Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztényeket tényleg csak...

A keresztényeket tényleg csak Isten szava tartja vissza attól, hogy miszlikbe aprítsák egymást? Mert ugye ők az erkölcsöt a vallásra építik, ami Istentől jön. Vagyis nem értik, hogy miért kell helyesen viselkedni, csak követik az utasításokat.

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 15:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Van ahol még Isten szava sem visszatartó erő,lásd Észak-Írország,katolikus-protestáns vallásháborúk.Aki bigott,az általában nem látja a fától az erdőt,és nem is akarja.Hasonló probléma áll fenn már a Bibliai ószövetségben is:Ha Isten(vagyis a mi személyes érdekünk)úgy kívánja,akkor lehet ölni,annak ellenére,hogy parancsba adta,hogy ne öljünk.Na most,aki egy ilyen könyvet teljesen komolyan vesz,az sok aljasságra képes lehet az Istene nevében.
2014. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"A 10 parancsolat a választott népnek íródott."


Pontosítanék:Ők állították magukról,hogy kiválasztottak...

2014. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

A lelkiismeret, amit Isten az embereknak a teremtéskor adott, ha helyesen van iskolázva, akkor az ember tudja=érzi, hogy hol van határ.


Még egy bennszülött valahol a dzsungel mélyén, aki írni-olvasni sem tud, nem bántja a másikat.


Kedves kérdezö,Jehova Isten a Teremtö jó törvényeket ad.


Figyeld meg kérlek, tiltja a kapzsiságot. Ez egy olyan csúnya tulajdonság, hogy el sem akarjuk magunkról hinni, ha kapzsik vagyunk...a másik az nem ÉN!!


Látjuk hová vezet a kapzsiság. Háborúkhoz, gyilkossághoz.


... és sajnos az egész Föld a tengerek, a levegö, egy nagy-nagy szemétteleppé vált. Ez is a gyilkosság egyik formája, hiszen pusztul az állatvilág, súlyos alergiás fuldoklós, rákos gyermekek a következménye. Söt láthatod azt is hogy micsoda hatalmas szeméttelep forog a Föld körül.


Te kedves kérdezö, kinek az utasítását követed? Az Istenét, hogy pld. tiszteld szüleidet


esetleg a tanárok utasításait, hogy tanulj fiam....ez és az lesz belöled


ha már felnött vagy, követed az állam utasítasait és betartod a közledési törvényeit


=Érted miért kell helyesen viselkedni? Ha Istenben hinnél, akkor nem értenéd? :)

2014. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük, hogy a keresztényeket csak a vallás tartja vissza, hogy miszlikbe aprítsák egymást, akkor viszont az ateistákat mi tartja vissza ettől?

Az ateisták nem foglalkoznak Istennel, de mégsem gyilkolnak le mindenkit. Erre mi azt mondjuk, hogy vannak olyan törvények, amiket eleve a szívünkbe írtak, tehát mondjuk úgy, hogy vallástól függetlenül nem érzünk helyesnek. Nyilván ez egyben neveltetés kérdése is és meghatároz erősen minket az a kultúrkör, amiben élünk.

2014. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%

A régi korokban tombolt az erőszak, egy ilyen vitát biztosan nem lehetett volna lefojtatni anélkül, hogy hasba ne szúrtak volna valakit. Nyilvános kivégzéseken borzalmas kínzással öldösték az embereket elrettentésül, de csak nevettek rajta, annyira megszokott volt az öldöklés.

A katonák harceszköze a kard és a harcmodor a közelharc volt és a kiképzés során külön vadították a népet, egy sportszerű módszerrel senki nem lett volna hosszú életű.

A parasztoknak is meg kellett markolni időnként a kiegyenesített kaszát, vagy a vasvillát és döfni, bele egyenesen a másik szívébe, hagy fröcsögjön a vére.

Ha nyomozati eljárás volt, addig nem is tettek fel kérdést, amíg jól meg nem kínozták a gyanúsítottat, egy kis tüzes vas az oldalába, vagy jól kinyújtóztattál, hogy ropogtak a csontjai.

Az is rendszeres volt, hogy még csak vallatásra sem került sor, mikor pallosjoggal bíró szadista gazemberek basáskodtak, nem volt kihez fordulni jogorvoslatért, hiszen ha a földesúr azt mondta, hogy valakit karóba kell húzni, akkor az volt a jog, az ő szava volt a törvény.

