Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi ez az ellentmondás a János...

Ozmium42 kérdése:

Mi ez az ellentmondás a János első levelében?

Figyelt kérdés

Épp csak beleolvastam, mert kerestem valamit, erre egy érdekes részre találtam János 1. levelében, 3, 9-12.


"Mindaz, aki az Istentől született, nem tart ki a bűnben, mert az ilyenben megmarad az Ő szaporítómagja, és nem gyakorolhat bűnt, mert az Istentől született. Ebből a tényből ismerhetők fel az Isten gyermekei és az Ördög gyermekei: mindaz, aki nem gyakorol igazságosságot, nem az Istentől származik, és az sem, aki nem szereti a testvérét. Mert azt az üzenetet hallottátok kezdettől fogva, hogy szeressük egymást; nem úgy, mint Káin, aki a gonosztól származott, és meggyilkolta a testvérét. És miért gyilkolta meg? Mert az ő cselekedetei gonoszak voltak, a testvérének a cselekedetei viszont igazságosak."


Most akkor ez mit akar jelenteni, hogy nem mindenki Istentől származik? Mit jelent az, hogy Káin a gonosztól származott? Ádámtól és Évától származott, de nem csak ő, hanem mindenki más is. És a "gonosztól" senki nem "származott", hanem Isten teremtett mindenkit, még a Sátánt magát is.


" 7. Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Meg a puszta tapasztalat. Ki látott már olyan hívőt, vagy bárkit, aki nem vétkezett pusztán azért, mert Istentől "származott", és meg volt benne "Isten szaporítómagja"? Senki, és ezt pár sorral feljebb pont János erősíti meg:


" 8. Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.

9. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

10. Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá teszszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk."


Akkor ezek szerint Istentől nem származik senki, vagy pedig igen, de akkor János logikája a "származásról" elég problémás.


2014. aug. 22. 00:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Ozmium, ezek jelképes szavak.


Maga Jézus tudod mit mondott a képmutató farizeusoknak?


Ti az Ördögy atyától vagytok.. Tán tényleg az ördög nemzette öket szószerint?


Jézus például ezt mondta: Ha nézed a testvéred szemében a szálkát, vedd ki elöbb a gerendát a saját szemedböl


Tán tényleg belefér valakinek a szemébe egy hatalmas gerenda? Ez azt jelenti, hogy ne foglalkozz a másik apró bünjével, vedd észre hogy te rosszabbat teszel



Ismert szemléltetés: Könnyebb a tevének a tü fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bemenni


Tán a teve átfér a tü fokán? Jézus nem beszélt baromságokat.

Ezzel azt mondta, hogy sok gazdagnak nehéz lesz kereszténnyé válni, de ugyanakkor voltak a gazdagok közül is néhányan Krisztus tanitványai és ma is vannak, akik igazi keresztények


Békességet és gonoszt teremtek.... tudod mit jelent ez?


Akik nem fogadnak szót az Isten törvényének a rosz az eredménye... éppúgy mint az állam tulajdonképpen békességet és jót teremt például a törvényekkel amit hoz.


Egyik példa: a közlekedési szabályok. Ha betartjuk, békességesen elérjük célunkat, ha nem vagy halál, vagy börtön...


..és még az utolsó szakasz a szövegedböl: Mond mondhatja ezt emberfia a Földön, Istenem én olyan jó vagyok, én nem vétkezek.....


Márcsak ha csúnyát mond az ember, akkor is vétkezik....vagy ha dühösen bevágja az ajtót, mert már nem gyakorolt önuralmat


Galata 5:19-23 mond kérlek ki az aki ezt tökéletesen betartja? Ha azt mondja igen, akkor már hazudik és ez már szintén bün

2014. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

és még a kérdések elsö részéhez


Aki bünjeit megbánja, és igyekszik az Isten akaratát cselekedni, annak Isten a Jézus Krisztus váltságáldozata alapján megbocsájt.


De Isten ismerte a Kain szíve allapotát. Tele volt gyülölettel...Isten figyelmeztette is öt, hogy uralkodjon a rosz felett, de nem tette.


Ha a szívünkben gyülölet van embertársunk iránt, Isten már úgy néz ránk, mint a gyilkosra.

Dolgozni kell magunkon, a gyülöletet, haragot leküzdeni...


Bár akkor is "csak" tökéletlenek vagyunk, de Isten látja szívünk állapotát, hogy akarunk megváltozni :)

2014. aug. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ebből is láthatjuk, hogy az örök boldogságot a bűnösök élvezik. A mennybe olyan emberek kerülhetnek csak, akik megbánják majd a bűnüket miután elkövetik. Ebből is látszik a rendszer hibája, a bűn büntetése az örök boldogság. Innen már csak 1 lépcsőfok a hívők számára a felismerés, hogy bármit megtehetnek, bármilyen bűnt, ítélkezhetnek bárki ember fölött, mert ha hisznek, akkor a mennybe kerülnek úgyis. Nincs ez így jól, egyszer ebből nagy baj lesz, nagyobb mint ami a múltban történt.
2014. aug. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

A Bibliában számos ellentmondás van, de nem is lehetne mást elvárni, elvégre sok ember írását ollózták össze.

Az isteni logikáról pedig annyit, hogyha már a hívők sem tudják elsímítani belemagyarázással az ellentétet, akkor jön a sablon, hogy: "Isten útjai kifürkészhetetlenek".

2014. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: minden hívő, aki megtér és befogadja Jézust, azt Isten szüli újjá. Ez az újjászületés. Káinnak jó volt a bűn és ezek NEM jelképes szavak, ha grkaty nem ismeri az újjászületést, akkor ő nem keresztény. Ez nem vád, hanem biblikus tény.
2014. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Folytatom, mert kettészedtem a választ:

kétféle bűn van: szándékosan elkövetett, tudatos, amit nem bánunk meg és az, amit a testi emberünk követ el a gyengeség miatt, de utána keservesen megbánjuk és nem győzünk bocsánatot kérni.

Akiben Jézus lakik, az képtelen az első fajta bűnre. De attól még az eredendő bűn ott van, a gyenge test még ott van és bukdácsolunk ezerrel, Isten nem győz nekünk felállni segíteni.

De az, aki szándékosan vétkezik, mert szerinte az elég, hogy hisz, abban nem Krisztus lakik. Nem fog ott sem gyónás, sem Miatyánk, sem név kántálása, sem egy napnak a megtartása segíteni. Krisztus a kulcsa mindennek.

Fogadd be és megtudod micsoda felemelő érzés!!!!

2014. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Napfonat ***** válasza:

Ábel nagyon fiatalon meghalt. A Bibliában sehol nincs szó Ábel leszármazottairól, mert Káin megölte őt, mielőtt gyerekei születtek volna. Sehol sincs arra utalás, hogy Ábelnek utódai lennének!

Hogy mi ebből a tanulság?

Az, hogy mi mindannyian Káin leszármazottai vagyunk!

2014. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk mindannyian Káin leszármazottai, mert még sok testvére született.
2014. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, és az a Noé, akinek a családja egyedüliként élte túl az özönvizet, pont nem Káin leszármazottja volt, úgyhogy legjobb esetben is csak valami szövevényes anyai ágon lehet közünk Káinhoz.
2014. aug. 22. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Van egy másik ellent mondás is :

Máté 28-18 : " Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön."

János 5-19: "Tudjuk, hogy mi az Istentől vagyunk, és hogy az egész világ a gonosz hatalmában van."

2014. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!