Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovások miért nem értik...

A jehovások miért nem értik meg és fogadják el, hogy néhányan NAGYON nem kíváncsiak a dogmáikra?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 21:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
én sátánistaként mutatkozok be nekik
2014. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%
És mi erre a reakciójuk?
2014. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

Van, aki megérti, de tényleg sokan vannak, akik nem értik meg.


Szerintem ez attól függ, mennyire állnak a szervezet befolyása alatt.

2014. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%
elkezdenek imádkozni
2014. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 szp72 ***** válasza:
95%
Szerintem, ha néhányat nagyon nem érdekli, ez logikailag nem zárja ki, akár sokakat is érdekelhet. De valószínűleg úgy gondolják, hogy még a kevésért is érdemes házalni. Mindenesetre elég bátrak, senkinek se kellemes, ha hülyézik.
2014. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Salx Narval ***** válasza:
75%
Nekem a térítőkkel nem szokott gondom lenni, eddig még mindegyik udvariasan elköszönt ha elutasítottam és ennyi. Nem úgy a Jehova rokonaim, na ők aztán tudnak prédikálni rendesen és nincs az az Isten aki leállítaná őket:D Nem haragszom rájuk, mert tudom, hogy jót akarnak, de baromira idegesítő a folytonos csesztetésük. Szóltam már szépen, szóltam már durván, semmi reakció, ennyiből a halaimhoz is beszélhetnék. Az a legrosszabb, hogy még egy jót vitatkozni sem lehet velük, mert amúgy eléggé tanulatlan emberkék és a betanult szövegen kívül más érvük nem igen van, azt viszont 1000-rel nyomják, ha kell-ha nem. Tényleg szeretem őket, de nagyon fárasztóak. Ha másokat is így próbálnának meggyőzni, nem csodálkoznék, ha durván elhajtanák őket.
2014. szept. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%

Jehova tanúi szót fogadnak Jézus Krisztus parancsának, mely szerint az Isten királyságának a jó hírét hirdetni fogják majd az egész világon. Máté 24:14


Jézus azt is parancsba adta, hogy az egész földön hirdessenek, és tegyenek tanítványokká minden népekböl embereket Máté 28:19,20


Hasonló idöket élünk mint Noé. Ö is hirdetett az Isten parancsára.


Hogy az emberek nem figyeltek oda, tudjuk mi lett számukra az eredmény.


Rengeteg ember van világszerte, akik hallanak és elgondolkodnak a Biblia üzenetén. Most kérlek mit mondanál amikor bekövetkezik az itélet, és Te egy szót sem tudnál az egészröl? Nem éreznéd igazságtalannak?


Tudod milyen sok ember van /személyesen is ismerek ilyeneket/ akik óriási nagy ellenségei voltak a tanúknak, és ma hirdetik a Biblia üzenetét. Tudod milyen kellemes érzés megtudni, hogy nem egy reménytelen élet, hanem egy csodálatosan szép élet vár az emberiségre?


....ahol már nem lesznek a gonosz kapzsi, beképzelt gögös emberek, akik tönkreteszik a Földet, az életet rajta? Ahol nem lesz betegség, halál? Zsoltárok 37:10,11

2014. szept. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%

Mert ezek az emberek annyira félnek, hogy armageddonkor elpusztulnak, hogy képesek szót fogadni egy pár ember elmebeteg tanításának, hogy járjanak házról házra.

Nem az életükkel tesznek bizonyságot, nem fogadnak szót az Úrnak, aki azt mondta, hogy ő megadja a helyet és időt az evangelizálásra, hanem erőszakosan, számolva és leadva az órákat próbálnak törtetni. Ha sok órát töltenek utcán, akkor büszkék magukra.

Se a büszkeség, se a másik ember zaklatása és megfélemlítése nem tartozik Jézus tanítása közé, ez a sátán műve és ezek az emberek a sátán rabszolgái. Megkötözöttek, akik addig vakok lesznek míg az Úr fel nem nyitja a szemüket.

2014. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Salx Narval ***** válasza:
96%
Kedves grkaty! Nincs is ezzel semmi gond, hirdessétek az igét, ha úgy érzitek, hogy ez a dolgotok, de ne zaklassátok azokat akik másképp vélekednek és ezt jelzik is felétek. Legyen elég egyszer elmondani, hogy köszönöm nem érdekel. Azt bizonyára nem mondta Jézus, hogy addig zaklassátok az embereket amíg meg nem térnek. Természetesen tisztelet a kivételeknek, nyilván a többségetek nem így viselkedik.
2014. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

Ezért nem értik...csak meg akarják menteni a lelkedet...

Tessz 1,7

"Ur Jézus angyalainak hatalmas kíséretében a mennyből alászáll,

Tessz 1,8

lánggal égő tűzben és bosszút áll azokon, akik nem ismerik Istent s nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangéliomának."



2014. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!