Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érzem sokszor azt, ha...

Miért érzem sokszor azt, ha bibliáról, vagy templomról van szó, hogy még mindenki isten dicsőíti, addig a gonosznak kikiáltot sátán nem is annyira gonosz? Sőt?

Figyelt kérdés
satan inkább jön le egy jóindulatú személynek, aki nem ölt meg senkit, isten meg egy gyilkos vérengző, önző, hatalommániás, diktátornak akit kötelező imádni. míg isten nem akart tudást adni az embereknek, addig sátán elintézte hogy legyen. ez is már az elején nekem úgy jött le, hogy jó fej volt, persze lehurrogott nagyon durván a hittan tanár anno mikor jártam. mellesleg ateista vagyok, nem hiszek istenben, materialista annyira nem vagyok viszont. csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2014. szept. 15. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Ha ateista vagy, nem hiszed Istent - mi francnak foglalkozol ezzel? és hogy "jön le" (honnan? miért? ) hogy milyen az , amiről te tudod - hisz a tudósok is megmondták- hogy nem létezik. Miért nem tudsz kongruens lenni önmagaddal? Olvass bulvárt, nézz bulvár, kommersz filmeket,zenéket, azt legalább elhiszed és érted.

Ezért érzed sokszor a kérdésben feltetteket.

2014. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Csak azt tudom, hogy egyik félt sem ismered. Olyan amiket mondtál mintha most én innen elkezdenélek fikázni h mekkora szerencsétlen vagy... Miközben nem is ismerlek, de szerintem azvagy..
2014. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 ceri ***** válasza:
100%
Az ember a jót istennek nevezi, vagy hozzá köti. Sátánnak meg a gonoszt. Persze megértelek, az ószövetségben leírt JHVH szerintem sem lehet isten, mert nem felel meg ennek a definíciónak.
2014. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

A sátán alaphelyzetben nem gonosz, hanem ő az ellenzék (ezt jelenti a neve). Pozitív szerepe és feladata van.

Persze kellett egy bűnbak, különben hogyan magyarázod meg, hogy a végtelen jó és igazságos isten ellenére mégis van rossz a világunkban?

2014. szept. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 János114 ***** válasza:
33%

A monoteista teologiakban az az iranyelv h az embernek szuksege van szellemi vezetesre, ergo Istenre kulonben az osztonos enje ervenyesul es moralisan rossz erkolcstelen vagyis Istennek nem tetszo donteseket hoz.

De van menekves hiba eseten is ha megbanja vagyis belatja h Isten vezetese nelkul rossz uton van.


A satan ugy jon a kepbe h ő mar az ember teremtesekor letezett es irigykedve nezte az embert es azt h Isten mennyi engedmenyt ad neki . Ezert elhatarozta h bebizonyitja Istennek h az ember nem erdemes a kivetelezesre es annyit visz tevutra amennyit lehet, vagyis arra buzdit h az onzo allati osztoneinket kovessuk. (Nezz kurul a vilagban !

2014. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Az emberek jobban szeretnének agyatlan zombiként bóklászni egy ligetben, mint itt élni a Földön és szembenézni a világgal.
2014. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
41%
Ha te is úgy goldolod, hogy Sátán nem is gonosz akkor szerintem érdemes lenne ezen az oldalon pár dolgot elolvasnod:) [link]
2014. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem akarok kötekedni, de nem ismered a Bibliát, a kereszténységet és az igazi sátánizmust sem. Isten nem gyilkolja meg a lelkét az embernek csak a testét, hogy ne árthasson vele másoknak. Nem hatalommániás csak azért, mert hatalmon van. Nem imádni kell hanem követni és figyelni. Az imádatot a hitgyülisek csinálják. A Bibliában is benne van egy szöveg igaz Jézusról, de Istenre is igaz tehát Jézust ne imádd hanem kövesd, mert az imádat elvakítja az embert, és ezt én teszem hozzá, hogy bedől könnyebben a hamis prófétáknak. Dehogy adott tudást csak elvett vagy hamisított. Ádámnak és Évának is ígért tudás, halhatatlanságot ami megvolt nekik a Biblia szerint, de az ígéreteit nem tartotta be később. A TV-ben ha odafigyelsz akkor észre veszed, hogy mindenhol a sátánizmust nyomatják. Mossák az emberek agyát, hogy ha tényleg jönne Jézus akkor ne ismerjék föl az emberek és utálják. Naphosszat tudnék mesélni, de inkább befejezem.
2014. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

4-es!

