Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek mikor a szülők elviszik templomba/gyülekezetbe a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Számomra annyira furcsa, hogy a szülők elviszik a kisiskolás vagy óvodás gyereküket templomba vagy más vallási gyülekezetbe. Miért kell már kezdetben "elrontani" a gyereket, miért nem lehet megvárni, míg az ember magától fel tudja fogni, hogy akar-e vallásos lenni vagy nem?
2014. júl. 1. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
76%
Miért kell? Mert félő, hogy ha nem erőszakolnák bele abba az agymosó butaságba, akkor idővel rájön, hogy nem más, mint népbutítás.
2014. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
67%

De ha nem viszik el, akkor honnan tudja a gyerek később, hogy ő akarja-e a vallásos életformát?


Engem is elvitt a nagymamám (a szüleim soha), nekem pld. tetszett. A falunkban egy kis öreg fatemplom volt, és kimondottan szerettem nagymamámmal oda menni. Nem lettem bigott vallásos, de valamilyen szinten hívő vagyok, ámbár templomba nem járok, de az én gyerekem is meg van keresztelve.


Szerintem az lenne fura, ha pld. az iskola vinné el őket.. a szülők beleegyezése nélkül.

2014. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim válasza:
88%
Mi az, hogy elrontani? baromi gyorsan mormolj el 20 mi atyánkat...:D
2014. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
20%

Ha a szülők vallásosak, akkor vigyék. Nem árt a vele neki.

Felnőttként legalább tudja majd, hogy mi között válasszon.

Az ateisták többsége csak pufog, de nem tudja miről.

2014. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 A kérdező kommentje:
Azért tettem idézőjelbe, mert szerintem nem feltétlen rossz, ha valaki hisz valamiben, de azért kiábrándító mikor néhány fiatal hölgy vagy úr buzgó vallásos, holott még semmit sem tudnak az életről, de ebben nőttek fel, így nekik ez a normális.
2014. júl. 1. 11:54
 6/93 anonim ***** válasza:
47%

Nézd.. a vallásban igazából mi rossz van? (én most pld. egy egyszerű templomról beszélek, nem a Hitgyüli és egyéb szektákról, ami inkább a pénzlehúzásról szól). A templomban a hitről és a szeretetről "papol" a pap, ami alap kéne hogy legyen ebben az eldurvult világban.


Igazán "elrontják" (így idézőjelben!) szegény gyerekeket a templomban. Még véletlenül rájönnek, milyen fontos egy ember életében a hit, a bizalom és a szeretet.

2014. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
58%

@Kérdező


Ha a gyereknek nincs alternatívája, akkor honnan tudja, hogy vallásos akar-e lenni vagy sem?


Én örülök azért, hogy elvittek kiskoromban a templomba, és hogy ministráltam is. Azért örülök, mert így kaptam egy alternatívát a katolikus életmódról, és ezáltal szabadon tudtam dönteni, hogy akarom-e ezt tovább vagy sem. Azonban nem volt a családomban elfogulatlanság, mert más kisgyermekkoromban is kaptam egy természettudománnyal kapcsolatos könyvet, amelyben viszont megismerkedhettem a modern tudomány álláspontjával is, ami az élet fejlődését illeti.


Így tehát elegendő információt kaptam az ateista és a katolikus életszemlélettel kapcsolatban is.


Végül felnőve egyiket sem választottam. A Katolikus Egyházba már nem járok, de nem lettem ateista sem. Gyakorló protestáns lett belőlem.

2014. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
43%

Én inkább ezt a kérdést tettem volna fel:


Nektek mi a véleményetek, mikor a szülők elviszik harci edzésekre/ketrecharcos kiképzésekre a gyerekeiket?


Vajon melyik gyerekből lesz hasznosabb és normálisabb felnőtt? :)

2014. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
36%

Károsítja a gyerek egészséges szellemi fejlődéshez való jogát, ezért törvényben kéne tiltani.


Majd felnőttként, amikor már önálló véleményt tud alkotni, megismerkedhet az olyan életmóddal ami szerint

- ölj meg mindenkit aki nem a te vallásod tagja

- ölj meg mindenkit aki dolgozik szombaton

- ölj meg mindenkit aki meleg,

és elolvashat olyan történeteket amikben egész népeket írtanak ki, fréfiakat, nőket, gyerekeket, csecsemőket (kivégva az anyjuk hasából), lovakat, szamarakat, marhákat, tevéket, de még a fákat is!


És ez még csak a "szeretet vallásának" könyve volt, a Biblia.


De mehetnénk az Öngyilkos Merénylők Szeretetvallásának Szent Könyve után is, amiben családostul hívnak fel kiírtani egy fickót, és a hitetleneket mind elégetnék.


-------


Részemről még nem láttam olyan vallást ami ne lett volna gyűlölködő és tudományellenes.

2014. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 A kérdező kommentje:
A kérdés onnan jött,hogy találkoztam egy fiatal sráccal (20 év körüli) és mondta,hogy szüzességi fogadalmat kellett tennie a vallása miatt egészen a házasságáig, mert ha esetleg kiderülne, hogy már nem szűz akkor a családja valószínűleg többé nem állna vele szóba. Én most nem arra gondoltam, hogy elmond egy asztali áldást, vagy vasárnaponként eljár valahova, hanem, hogy belénevelik ezeket a buzgó dolgokat. És azért be kell látni,hogy a túlzott vallásosság meg milyen...
2014. júl. 1. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!