Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Beszeretnék vonulni egy...

Beszeretnék vonulni egy Tibeti, Budhista templomba, ezt, hogyan lehet kivitelezni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be az egyetemet 21 éves vagyok, és be szeretnék vonulni egy tibeti budhista templomba egy évre. Ehez milyen engedéjek vizumok illetve papirok kellenek? Illetve milyen nyelven lehet velük komunikálni? Angolul felső németül közép fokon tudok, de szerintem ezzel nem megyek sokra arra felé...

2014. júl. 31. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Was wollen Sie eigentlich?

Umzug in eine tibetisch-buddhistischen Kloster?

Schwierige Fälle, aber nicht unüberwindbar.

Erstens, es wäre gut, die tibetische Sprache zu lernen, aber es ist sicherlich nicht ein Problem für Sie.

Dann suchen Sie nach einem Religionslehrer, die anderen fragen ihn persönlich.

Viel Glück

2014. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Thank you for acknowledge my high knowledge towards to other languages. But i don't think it would be that easy to study Tibetan. I will definitely look for a catechists, and ask him about this stuffs.


Ez most valami teszt akart lenni, hogy tényleg tudok e németül és angolul? Azthiszem átmentem. Éa ha te tényleg úgy hiszed, hogy nem lennének problémáim a tibeti nyelvel lehet, hogy azt is meg tanulom "mevil annyira egyszerű nyelveket tanulni".


Most komolyan? Egy ovodás szintjére süllyedtünk le vagy mi? Én csak feltettem egy kérdést erre mindenki itt teszi az agyát.... -.-


Elég választ kaptam, majd utána nézek valami olyan helyena ahol nem úton útszélen, hülyébe botlok...

2014. júl. 31. 15:48
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is buddhista szerzetes akarok lenni.

Elsősorban azt ajánlom, hogy ismerkedj meg mélyen a buddhizmussal, utána válassz neked tetsző irányzatot. Nagyon sokfajta szerzetesrend van, ott is van mindenféle mahayána, théraváda rend..Bár Tibetben inkább csak mahayána.

Aztán ugye nagyon fontos még a nyelvtudás. Szinte minden rendben elvárják, hogy tudd az adott ország/régió nyelvét, különben esélyed sincs.

Inkább azt ajánlom, hogy Srí Lankával próbálkozz. Ott kedvezőek a törvények a bevándorlóknak, kevesebbet kéne szórakoznod papírokkal..Ráadásul nem is olyan durva a helyzet, mint Tibetben. Esetleg még elmehetsz Ausztráliába, ott szívesen fogadják a nyugatiakat is.


És a végére, ha megengedsz egy kérdést: Miért szeretnél elvonulni? Ha menekülnél a problémák elől, semmiképp sem ajánlom. Tudnod kell, hogy a szerzetesi lét nem olyan romantikus ám, mint ahogy Hollywood-ban bemutatják. Először is, a legtöbb rendben előírás az, hogy csak naponta 1x vagy 2x ehetsz, utána pedig sokszor elég kemény munka vár a szerzetesekre. Rengeteg az ülőmeditáció, amihez ha nem vagy hozzászokva, két hét után sírva gondolnád meg magad.

Nem akarlak lebeszélni róla, de azt ajánlom, hogy olvass rengeteget, mert nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek kinéz..

2014. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 openyoureye ***** válasza:
56%

Sajna ez van kedves kérdező, a magyar már csak ilyen. Ha valakinek jobban megy, inkább rúg rajta egyet, mintsem elismerné a tudását vagy eredményét. Mondom ezt úgy, hogy én is külföldön élek már 6 éve és ha hazamegyek látogatóba másról sem tudnak beszélni, hogy mennyit keresek, mire költöttem a pénzem, otthon milyen szar minden, milyen drága(mondjuk valóban olcsóbb az itteni élet), panasz panasz hátán. Ja még a legjobbat nem is említettem: Nekünk(mert a családom is kint van már) milyen könnyű, bezzeg akik otthon vannak milyen nehéz. S mikor megkérdem, mi tartja vissza őket abban, hogy kövesék a példám, tengernyi kifogást fel tudnak sorolni. Nincs rá idő, pénz, még iskolába járok, nem hagyhatom otthon a gyereket, az állást... stb. Na az ilyen emberek, mint akik itt válaszolgattak neked, le vannak sajnálva. Aki a helyesírására veri magát nem biztos, hogy ugyan olyan életet tud biztosítani a családjának, mint majd te vagy én, szóval ki lehet törölni a helyesírással a segget. Nem attól lesz valaki jó, ha jól tud helyesen írni. Egyébként nem is tudtam, hogy a magyar helyesírás kritérium a külföldre utazó/vágyó embereknek. Ezzel újfent csak azt bizonygatjátok, hogy szerintetek miért nem érdemes nekivágni annak amire a kérdező készül. Magyarán sikerült egy újabb kifogást kitalálnotok! Hát ehhez csak gratulálni tudok. És még mielőtt valaki vérben forgó szemmel nekiülne kiosztani, annak elmondanám, hogy lesz**om, hogy mennyit keresel otthon, mit értél el, stb. Akinek nem inge, ne vegye magára. De nehogy már egy szaros helyesírásba kössetek bele, hogy amiatt ne mehetne a kérdező oda ahova akar!


