Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézust imádni nem bálványimádá...

Jézust imádni nem bálványimádás? Mondta, hogy imádjuk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 08:47
1 2 3 4 5
 31/41 Pietrosol ***** válasza:

# 30!


Fura értelmezés amit írsz, pedig a kettő közötti eltérés nyilvánvaló.


"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget,..."


Az itt megjelenő Isten arról beszél, hogy lényéhez tartozik a sötétség is a világosság mellett. Gyilkosság, vér, pusztítás, ahogy az végigvonul az Ószövetségen.


"Isten világosság és nincs Őbenne semmi sötétség."


Az itt megjelenő Isten pedig arról beszél, hogy lényéhez nem tartozik a sötétség. Jézus is arról beszél, hogy "Én vagyok a világ világossága", nem pedig világossága és sötétsége. Sőt, nevén is nevezi a gyermeket: "Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság."


Amúgy, ha a kettő tökéletesen azonos lenne, akkor szükségtelen lenne Jézus a Krisztus.

2014. júl. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
Bálvány imádás az ha egy tárgyat megszemélyesítesz és hozzá imádkozol, azt imádod. Krisztus nem egy tárgy, sőt ő maga Isten, mert az Egyiestenben 3(4) személy: az Atya, (az Anya), a fiú és a szentlélek. (az Anyát nem fogadja el az Egyház) Itt a fiú=Krisztus
2014. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Az itt megjelenő Isten arról beszél, hogy lényéhez tartozik a sötétség is a világosság mellett. Gyilkosság, vér, pusztítás, ahogy az végigvonul az Ószövetségen."


Ebben a versben a teremtés természetes részének számító fizikai világosságot és sötétséget említi az író először Isten hatalmának szemléltetéséül, majd Jehova hatalmáról azt is elmondja, hogy képes békét teremteni (a teljes bibliából kitűnik, hogy értelemszerűen azoknak, akik készek azt el is fogadni!), és képes "bajt", vagy pusztulást okozni is (nyilvánvalóan azoknak, akik nem hajlandóak békében élni - ez is kiderül a teljes Írásból). De ez a prófécia először is az ókori Babilonon teljesedett.


A Biblia részben az emberi gyengeségeket, és káros, vagy pusztító tetteiket, részben Jehova ókori igazságos ítéleteit is tartalmazza, mellyel pusztulást mért azokra, akik az Ő népét, vagy a földel kapcsolatos szándékát veszélyeztették. De igen szélsőséges és egyoldalú álláspont lenne azt állítani, hogy "Gyilkosság, vér, pusztítás" jellemezné a Héber Iratokat. Ez sokkal inkább az egész emberi történelemre igaz, méghozzá folyamatosan fokozódó mértékben. Ez pedig azért van, mert az ember fellázadt Isten ellen, a maga kezébe kaparintván azt a jogot, hogy eldöntse mi a jó és mi a rossz (vagyis az erkölcsi irányadó mértékeit). Erre viszont az ember teremtésénél fogva nem képes, ezért volt ilyen az emberi történelem eddig.

2014. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

"Jehova hatalmáról azt is elmondja, hogy képes békét teremteni (a teljes bibliából kitűnik, hogy értelemszerűen azoknak, akik készek azt el is fogadni!), és képes "bajt", vagy pusztulást okozni is (nyilvánvalóan azoknak, akik nem hajlandóak békében élni - ez is kiderül a teljes Írásból)."


Ez nem teljesen helytálló,ugyanis azt írják Jehováról,hogy állandó,nincs nála változás,esőjét igazra és hamisra egyaránt kiárasztja.Tehát ő nem személy válogató.Az egy más dolog,hogy amit felajánl,azt ki fogadja el,és ki nem.Ezen kívül,olvasd el alaposan az ószövetséget,kiderül belőle,hogy ártatlanok is meghaltak Isten keze miatt.De most akkor milyen is az igazi Jehova?


"De igen szélsőséges és egyoldalú álláspont lenne azt állítani, hogy "Gyilkosság, vér, pusztítás" jellemezné a Héber Iratokat. Ez sokkal inkább az egész emberi történelemre igaz, méghozzá folyamatosan fokozódó mértékben."


