Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit lehet tenni a harangozás...

Mit lehet tenni a harangozás ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít minket a harangozás, 15 percenként megszólal. Azt még megérteném, ha reggel 6-kor, délben és este 6-kor, éjfélkor megszólalna, de abszolút nem értem miért kell minden egész órában, illetve negyedkor, félkor és háromnegyedkor 5 percig harangozniuk, mindez éjjel is megy.

Már gondoltam arra, hogy feljelentem őket esetleg csendháborítás miatt, mert nem lehet ettől nyugodtan aludni, pedig nem a templom mellett lakom, hanem onnan 10 percre, illetve írok a helyi újságnak, hogy zavarja a lakókat, esetleg petíciót indítanék. Szerintetek lenne értelme mindennek vagy hogyan tudnám leállítani a katolikus egyház harangozását?


2014. júl. 31. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az onkormanyzatnal kell elso korben erdeklodni h. milyen megoldas letezik, negyedorankent harangozni tenyleg kisse tulzasnak tunik, kulonosen ejszaka.
2014. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ozmium42 ***** válasza:
80%
Én első körben a papot kérdezném meg udvariasan, hogy "u mad bro?". Aztán ha nem sikerül lebeszélni a mániájáról, akkor lehet menni hatóságokhoz.
2014. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A pap 5 évig velünk szemben lakott!, de mikor hozzá akartam fordulni pár napja, kiderült, hogy nemrég elköltözött, mert meggyanúsították azzal, hogy kavar a templomi takarítónővel.

Ezt követően a templom ajtaja mellett lévő hirdetőtáblára kiragasztottam egy papírt, mi szerint "Nagyon idegsítő az állandó harangozás, mit lehetne tenni ellene? Jó lenne ha abbahagynák!", ezt másnapra levették. Mivel másik faluból szokott járni ide pap, gondoltam talán ilyen formában elérhető.

Minden esetre írok az önkormányzatnak egy levelet, hogy mi a teendő.

2014. júl. 31. 15:28
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Na és ki harangozik? Vagy automata? Mi a célja? Hogy hogy mást - akár a polgármestert - nem zavarja, természetesnek tartja?

Normálisan a harangozásnak rendje és liturgiája van, nem lehet akármikor, és szentségtörésnek is számít. Szóval van itt kérdés bőven.

2014. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Megértelek, egy német kisvárosban éltem egy darabig, éppen a centrumban laktam, ahol több templom is volt és ahogy abbahagyta az egyik, rákezdte a másik a harangozást.

Füldugó volt a fülemben és a fejemen a fejhallgató, de úgy is felébredtem néha.

Aztán béreltem egy faluban egy kis házat, de ott meg a szomszédék japán kakasa kukorékolt állandóan, már majdnem bediliztem.

Egy tisztességes kakas kukorékol egyet reggel, egyet este, de ez még éjjel is rákezdte, ha jó kedve volt.

Végül visszasírtam a templomot, utólag egészen elviselhető volt, de aztán beetettem a másik szomszéd macskáját téliszalámival, imádta és egyre közelebb dobtam a tyúkól felé, ami nem volt túlságosan messze az ablakomtól... és egyszer csak csend és nyugalom, azt hittem eldobom az agyvelőm, állati jó volt, édesen szunyáltam és mélyen, el is aludtam, ki is rúgtak, de egy hétig igazán királyi módon éltem.

Életem végéig emlékezni fogok rá.

2014. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

"mert meggyanúsították azzal, hogy kavar a templomi takarítónővel. "


Legalább nem egy 8 éves kisfiúval... azokra szoktak gerjedni a papok.

2014. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
2014. júl. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Itt is van sajnos kakas is, gyakran elképzelem, ahogy kidugok az ablakon egy puskacsövet és fejbe lövöm. Most a templomot kellene először kiiktatni, a kakast elintézni talán könnyebb lesz.

Ez is egy német falu, utánaolvastam, hogy volt már ügy abból, hogy Dunaújvárosban feljelentették a templomot, mert ott is 3 harangos volt és folyamatosan ment, de sajnos semmi biztatót nem írtak...a vége az lett, hogy le kommunistázták azokat akik a harang ellen voltak.

2014. aug. 2. 07:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
25 éve még hazafinak számított volna.:)Egyébként a svédeknél már tényleg aládurrantottak 1-2 templomnak.Egyre jobban intoleránsak a csendháborítással szemben...
2014. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk hétvégén a 2 templom napjában 4-szer harangoz.

Az egyik velem szemben van, ezért lementem a lelkészhez megbeszélni.

Mondtam, hogy tisztelem a hitéletüket, harangozzanak, de ne ilyen hosszan.

A válasza:

"remélem egyszer rájön, hogy a harangzúgás egyetlen ellenszere, ha bejön a templomba".

Elmentem egészen a polgármesterig, de ő sem akar lépni, mert a fityesz tagja és nem léphet fel komcsiként.

Utána szervezetünk egy röpgyűlést és amikor a harang rákezdett, mi is csináltunk egy kis hepajt. Arra meg kihívták a rendőröket és minket igazoltattak.

Úgyhogy patthelyzet, pedig csak azt kértük, hogy ne olyan hosszan...

Nálunk evangélikusokkal és a refikkel van gond, a katolikus nagyon rendes volt. Az ő templomuk két sarokra van. Mondtuk mi a baj és nem hivatalosan rövidebb a harangozás, de pszt, erről nem tud senki. Komolyan, őt hittem a legnehezebbnek és egyből kész volt a kompromisszumra.


Úgyhogy a saját példámmal azt akartam írni, hogy mivel katolikus templom, beszélj a pappal. Legyél kedves, vigyél neki valami kedves ajándékot, hogy ne érezzen ellenségnek. Úgy éreztem hálás volt a gesztusért. Rég csalódtam ilyen kellemesen valakiben.

2014. aug. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!