Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha te valamilyen vallás...

Ha te valamilyen vallás szerint lettél felnevelve és később kilépsz belőle akkor az egyértelműen a szülők megtagadását jelenti? Ha nem lettél úgy nevelve, de felnőttkorodban erre kényszerítenek és e mégsem teszed az is megtagadás?

Figyelt kérdés
Ha azt mondják irtsd ki a könyveket, a zenét, mindent a tudatodból és ha azt nem teszed meg az a szüleidnek vagy a vallásnak a megtagadás-e kérdezem én.
2014. júl. 20. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. (nem te vagy az elmehábordott).
2014. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
az egész egyhát és a biblia hülyeség
2014. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem,mert azt tagadod meg,ami neked nem megfelelő,nem pedig a szüleidet,vagy más embereket.Emberileg szeretheted őket ugyanúgy ettől még.
2014. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Katolikusnak vagyok keresztelve, a szüleim kedvéért voltam elsőáldozó, bérmálkozó, olvastam a Bibliát is, de végül ateista lettem. A szüleim még nem tagadtak ki, bár nem nagyon örülnek, azt mondják elkárhozok :D
2014. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért lesz valaki ateista? Amikor a szüleid kedvéért csináltad akkor is ateista voltál? Lehet-e teljes mértékben kiszakítani a belénk nevelt dolgokat vagy örökre bennünk élnek tovább a későbbiekben?
2014. júl. 20. 20:18
 6/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Az elsőáldozáskor még hittem Istenben (11-12 évesen), bérmálkozáskor már nem (15-16 évesen). Ahogy egyre többet tudtam meg a világról, elmélyedtem a természettudományokban rájöttem, hogy nem feltétlenül kell egy teremtő a gépezetbe. Az egész világegyetem működése (a galaxisoktól kezdve egészen a legkisebb részecskéig) számomra sokkal logikusabb az istenkomplexus nélkül.
2014. júl. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is felnött fejjel kiléptek a vallásból, amibe pici baba korukban keresztelték meg.... semmi sem változott a szülökkel való kapcsolatban.... miért kéne?


Az okos szülö megérti, hogy gyermeke szabad akarattal rendelkezö lény, választhat szabadon házastársat, hivatást, még azt is hol fog lakni..... és vallást is


Természetesen hogy aggódik gyermekéért, hogy ne kerüljön rosz társaságba ne legyen eröszakos, durva alkoholista élettársa


Kérdezö most állj meg kérlek és légy figyelmes!!!!


Ki akarja hogy mindent törüljél ki a tudatodból?!!!

Ez nem normális !!!

2014. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Minden vallás egyben agymosást is végez, azaz törölnek belőled olyan információkat, ami te vagy. Sebészként metszik ki a dolgokat belőled.
2014. júl. 21. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, nem csak a vallás végez agymosást. Sok politikai hatalom is. Nem tudom emlékszel-e az elöbbi rendszerekre...


Tudod hogy még a reklám cégek is alapos agymosást végeznek? Különösen a gyermekeket tudják befolyásolni, mert ha nem olyan babájuk, autójuk, ruhájuk van mint a reklám mutatja, akkor már jaj.... még csak nem is barítkoznak velük a többiek.... sajnos ilyen is van

2014. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokkal veszélyesebb agymosások érik az embereket manapság, mint a vallás... :) Elég ha csak a TV-t/tömegmédiát említem.
2014. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!