A modern világ csak ilyen emberséges, a mai életünk vívmány, az életformánk rövid ideje létezik.

A valamelyest civilizált római korban volt valamelyest igazságszolgáltatás, de a rabszolgának akkor sem lehetett igaza, sem az egyszerű, nincstelen embernek, akiket minden korban eltapostak, ha bármiért is szembe kerültek a hatalmasokkal.

Az erkölcs azóta fejlődött ki, a humanizmussal, a modern eszmékkel, amik kimondják az emberi jogokat és azok érvényesítése is egyre jobban sikerül.


A szexuális erkölcs tekintetében sem lehet semmi kivetnivalót találni az ateistákban. Sráckoromban voltak kalandjaim, de amikor megnősültem, teljesen hűséges voltam a feleségeimhez, hiszen nem akartam őket elveszíteni, bánatot szerezni nekik, meg amúgy is azért vettem el őket, mert szerettem mind a kettőt.

Az első sajnos hamar meghalt, azért lett nagy sokára második is, amikor már kihevertem valamennyire az elvesztését, bár természetesen teljesen ez soha nem fog sikerülni. Ateista létemre én ugyan fittyet hányok a Biblia ósdi szövegeire, de az emberi kapcsolatokban mindig igyekeztem morálisan állni a dolgokhoz és ezzel sokan így vannak. Számunkra, felvilágosodott ateisták számára a vallásosak a vademberek, akik egy ósdi könyvből veszik az erkölcsüket, amely számtalan helyen idejétmúlt és a mai morállal nem, vagy alig összeegyeztethető tartalom van benne.

A világban létrejött pozitív változások sem a vallásnak köszönhetők, a kereszténység békében megvolt a rabszolgatartással, a jobbágysággal is, sőt, az királyok, császárok és a nemesség hatalmát egyenesen az Istentől eredeztették és sohasem fogták pártját az elnyomott 99 %-nak, hanem ellenkezőleg, tűzzel, vassal próbálták fenntartani azok rettenetes hatalmát.

A bibliai szép szavak, ha vannak benne egyáltalán ilyenek, csak szólamok, amit soha nem tartott be senki, a papok aztán főleg nem és csak a jámbor emberek féken tartására születtek meg, hogy még jámborabbak legyenek és ne fickándozzanak a karámban. Tanú erre a történelem, amiben hemzsegnek a vértől, erőszaktól csepegő időszakok és az alaperkölcs is mindig gyalázatos volt, olyannyira, hogy egy mai ember egy percig sem tudna élni akármelyik régi korban.

2014. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt #15

1. Őszinte részvétem a feleségeid elvesztése miatt.

2. Még ha te hű is maradtál, attól még sok ateista folytatja az "ifjúkori kalandokat" még házasságban is (természetesen tisztelet a kivételnek).

3. Vajon a tudós és egyetemi tanár keresztényt is vadembernek nézed és mélyen megveted ?

2014. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 ceri ***** válasza:
45%

15-ös !


Olyan óriási tévedésben vagy, hogy szinte minden mondatoddal vitázni lehetne. Sztem egyik sem igaz. Lusta vagyok ennyi tévedést mondatonként cáfolni. Asszem értelmetlen is lenne, ha te így látod.

A mai fejlettségi szint mellett semmi szükség nem lenne erőszakos cselekményekre. Míg a régi korokban sokkal indokoltabb lehetett az erőszak. Manapság a fejlett világ meghatározói nem az életben maradásért gyilkolnak, hanem a puszta hatalomért, presztizs szempontok miatt. A piszkos bombák, vagy a napalm sokkal alattomosabb, mint a régi eszközök.

Alapjában véve csak ez az alattomosság az oka, hogy sokan azt gondolják amit te. Figyelembe véve, hogy ma mit tenne lehetővé ez a technikai fejlettség és tudás, a mai kor sokkal embertelenebb. Relatíve ennyi rabszolga soha sem volt a földön (arányaiban sem). És ez elmondható minden negatív dologról (éhezés, kiszolgáltatottság, szabadság hiánya). Ma globális méretekben zajlanak ezek a folyamatok -látensen- ez a különbség.

