Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képes bárki is hinni...

Hogyan képes bárki is hinni Istenben, amikor minden jel egyértelműen arra utal, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak körül kell nézni ebben a mocsadék világban, és máris nyilvánvalóvá válik, hogy a gondoskodó, igazságos Mindenható csupán a képzelet szüleménye, amit (vagy akit) azért találtak ki maguknak az emberek, hogy legyen mibe kapaszkodniuk a nehézségek idején.
2014. febr. 22. 16:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a világ csodálatos. Csak az emberek buták, de arról meg nem Isten tehet. Ráadásul nincsenek különösebb nehézségeim se, hogy kapaszkodnom kelljen bármibe is.
2014. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%
Bibliában sehol sem áll, hogy fenékig teföl a világ...
2014. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sincs baj a világgal, olyan amilyen, csak felfogás kérdése, bár ebből még nem következik, hogy valami mindenható teremtőnek köszönhető.
2014. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
15%

Szia


akkor Te sem létezel. :)


ugyan is attól, hogy az életben jelenleg problémák vannak, az nem jelenti azt, hogy az élet magától alakult ki.

egyébként is az első ember lázadása óta ezt megmondta a Teremtő, hogy az utolsó napokban ezek lesznek a jellemzők.


De ettől függetlenül gondoskodik, vagy is a szükséges dolgokhoz ad esőt, erőt, hogy eltudd viselni az életet.


Mintha szándékosan figyelmen kívül hagyják a Tényt, hogy ezeknek tetszik nem meg kell történniük, az ügy tisztázása végett.

Sátánnak van igaza vagy sem.


Hidd el kérdező, már nem sok van hátra, bár emberi szemszögből, mivel időhöz vagyunk kötve hosszúnak tűnhet.

Ám minden nappal közelebb kerülünk a végéhez, csak tegyük a dolgunkat, és akkor gyorsabban fog telni az idő.


Penu

2014. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%
Meg is válaszoltad a kérdésedet: azért találták ki, hogy legyen mibe kapaszkodniuk.
2014. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Olyan Isten tényleg nem létezik, amelyről azt gondolod hogy nem létezhet.

Azonban ha úgy gondolkoznál, hogy milyen létezhet, megtalálhatnád őt.

2014. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

„Szerintem a világ csodálatos. Csak az emberek buták, de arról meg nem Isten tehet.”


Hát persze, Isten semmiről nem tehet! Ő csak megteremtette ezeknek a buta embereknek az őseit, akiknek a leszármazottai évezredek óta bántják, kihasználják, megalázzák és halomra gyilkolják egymást az általa „tiszta szeretetből” megalkotott, „csodálatos” világban...


„Ráadásul nincsenek különösebb nehézségeim se, hogy kapaszkodnom kelljen bármibe is.”


Akkor miért van rá szükséged, hogy higgy egy igazságoskodó, természetfeletti lényben, akinek a létezésére semmilyen bizonyíték nincs? Csak nem félsz valamitől?


„Szerintem sincs baj a világgal, olyan amilyen, csak felfogás kérdése...”


Felfogás kérdése?! Ezt azoknak próbáld elmagyarázni, akik pechjükre éppen valamelyik éhínség vagy háború sújtotta régióba(n) születtek... Biztosan egyet fognak érteni a véleményeddel, amiből csak úgy sugárzik a „bölcsesség” és az „átgondoltság”...


Kedves Penu!


Persze, tudom, az utolsó időkben élünk... Kár, hogy ezt már évezredek óta mondogatják a túlbuzgó Krisztus-követők...


„Azonban ha úgy gondolkoznál, hogy milyen létezhet, megtalálhatnád őt.”


Igen, ha naiv módon én is BEMESÉLNÉM MAGAMNAK, hogy ő (a Biblia állításával ellentétben) egy passzív, szemlélődő isten, aki nem avatkozik bele az emberi sorsokba, akkor valóban „megtalálhatnám” őt...

2014. febr. 22. 20:55
 8/33 anonim ***** válasza:
45%

"Csak nem félsz valamitől?"


:D Mitől kéne féljek? Maximum önmagamtól. De önmagamtól még Isten sem tud megvédeni.

Persze végül is Isten a hibás, mert ő teremtette az embert, ha nem teremtett volna semmit, most nem lennél olyan boldogtalan. Jogos. Megértem a dühödet.

Amúgy tényleg felesleges hinni Istenben, mint elméleti konstrukcióban. Szellemi tapasztalás nélkül hülyeség minden Istennel való foglalkozás.

2014. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 sandor76 ***** válasza:
21%
Nekem a jelek azt mutatjak,hogy letezik.
2014. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
60%
Milyen jelek? Valaki gabonaköröket nyírt a pázsitodba? Hirtelen megértetted a világ összefüggéseit, ami csakis a Bibliának köszönhető? ...Milyen jelek???
2014. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!