Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak ekkora ellentmond...

Miért vannak ekkora ellentmondásban önmagukkal az Isten-tagadók?

Figyelt kérdés

Milliószor feltették már a kérdést, hogy ha van Isten, akkor miért engedi a rosszat? Én már sokszor leírtam a véleményemet, de értelmes választ még nem kaptam, csak káromkodást, meg lepontozást. Meg tudná válaszolni valaki, aki ebben hisz, hogy ezt az ellentmondást hogyan tudnátok feloldani?


Ha van Isten, akkor van halál után is, ami által a jó elnyeri a jutalmát, ahogy a gonosz is. Tehát nem ez az élet a lényeg, hanem az örökkévaló. Ez így igazságos, a Biblia ezt is tanítja.

Ha nincs Isten, akkor csak igazságtalanság van és a szerencse dobálja ide-oda az embereket és van akinek bejön, van akinek nem. Ti az utóbbiban hisztek.


Problémám a következő: ha az utóbbiban hisztek, akkor annak folyományait miért akasztjátok Isten nyakába, holott ha létezik, akkor az első verzió lép életbe, nem pedig a ti elképzelésetek.


Most vagy van Isten és igazságosan fog ítélni és a Biblia írja, hogy a halál után van a lényeg, és ti ezt az igazságot káromoljátok, vagy nincs Isten, de akkor miért őt szidjátok? Olyan elképzelést a nyakába varrni, amihez semmi köze, mert csak a ti kitalációtok, az nem túl ésszerű.


2014. szept. 24. 14:59
1 2 3
 1/23 sippara ***** válasza:
63%

Azért valljuk be, azt mondani, hogy "nem az élet a lényeg, hanem ami utána van", elég egyszerű :D Nagyjából olyan, mintha üzemeltetnél egy éttermet, ahol minden második kaja fő alapanyaga a kutyaszar, és azt mondanád az embereknek, hogy kaja után bemehetnek hátra, és ha mindet megették, megkapják a világ legfinomabb desszertjét. Ja, hogy onnan még senki nem jött vissza? Szar ügy, attól még tessék elhinni, mert egy random ember ezt mondta!


Istennek meg semmi köze a Bibliához, illetve kb annyi, mint J.K. Rowlingnak bármelyik random buta Harry Potter fanfictionhöz.

2014. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Ozmium42 ***** válasza:
95%

Nem ellentmondás van, hanem két fajta megközelítés.


Ha azt mondom, hogy szerintem nem létezik Isten, akkor nem tulajdonítok neki tulajdonságokat, cselekedeteket, nem vonom kérdőre, mert nem feltételezem, hogy egyáltalán tényező a dolgok alakulása szempontjából.


A másik megközelítés az, hogy veled vitázok, aki feltételezed Istent, és nem csak feltételezed, hanem gazdagon jellemzed is. Elmondod a háttértörténetet, a cselekedeteit, mindent, amit gondolsz róla. Ez viszont néha a valósággal kapcsolatos konkrét tapasztalatokkal összeegyeztethetlen. Például te azt mondod, hogy Isten jó, és mindenkit szeret, végtelen a hatalma, és a gonoszakat megbünteti. Én meg visszakérdezek, hogy hogyan valósul meg ez a való életben? Sehogy. Senki nem azt kapja, amit érdemel, hanem elmondható általánosságban, hogy érdemeitől nagyrészt függetlenül, véletlenszerűen alakul az egyes emberek sorsa. Ez egy önellentmondásra való rávilágítás, nem pedig az ateisták által nem feltételezett entitás vádolása.

2014. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Jack Wilshere ***** válasza:
72%

"Ha van Isten, akkor van halál után is, ami által a jó elnyeri a jutalmát, ahogy a gonosz is."


Attól függ mit tekintesz jónak és igazságosnak. Nem véletlenül foglalkoztak a még nem megkeresztelt csecsemők vagy a jó életet élt, de nem hívők problémájával a teológusok, mert nem egyértelmű a helyzet.


"Tehát nem ez az élet a lényeg, hanem az örökkévaló. Ez így igazságos, a Biblia ezt is tanítja."


Megadom a számlaszámom küldheted az összes pénzed, köszönöm.


"Ha nincs Isten, akkor csak igazságtalanság van"


Ezt vezesd le logikailag.


"Problémám a következő: ha az utóbbiban hisztek, akkor annak folyományait miért akasztjátok Isten nyakába, holott ha létezik, akkor az első verzió lép életbe, nem pedig a ti elképzeléseteket."


HA létezik, AKKOR hibás. Lásd a gonosz problémája, ami a mindentudó, végtelenül jó tulajdonságokból következik.


Magyarán a hívők által elképzelt világképből kiindulva lehet felelősségre vonni, te nem tudod elképzelni, hogy ez a világkép nem tökéletes. Gondold át jobban.

