Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni a...

Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:26
 191/194 anonim ***** válasza:
0%
Hát a tokyo-iak most megtapasztaltál az Ő (nem) létét...
2011. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/194 anonim válasza:
100%
Ez jó kérdés, de fordítsuk meg. Neked miért nehéz elfogadni azt aki hisz? Ez egy olyan harc ami időről-időre előkerül, mindenki baszogatja a másikat ha hisz, vagy ha nem hisz. Miért nem lehet szimplán elfogadni, megérteni hogy miért is hisz/nem hisz valaki? Tipikusan olyan dolog, hogy ahány ember, annyifajta elképzelés van erről a dologról. De mindeni hisz valamiben. Aki nem istenben hisz, az sokszor magában (ismerőseim között ezt látom). És fontos megjegyezni azt is, hogy ahhoz hogy higgy, nem kell bizonyíték arra amiben hinni akarsz, pont ezért hit. Ha bizonyíték kell hozzá akkor az már tudás lenne, amit tapasztalat útján megszereztél. Az ateisták tudni akarják azt amit a vallásosak hisznek... Nem egy síkon van a kettő, így min vitázunk? Mert aki hisz annak nem kell bizonyíték, aki pedig nem hisz annak nem létezik bizonyíték.
2011. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/194 anonim válasza:
56%
Azért hisznek az emberek Istenben hogy legyen mibe kapaszkodniuk.És hogy ha hisznek akkor az élet utánt egy újabb élet követi a mennyben. Én személy szerint nem hiszek semmiben vagy is kiskoromban hittem de azóta érettebb lettem.És meg kérdeztem magamtól ha Isten létezik akkor pl.:afrikában mért halnak meg nap mint nap kis gyerekek a nincstelenség,a vízhiány,és az éhezés miatt ha viszont télleg létezik akkor ezt meg kérdezném tölle....
2014. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/194 anonim ***** válasza:
Olvass Ken Wilbert. Számomra sok dolgot tisztáztak a művei, amit most itt nehéz lenne kifejteni hely hiányában.
2014. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!