Tisztelet a kivételnek aki értelmes hozzászólással tudott szolgálni.

2014. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, ez az angol sem volt teljesen hibátlan...
2014. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
miért mi baj azal az angolal? szerintem teljesen rendben van! melesleg igy van, a sok kötözködö is csak indokot ad ara, hogy menj csak el, Tibetbe vagy ahova akarsz, de öket it kel hagyni, hogy fortyogjanak a saját roszindulatukban (mellesleg direkt írtam így, ennyi hibával, mivel bennem is bennem van a Magyarvér és remélem valaki(ke)t ez az írás nagyon nagyon zavar!:$$ ;D :D
2014. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"mi kéne ahoz, hogy beköltözhessek egy budhista templomba."


Nem költözhetsz be egy buddhista templomba. Semmilyen templomba nem költözhetsz be. A templomok nem lakóhelyek.


Vagy esetleg kolostorra gondoltál? Na, ott már nagyobbak az esélyeid. De nem hiszem, hogy a GYAK a legmegfelelőbb hely, ahol erről felvilágosítást kaphatsz.

Vagy azt hiszed, hogy itt nyüzsögnek a tibeti kolostorlakók?


Miért nem érdeklődsz a lakhelyedhez legközelebbi buddhista közösségnél?

2014. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább az ausztrál rendeknél érdeklődj. Keress rá pl: Ajahn Brahm nevére, ő egy eléggé híres apát, van kolostora, ahol szívesen látnak. Tibet, Thaiföld, Burma, stb eléggé durva hely tud lenni, ha nem vagy hozzászokva az ilyesmihez..
2014. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Na vègre, egy-kèt hasznàlhatò vàlasz köszönöm, mindenkinek ment a fel fele nyíl vagy ujj vagy zöld like-gomb vagy mi a fene az. :D Ès, hogy mièrt szeretnèk bevonulni egy "kolostorba"? Mint említettem most fejeztem be az egyetemet, életem eddigi rèszèmek a lilencven szàzalèkát tanulással töltöttem. 21 èves vagyok, mèg nem mondanàm azt, hogy az huh de öreg de a legtöbb embertôl elvàrt az, hogy harminc èves koràra biztos állása illetve családja legyen. Èn nem szeretnèk az az ember lenni aki egèsz èletèben màs elváràsànak akar megfelelni (munkahely, iskola) Mèg mielött èn is egy tègla leszek a falban (csak, hogy stílusosan fogalmazzak) szeretènk egy kis kalandot megèlni. Legyen mit mesèlni az unokáknak!
2014. aug. 1. 00:21
 20/22 anonim ***** válasza:

Értem :) De nagyon ragaszkodsz, hogy tibeti legyen? Csak mert ott mostanában eléggé durva az élet, szóval nem valószínű, hogy beengednének egy nyugatit..

De mint mondtam, Srí Lankán és Thaiföldön eléggé jó kolostorok vannak, ott egyszerűbb is a bejutás, ráadásul tényleg sok elvonulást tartanak világiak számára. Bár Thaiföld kicsit veszélyes, mert sok kolostor a dzsungelben van, ahol póktól kezdve tigrisig van minden..:D

Szerintem vedd fel a kapcsolatot Ajahn Brahm-al, ő tudna segíteni neked. Jelenleg egy ausztrál kolostor apátja, de sok évet töltött Thaiföldi kolostorokban.

Emellett ajánlom ezt a fórumot:

[link]

Itt van külön topic erre, kérdezz rá esetleg még itt, hátha tudnak segíteni.

Különben meg nem sok különbség van a théraváda meg a mahayána szerzetesei között, szóval igazából mindegy, hogy hova mész elvonulni.

De először is azt ajánlom, hogy gyakorold a meditációt.

[link]

Szokd meg magát a pozíciót. Sokszor 2-3, vagy akár több órákat is ülnek lótuszban, ami már a második nap után szép kis izomlázat jelent, ha nem vagy hozzászokva.

De mindenesetre kívánom, hogy sikerüljön, sok szerencsét! :)

2014. aug. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!