2014. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Még mindig várok a válaszra, mert idáig még mindig csak az ellentmondást szajkóztátok.
2014. szept. 24. 16:15
 5/23 A kérdező kommentje:

Attól függ mit tekintesz jónak és igazságosnak. Nem véletlenül foglalkoztak a még nem megkeresztelt csecsemők vagy a jó életet élt, de nem hívők problémájával a teológusok, mert nem egyértelmű a helyzet.


Pedig az, csak olvasni kéne a Bibliát. De az, hogy nem ismered és így mondasz véleményt, nem sokat jelent.


"Tehát nem ez az élet a lényeg, hanem az örökkévaló. Ez így igazságos, a Biblia ezt is tanítja."


Megadom a számlaszámom küldheted az összes pénzed, köszönöm.


Miért is? Viszed a pénzed magaddal a halálod után is? Vagy megint oda lukadtunk ki, hogy te csak a földi létet látod az egyetlen alternatívának, amiről pedig írtam azt nem veszed figyelembe? Megint kevered a te hitedet az én hitemmel és a te hited folyományait akarod rám erőltetni.


"Ha nincs Isten, akkor csak igazságtalanság van"


Ezt vezesd le logikailag.


Mit vezessek le ezen? Olvasd értelemmel a folytatást és talán megérted. Ez az élet nem az igazságosságról szól. Ez az élet. De ezzel az élettel még nincs vége. De már megint kevered a két hitet. Ne feledd, a te hited alapja nem az én hitem alapja.


"Problémám a következő: ha az utóbbiban hisztek, akkor annak folyományait miért akasztjátok Isten nyakába, holott ha létezik, akkor az első verzió lép életbe, nem pedig a ti elképzeléseteket."


HA létezik, AKKOR hibás. Lásd a gonosz problémája, ami a mindentudó, végtelenül jó tulajdonságokból következik.


Nem hibás. Nem ő mondja neked, hogy élj bűnben. Nem ő mondja az embereknek, hogy lopjanak, csaljanak, gyilkoljanak, hazudjanak. Van, aki a gonosz embere és van aki Istené. Aki Istené, arra vigyáz és arra az örök élet vár. Ez ennyire egyszerű.


Magyarán a hívők által elképzelt világképből kiindulva lehet felelősségre vonni, te nem tudod elképzelni, hogy ez a világkép nem tökéletes. Gondold át jobban.


Ki állított ilyet, hogy ez a világ tökéletes? Vagy lehet, hogy ismerned kéne a másik oldalt is, amit épp tagadsz. De ha tagadod, akkor maradj meg a saját elképzelésedben.

2014. szept. 24. 16:24
 6/23 A kérdező kommentje:

"A másik megközelítés az, hogy veled vitázok, aki feltételezed Istent, és nem csak feltételezed, hanem gazdagon jellemzed is. Elmondod a háttértörténetet, a cselekedeteit, mindent, amit gondolsz róla. Ez viszont néha a valósággal kapcsolatos konkrét tapasztalatokkal összeegyeztethetlen. Például te azt mondod, hogy Isten jó, és mindenkit szeret, végtelen a hatalma, és a gonoszakat megbünteti. Én meg visszakérdezek, hogy hogyan valósul meg ez a való életben? Sehogy. Senki nem azt kapja, amit érdemel, hanem elmondható általánosságban, hogy érdemeitől nagyrészt függetlenül, véletlenszerűen alakul az egyes emberek sorsa. Ez egy önellentmondásra való rávilágítás, nem pedig az ateisták által nem feltételezett entitás vádolása."


Aki szereti Istent és hisz benne, azt ő is szereti. Aki pedig magasról tojik rá, azzal mit kezdjen? Hogy terelgesse, mikor a maga feje után megy? Hogy vigyázzon rá, mikor hisztek mindenféle marhaságban? Kezdve az evolúciótól, a nagy bummon keresztül, a tucatnyi elméletig mindenben, csak ne szerepeljen benne Isten, mert szerintetek ő nem igazságos? Akartok vagyont, sok jó nőt, meg mittomén miket, ezáltal Isten elképzelései nem összeegyeztethető a ti vágyaitokkal, márpedig ebben nem fog segédkezni.

Nem is értem, hogy ha nem hiszel benne, akkor mit foglalkozol vele?

2014. szept. 24. 16:27
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdezö a lepontozást és a káromkodást nem kell komolyan venni, ez csak amolyan kétségbeesett rugdalódzás :D ...igazán


Sajnos a helyzet az, hogy nem csak az Isten-tagadók vannak ellentmondásokkal tele, hanem sokan a hivök is.


A kérdés jogos, ha van Isten miért engedi meg a gonoszt.


Akik a Bibliát tanulmányozzuk, tudjuk, hogy csak egy ideig van megengedve a gonosz.

A Jelenések 11:18 verse világosan leírja, hogy Isten az általa meghatározott idöben itéletet fog tenni, és elpusztítja azokat is akik a Földet pusztítják.


