Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szép estét! Hívők, mennyire...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Hívők, mennyire vagytok istenfélők, babonások?

Figyelt kérdés

Arra értem a kérdést, hogy milyen "kis rituálékat" szoktatok végrehajtani Isten vagy a babonátok nevében? Kezdve a só magatok mögé dobásától egészen a minden este imádkozásig.

Milyen mértében tisztelitek a Teremtő nevét (elmentek a káromkodásig,, hasonlók)?


+1 bónusz kérdés: volt már bármi jelen, konkrét következménye ezeknek a szokásoknak?


A válaszokat köszönöm!



2014. szept. 2. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Istentől nem félni kell hanem fia tanításait követni ami nagyon egyszerű ráadásul nem kell mást tenni, mint hogy betartod az erkölcsi normákat és máris jó úton haladsz. Nem vagyok babonás, de azért ha lehet nem megyek bele ilyen dolgokba, mert hátha van valóságalapja.
2014. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hívő ember valóban nem foglalkozik babonákkal, mert azok Isten ellen vannak.

Isten neve szent. Emberek vagyunk, káromkodás bárkinek kicsúszhat a száján. Időnként az enyémen is, de sosem istenkáromlás.

Remélem, valamit segítettem.

2014. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!