Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szép estét! Hívők, mennyire...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Hívők, mennyire vagytok istenfélők, babonások?

Figyelt kérdés

Arra értem a kérdést, hogy milyen "kis rituálékat" szoktatok végrehajtani Isten vagy a babonátok nevében? Kezdve a só magatok mögé dobásától egészen a minden este imádkozásig.

Milyen mértében tisztelitek a Teremtő nevét (elmentek a káromkodásig,, hasonlók)?


+1 bónusz kérdés: volt már bármi jelen, konkrét következménye ezeknek a szokásoknak?


A válaszokat köszönöm!



2014. szept. 2. 22:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jele*
2014. szept. 2. 22:10
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
istenhívő nem lehet babonás
2014. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok babonás és szoktam csúnyákat mondani.

Nem a csyúnya beszéddel van a baj, széppel is lehet ölni.

2014. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"istenhívő nem lehet babonás"


Ha egy dühös pillanatomban nem merem kimondani,hogy az "Istenit neki"mert félek,hogy ezért megbüntet,vagy ha kihagyom a vasárnapi templomot/gyülekezetet és azt hiszem Isten ezért nem szeret engem,akkor nem állok messze az előttem átrohanó fekete macska babonájától.

Vagy nem merek a tűzre dobni egy Bibliát/persze nem mondom,hogy kell/de hány hívő merné megtenni? Pedig nem egy mágikus tárgy,hanem egy könyv,egy tárgy,ami írást tartalmaz.Az Isten bennünk van,nem a könyvben.

2014. szept. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

"Az Isten bennünk van,nem a könyvben.


Tévedés

és önbecsapás aki ezt mondja.


Lásd:


Lk 5,37

És senki sem tölti az új bort ó tömlőkbe; mert különben az új bor megszakasztja a tömlőket, és a bor kiömöl, és a tömlők is elvesznek.


Tehát: csak a megszentelt emberi testet használja Isten.


Becsaphatod magad, csak felesleges.

2014. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok babonás, mert Istenben hiszek, nem szokásokban. Szoktam csúnyán beszélni, de a műveltségem miatt el is szégyellem magam, mert a káromkodás a gyenge és jellemtelen ember ismérve, én nem akarok az lenni. Szeretném annyira megtisztelni a többi embertársaimat, hogy nem bántom meg őket káromkodással.

A gyülekezetembe szeretek járni, építjük egymást, a vasárnapi Istentisztelet pedig Isten tisztelete, amikor összegyűlünk az ő nevében és meghallgatjuk a lelkipásztor szájából az ő igéjét, nem pedig egy teher. Ha nem veszek rajta részt, az az én károm, mert nem hallom az építő beszédet.

Amit te hiszel a hívőkről az téves. A kereszténység nem azonos a katolikus dogmákkal. Sőt, semmilyen emberi dogmával sem azonos.

2014. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdezö


a babona, a spiritizmus, az amulettek viselése....stb helytelen a keresztényeknek.


Ez a másik "isten" szolgálata, a Sátáné

2014. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Minden reggel és este, valamint étkezések előtt és után szoktam imádkozni. Sokszor máskor is, ha valami fontos dolog történik, valakinek a szenvedéséről, haláláról olvasok, vagy csak úgy eszembe jut.

Ha templom közelében járok, bemegyek egy fél percre térdet hajtani, "köszönni".

Vasárnapokon misére járok és áldozok, egy-három havonta gyónni megyek.

Káromkodni sosem szoktam, sőt, mindig kikérem magamnak, ha másoktól ilyet hallok.

Mindennek következménye? A lelki békém, némi elcsendesedés, átgondolás, saját magam jobb megismerése, elhatározások a hibáim javítására... sok-sok lelkierő a mindennapokban való helytálláshoz... + a jó ötleteim nagy része a templomban üldögélve születik.

2014. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ceri ***** válasza:

Én csak jó nagy jóindulattal lehetnék hívőnek nevezhető, legalábbis ami valamilyen egyházi felekezettel, vagy annak tanításaival való azonosulásomat illeti.

Én magamat mégis hívőnek tekintem. Minden gond nélkül megteszek olyan dolgokat amivel másoknak nem ártok (pl káromkodás). Babonás nem vagyok, rituálékat sem végzek.


"Lk 5,37

És senki sem tölti az új bort ó tömlőkbe; mert különben az új bor megszakasztja a tömlőket, és a bor kiömöl, és a tömlők is elvesznek.


Tehát: csak a megszentelt emberi testet használja Isten."


Ez sztem egész mást jelent. Jézus ezzel is az ószövetség hazugságait, gonosz tanait utasította el. Valójában Jahve tanait tagadta meg, és amikor kérdőre vonták akkor válaszolta ezt. Nagyon is egybe vág ez az "eltörlök minden törvényt" kijelentésével. Jézus nem retusálgatni jött, hanem egy egész más képet festett. Az már az emberek bűne, hogy meghamisították, félremagyarázták. Kihez könyörgött szólt a kereszten -nem Jahvéhoz, nézzetek utána.


" a káromkodás a gyenge és jellemtelen ember ismérve"


valóban egyfajta gyengeség, de jellemtelenségnek semmi képpen nem nevezném. Sajnos én magam is káromkodok néha -nem vagyok rá büszke- Valóban pillanatnyi gyengeséget, tehetetlenséget, dühöt fejez ki, de mi köze ennek a jellemhez? Sztem ilyen mindenkivel előfordul az életben, nem is kevésszer. A teremtőnek nincs neve, hacsak nem a zsidó vallásban, ill. az azt jobban hangsúlyozó újabb irányzatokban, szektákban. Mondjuk nem is értem, hogy mit tisztelnék benne, ha olyan erkölcstelen dolgokra buzdított, mint más népek kiirtása, stb. Én ennél jobb vagyok. Mondjuk pont az ellenkezője

2014. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tehát: csak a megszentelt emberi testet használja Isten.


Becsaphatod magad, csak felesleges."


"Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinek és nőnek teremtette őket."


Ha Isten képmása vagyok,nincs bennem Isten? Miért is csapom be magam?

2014. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!