Azt is tudjuk a Zsoltárok 120 jövendölése alapján, hogy Jézus Krisztus, aki az Atyja jobbján ül, el fogja távolítani a gonoszt.


A Zsoltárok 37:10,11 szintén leírja, hogy a gonosz ki lesz vágva, a szelídek pedig örökölni fogják a Földet és hogy gyönyörködni fognak rajta nagy békességben.


A nagy baj az, hogy sok-sok vallásos "keresztény" teljesen mást hisz, mint amit a Biblia leír. Aztán itt is egyes "keresztények" káromkodnak, csúfolkodnak, gyülölködnek....így igaz. :(


A Biblia például nem tanítja sem a háromságtant, sem a lélek halhatatlanságát, sem a szószerinti tüzes poklok kínját. De ezeket a dogmákat annyira bemagolták az emberek, ezt tanulják a teológiai iskolákon, hogy sajnos nem látják a Biblia egyszerü igazságát....

2014. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"A Biblia például nem tanítja sem a háromságtant, sem a lélek halhatatlanságát, sem a szószerinti tüzes poklok kínját. De ezeket a dogmákat annyira bemagolták az emberek, ezt tanulják a teológiai iskolákon, hogy sajnos nem látják a Biblia egyszerü igazságát...."


Tanítja, csak te nem látod. Írja, csak te nem olvasod, mert felcserélted Istent egy bálványra. Bizony jól írtad, hogy vannak magukat kereszténynek mondó hazug képmutatók, akik bálványoznak földi szervezetet és megtagadják Istent. Magadról jól írtál, bár hallgattál volna. Miattatok is sokan gyűlölik Istent, mert hazudtok róla. Armageddont hirdettek az Evangélium helyett. Gyűlöletet tanítotok szeretet helyett. Amikor te azt mondod, hogy más gyűlöl téged, akkor csak az igazságot írja le, amit te nem tudsz befogadni, mert sötét a szíved. Ez nem gyűlölet, ez tény.

Menj innen, nem neked írtam ki a kérdést, rólatok már elég sok minden szólt és nem ébredtek fel a sátán okozta álomból. Térj meg és üdvözülsz. Fogadd be Jézust és tiéd a mennyeknek országa, de nélküle csak halott vagy.

2014. szept. 24. 16:49
 9/23 Jack Wilshere ***** válasza:

"Megint kevered a te hitedet az én hitemmel és a te hited folyományait akarod rám erőltetni."


Itt egy ember kever valamit és az te vagy. A szabad akarat pedig nem magyaráz meg semmit.


- Teremtettem egy világot, ahol csak emberek vannak. A fejük felett 10 méterrel van egy gomb, ami megnyomásakor bánatot okoz egy embernek. Ezeket a gombokat semmilyen módon nem tudják elérni, de a szabad akaratukból próbálkozhatnak a megnyomásával. Vagyis a szabad választás korlátaival csökkenthető a szenvedés mértéke. Jelenleg nem tudod megölni az összes embert egyszerre, korlátozva érzed magad a szabad akaratodban emiatt?


- A túlvilágon van szabad akarat? Lehet ott lelket ölni? Ha nem mert mindenki számára nyilvánvaló Isten jelenléte, és ennek ellenére nem sérül a szabad akarat, akkor ugyanez a logika fenn áll erre a világra is.

2014. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Megint kevered a te hitedet az én hitemmel és a te hited folyományait akarod rám erőltetni."


Itt egy ember kever valamit és az te vagy. A szabad akarat pedig nem magyaráz meg semmit.


Miért is?



- Teremtettem egy világot, ahol csak emberek vannak. A fejük felett 10 méterrel van egy gomb, ami megnyomásakor bánatot okoz egy embernek. Ezeket a gombokat semmilyen módon nem tudják elérni, de a szabad akaratukból próbálkozhatnak a megnyomásával. Vagyis a szabad választás korlátaival csökkenthető a szenvedés mértéke. Jelenleg nem tudod megölni az összes embert egyszerre, korlátozva érzed magad a szabad akaratodban emiatt?


Tehát te úgy gondolod, hogy bűnt elkövetni jogában áll mindenkinek és szabad is, nehogy sérüljön a szabad akarat? Szerintem meg nem intelligencia kérdése az, hogy nem követek el bűnt, hanem emberségé.


- A túlvilágon van szabad akarat? Lehet ott lelket ölni? Ha nem mert mindenki számára nyilvánvaló Isten jelenléte, és ennek ellenére nem sérül a szabad akarat, akkor ugyanez a logika fenn áll erre a világra is.


Ne keverjük a lelket a szellemünkkel. De úgy látszik te még nem éreztél NEM fizikai sérülés okozta mély fájdalmat. Szerencsés ember. Mert ha ismernéd, akkor nem tagadnád azt, hogy nem csak fizikai test van, hanem szellemi is, erről is ír a Biblia. Bár te azt nem ismered, így hiába idézgetek belőle, mert halottnak a csók...

2014. szept. 24. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!