Az általad említett római kor él tovább a "fejlett világban" szinte minden téren. Rajtuk keresztül sikerült Jézus tanításait is összemosni és bemocskolni a zsidó vallással. Annak a kultúrának az az örökösei vagyunk 2000 év után is. Gondolj már bele milyen volt az a bizonyos római kor? -a cirkuszban vadállatoknak odavetett emberekkel, a vérfertőzős, világuralomra törekvő ambícióival. Ez a példa ma is -római jog, stb. Persze ez is jellemző a látásmódodra, hogy a legocsmányabb kort említed mint valamelyest pozitívabbnak. Na ennek az embertelen, mocskos civilizációnak a következményeit nyögjük 2000 éve. Ahelyett, hogy valamely természeti nép -mondjuk a szkíta-hun erkölcsiséget követnénk.

2014. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

Tisztelt N16!

1, Köszönöm

2, Sok ember hasonlóan van az ilyesmivel, akinek magának is fontos a hűség, az maga is hasonlóképpen áll ehhez a kérdéshez. Ezzel szemben a bordélyházak minden időben virágzottak, a keresztény eszmék dacára. A világirodalom is teli van keresztényietlen cselekedetek leírásával, vagyis az erkölcs nem a vallásban gyökerezik.

3, A Műegyetemen nem sok vallásos professzor volt, de természetesen a humanizmust nem akarom kisajátítani az ateizmus nevében, hiszen létezik keresztény humanizmus is.

Az ilyen kiemelkedően művelt emberek szinte biztosan kellőképpen intelligensek is és műveltségük folytán eljutottak egy olyan erkölcsi szintre, ami már nem a Bibliából építkezik. Ezek vallásossága egyébként is nagy különbségeket mutat az átlag vallásos felfogással szemben, mint az gyakran tapasztalható.


Kedves ceri!

Látom nem tetszik neked a Globalizáció, aminek valóban lehetnek kellemetlen tünetei is, de ha következetesek akarunk lenni, akkor az elején kell kezdeni a visszautasítást. Legelőször ezt a sok utálatos növényt kell kitakarítani a kontinensről. Vissza Amerikába a burgonyát, a kukoricát, a paradicsomot, ez az átkozott Kolumbusz minden vackot behurcolt, hiszen elég nekünk a jó szkíta-hun köles is. Abban is igazad van, hogy például a római keresztre feszítés helyett mennyivel jobb a hun karóba húzás, vagy a gall akasztás.

Szerintem régen is a hatalomért folyt a harc és a rabszolgaság, meg a jobbágyság, de a mai korok alárendelt helyzetei között is hatalmas különbséget látok, ha te nem, akkor nem vagy tisztában a szavak jelentésével.

Én ugyan 'alattomosan' azt gondolom, hogy az erőszak sohasem indokolt, sem manapság, sem az ókorban nem volt.

A római kor nem él tovább, számos a változás, de ez alighanem elkerülte a figyelmedet.

A zsidó Jézus tanításait aki a zsidó hit reformere volt, tanítványai szintén zsidók voltak és a Bibliát is zsidók írták zsidóknak és nem zsidóknak később, szóval nem tudom mennyire mocskolták be, mennyire nem, de azt elismerem, hogy annak a kultúrának vagyunk az örökösei, amit az előttünk élők teremtettek, beleértve a görögöket, az ó és középkoriakat, de még az ateista elődeinket is. Ebbe beletartozik az összes vallás, ami ebben a kultúrkörben létezett, továbbá a valláson kívül eső gondolatok is.

A szkíta és a hun szokásokat bizonyára nagyszerűen ismered, erről én keveset tudok, csak annyi ismeretem van, hogy halászni, vadászni remek dolog, uccu neki üssük fel a jurtánkat Beneluxban és ha lázadoznak a vadkemping miatt, akkor majd megmutatjuk nekik, hiszen régi a mondás: 'a magyarok nyilaitól ments meg uram minket', majd mi felfrissítjük a keservit.

Esvány kerál volt az aki mindezt reánk tukmálta az körösztyénséggel vala, Fehervaru hadi utu reá, lássátok feleim szümtükkhel.

Ihaj, csuhaj

:)

2014. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 ceri ***** válasza:
Halászni, vadászni? -tényleg nem tudod miről beszélsz.
2014. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 ceri ***** válasza:

Kultúrát hoztunk -ember- a barbár Európába. De persze te is benyalod a Glatzos finnugoros baromságokat.

Az igaz, hogy a török megszállás, és utána a Habsburgokkal mi is lezüllöttünk Európa szintjére.

2014. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!