A helyzet az, hogy a sátán a felelős minden gonoszsagert, vegso soron. Amig ő nem lázadt fel, addig senki sehol nem szenvedett, mindenhol jó volt létezni. A sátán lázadásának pedig a lényege, hogy ő isten akart lenni, holott ehhez teremtmenykent nincs joga. Valami olyasmit állított, hogy istennek ezt is biztosítania kellene a létezőknek. Milyen érdekes, hogy ezzel együtt tökéletesen gonosszá is vált az őt követő lényekkel együtt. A negatív bizonyítás elve alapján kimondhatjuk, hogy az istenben nem lehet gonoszság, hiszen az ellene való lázadás ebben az esetben nem eredményezne gonosszá válást (nem nyitok vitát arról, hogy a sátán és a démonok gonoszak-e. Aki szerint nem, annak soha nem volt még dolga démonnal, vagy az ő oldalukon áll).

Az van, hogy jelenleg egyfajta per zajlik az univerzumban, aminek ez a lényege. Hogy kinek van igaza: a sátánnak, vagy Istennek.

Én hiszek abban, hogy Isten jót tervezett az embernek, és ezt elég komolyan is vette, lasd Jézus valtsagaldozata.

A többi innen megy tovább: ki kinek az oldalára áll. Már aki döntést tud hozni. Mert sokan vannak Ugye, akik nem ismerik egyik oldalt se, csak élik az életüket. Vagy éppen nem élik, mert két évesen meghaltak mondjuk. Meggyőződésem, hogy nem kell aggódni miattuk.

Az az igazság, hogy a Biblia kijelenti, hogy Jézus kivégzése óta (mert Ugye jogi szempontból az volt), meghozták az ítéletet a világ fejedelme felett. És azok felett is, akik omellette teszik le a végső voksukat. Úgyhogy sátánista Uraim, üljenek le, nincs miért harcolniuk. Uruk megbukott, én inkább az átszállást javaslom.

Meg aztán depressziósan is msgkozelithetjuk a dolgot: Isten mindenható, akár jó, akár gonosz. Felesleges ellene harcolni. Bukásra van ítélve mindenki, aki szembeszáll vele. Mindazonáltal én hiszek abban, amit fent vázoltam, vagyis hogy jó. Azt is Hozzáteszem, egypár démonnal való közelebbi (kéretlen) "megismerkedés" után, hogy mélységesen egyetértek a rájuk kimondott ítélettel. Az emberiség gyalázata, hogy emberek ilyen lenyekkel kozoskodnek. Egyébként is Olyanok az ilyen kapcsolatok, mint Sztálin és Rákosi kapcsolata volt.

Az is része a dolognak, ami vonatkozik az emberek végső lázadására is (jövendő világkormány az Antikrisztussal, a szexuális törvények megtagadása, stb), hogy Isten nem köteles biztositani az általa létrehozott dolgokat az őt gyuloloknek. Már itt megbukik egyébként minden lázadás ellene. Mert ki tud teremteni? Csakis ő. Jó dolgokat alkotott eredendően? De még mennyire. Van okunk arra hogy meggyuloljuk őt? (most a kiindulási, edeni allapotben gondolkodunk). Nincs. Mert amikor Ádámnak felkínálta a sátán az istenne válás lehetőséget, akkor a fent említetteken kellett volna egy kicsit gondolkodnia (és még ez is üdvözült). Utána sincs okunk egyébként, én ezt állítom. Az isten egyébként új Földet és új eget ígér, ami mentes lesz minden gonosztól. Amit (ha jól értem a hozzászólást) a 6. hozzászóló elég cinikusan írt le, de én meg azt mondom, átkozott minden szellem, aki a harcot eszmenyiti, és fenn akarja tartani a harc szükségességét. A pokolban van feljegyezve az ő nevük a régi hamis istenek között (mostanában nagyon tetszik az ilyesmi szöveg, szoktam is mondogatni bizonyos entitásoknak).

A valóság ez lesz, akár akarják Némelyek, akár nem. A mostani harc lényege, hogy ki kinek az oldalán állapodik meg. Mert az Istennek egy módon lehet igazi fájdalmat okozni: ha egy emberi lélek a Sátánt választja. Ártani ugyanis nem lehet neki.

Felesleges tehát a harcot eszmenyiteni. Lehet hogy hízik ettől az ilyenek egoja, de azt kell mondjam, összeségében véve, minden entitast Figyelembe véve, nevetséges ez a hozzáállás, ha nincs az embernek örökkévaló bázisa, menedéke. És ez csak Isten lehet. Mást is lehet választani, de nincs értelme. Tehát olyan világot várunk, ahol nincs harc, nincs teher, nincs gonosz. És nem, nem fog hiányozni. Érdemes ezt szem előtt tartani a létezésben. Aki hisz Jézusban, mint megvaltoban, az hisz abban, hogy a létezés lehet csak jó. És a jóhoz nem kell a rossz.

2014. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ateistaként élből nem hiszek a Bibliában,ebből kifolyólag a benne szereplő természetfeletti lényekben és cselekedeteikben sem.
2014. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!