Ez nem mentesíti az ószövetséget.Ami le van benne írva,az le van írva.

2014. júl. 27. 07:26
 35/41 Pietrosol ***** válasza:

# 33!


Felesleges és mosogatásszagú a szószaporítás. Szerinted a kettő miképpen lehet azonos, ha kiveri az ember szemét a különbség? Bocsánat a hasonlatért, de a rózsaillat és a trágyaszag keveréke, hogyan azonosítható a tiszta rózsaillattal?


"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget..."


"Isten világosság és nincs Őbenne semmi sötétség."

2014. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Ez nem teljesen helytálló,ugyanis azt írják Jehováról,hogy állandó,nincs nála változás,esőjét igazra és hamisra egyaránt kiárasztja.Tehát ő nem személy válogató.Az egy más dolog,hogy amit felajánl,azt ki fogadja el,és ki nem"


De ez nem azt jelenti, hogy elnézi a szándékos gonoszt, aki kitart útja mellett, és végül büntetés nélkül hagyja! Ez megint csak kiragadott gondolat, melyet nem lehet magában értelmezni.

A Bibliában az elejétől a végéig sok olyan kijelentést olvashatunk, amelyek feltárják Isten kimagasló tulajdonságait. Négy fő tulajdonsága a bölcsesség, igazságosság, hatalom és szeretet. ’Nála bölcsesség van’ (Jób 12:13). „Minden útja igazságosság” (5Mózes 32:4, NW). „Nagy hatalma” van (Ézsaiás 40:26). „Az Isten szeretet” (1János 4:8). Azonban Isten négy fő tulajdonsága közül melyik a legkiemelkedőbb? Melyik az, amelyik minden más tulajdonságnál jobban megmutatja, hogy milyen Isten ő? A szeretet!


"Ezen kívül,olvasd el alaposan az ószövetséget,kiderül belőle,hogy ártatlanok is meghaltak Isten keze miatt.De most akkor milyen is az igazi Jehova?"


Na hol is???


"Ez nem mentesíti az ószövetséget.Ami le van benne írva,az le van írva."


Nem is kell bocsánatot kérnie semmiért Istennek, mert azok az igazságos ítéletei voltak, melyet nagyban is véghez fog vinni a bibliai prófécia szerinti "utolsó napok" végén Armageddonkor. Akkor sem fog egyetlen "ártatlan", vagyis az igaz Isten mellett őszintén állást foglaló, a törvényeit betartó ember meghalni.

2014. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Szóval Pietrosol, te a Bibliában szereplő "világosság" és "sötétség" fogalmaknak csak egyféle jelentését fogadod el? Ha ilyen alapon ítélnének meg téged is minden kijelentésedért, nagy bajban lennél!
2014. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Pietrosol ***** válasza:

# 37!


A kérdés ez volt: "Szerinted a kettő miképpen lehet azonos,...?"


"Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget..."


"Isten világosság és nincs Őbenne semmi sötétség."


Nem az, hogy tudsz-e ilyesztegetni.

2014. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

"Az, hogy a keresztet bálványként hordjuk magunkon nevetséges. A kereszt nem bálvány, hanem egy jelkép, emlékeztető egy fontos tényre, hogy Krisztus meghalt értünk, még az éetét sem kímélte, hogy megmentsen minket. A kereszt erre emlékeztet és nem bálvány. Azért hordjuk magunkon, mert kifejezzük vele, hogy kihez tartozunk: Istenhez."


Tehát a külvilágnak fejezed ki vele? Az utcán a szembejövőknek,hogy tudják,hogy te keresztény vagy?

2014. júl. 27. 10:33
 40/41 anonim ***** válasza:

Bálványimádás nemcsak faragott szobrok,stb. által valósulhat meg... érdekes, de senki nem említette meg, hogy bálványimádás lehet a pénz vagy a tévézés túlzott szeretete is.


És Isten valóban nem hagyott el minket - ha valami rossz történik, akkor legtöbbször mi fordultunk el Tőle.

Ráadásul azt senki nem állítja, hogy a keresztényeknek mindig minden szép, mi is átmegyünk próbákon, hogy megerősödve jöjjünk ki belőle :-)))

2014. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!