Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Milyen materialista...

Ateisták! Milyen materialista magyarázat létezik, a szellem észlelésekre és a halálközeli élményekre?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 11:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Meteorológiai ballon. :)
2013. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
elmebetegség
2013. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%

Például agyi oxigénhiányos hallucinációk halálközeli élményekre.

A szellem észlelések nagy része csak érzéki csalódás, beleképzelés, nincs rajta túl sok magyaráznivaló.

2013. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Hű mekkora tudományos magyarázatok.

Nem csoda hogy nem lettem ateista.

2013. szept. 10. 11:35
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

Helyette ostoba hívõ lettél? Biztos jó neked. :)

"Nem értem a tudományt, inkább elhiszek gondolkozás nélkül, valami képtelen mesét!"

Jó hozzállás, ha a "fajtádon" múlna még mindig barlangban élnénk, félnénk a tûztõl és boszorkányokat égetnènk...

2013. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Naponta több, mint százezer ember hal meg legkülönfélébb módokon. Ha valóban léteznének szellemek, ilyen számokkal már rég általánosan elfogadott tény lenne a létezésük. De helyette csak néhány rossz minőségű videónk és pár ködös beszámolónk van.
2013. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Antimod ***** válasza:
47%

"Naponta több, mint százezer ember hal meg legkülönfélébb módokon. Ha valóban léteznének szellemek, ilyen számokkal már rég általánosan elfogadott tény lenne a létezésük."


Ezt a logikai gondolatmenetet kifejtenéd? Sajnos nem értem.


Egyébként materialista magyarázat nincsen a már írt "beleképzelésen" kívül, és a szigorúan vett felfogás keretein belül nem is lehet.

2013. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%
Én ateista vagyok, de hiszek a lélekben/szellemben. Mondhatni azt is, hogy én ebben "hiszek".
2013. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha az materialisták nem tudnak rá magyarázatot, abból csak az következik számodra, hogy akkor neked van igazad?

Vagy csak akkor, ha nem érted meg a lehetséges magyarázatokat?

Tudod, ha valaki nem tud valamit, az nem azt jelenti, hogy ki kell találni egy mesét rá.


Arról nem is beszélve, hogy szerintem azt sem tudod, mi az a materializmus. (Az ateizmus meg végképp nem értem, hogy jön ide.)

2013. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Grielean ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, kezdjük ott, hogy az ateizmus, a materializmus és a tudomány egyáltalán nem szinonimák, és semmi sem indukálja, hogy ezek együtt járjanak! Ha ezt megérted, akkor folytathatjuk...
2013. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!