikus egyház mit csinált a templomokból az más kérdés!
2014. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!