Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért Istentől kell bocsánatot...

Miért Istentől kell bocsánatot kérni, ha valaki ellen vétünk?

Figyelt kérdés
Nem lenne egyszerűbb és logikusabb, ha egyenesen a megbántott személyt követnénk meg?

2014. okt. 12. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

"Nem lenne egyszerűbb és logikusabb, ha egyenesen a megbántott személyt követnénk meg?"


De, ez logikusabb. Az értelmes emberek ezt teszik.

2014. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
De logikusabb lenne. De mivel ez vallás a logika az utolsó pioritáson van döntéshozatalkor.
2014. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
A megbántottól kell természetesen, kedves Julianna.
2014. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt mind értem.

De szeretném, ha egy igazi hívő elmagyarázná nekem, hogy mit nyerek azzal, ha Isten megbocsát, de a megsértett személy továbbra is haragszik rám, és bánatot érez.

Kinek jó ez? Nekem nem, a haragvónak sem.

Csak Isten előtt kell "kimosnom" magamat? Akkor már lelkiismeret-furdalást sem kell éreznem, hiszen Isten nagy jóságában mindent megbocsát?

2014. okt. 12. 10:28
 5/16 A kérdező kommentje:

Luci Ferkó!


Akkor miért mondja a Biblia, hogy:

"És bocsásd meg vétkeinket,

Miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek"


Én megbocsátok, Isten megbocsát, csak éppen arról nincs szó, hogy a sértett személy - aki esetleg nem ismeri ezt a kitételt, vagy mélyebben meg van bántva, hogysem képes lenne erre -, ne érezzen többé fájdalmat?

2014. okt. 12. 10:35
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ennek inkább az a lényege, hogy nekünk se bocsássanak meg bűn esetén, ha mi sem bocsátunk meg másoknak.

Persze jogos a kérdés, hogy ha mi megbocsátunk másoknak, akkor nekünk miért jár utána?

Egyrészt nehéz mindent megbocsátani, másrészt ha megbánom, a másik még szenved.

De mi ne lehetne megbocsátani?

2014. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Megbocsátás? Inkább elfogadás, de nem elfelejtés.
2014. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

24.

Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat.

25.

Légy jóakarója a te ellenségednek hamar, a míg az úton vagy vele, hogy ellenséged valamiképen a bíró kezébe ne adjon, és a bíró oda ne adjon a poroszló kezébe, és tömlöczbe ne vessen téged.


Máté 5

2014. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ling-ce ***** válasza:
9%
Azért kell Istentől bocsánatot kérni, akkor is, ha nem Ellene, hanem felebarátod ellen vétettél, mert minden bűn sérti az Ő Fölségét. Ilyenkor természetesen nem elég csupán Tőle bocsánatot kérni, hanem a megbántott személyt is meg kell követned. Az Istentől való bocsánatkérés, nem helyettesíti ezt. Ha az illető felfogása az, hogy Isten megbocsát, de én nem, az ne bántson téged. Te megtetted, amit kell. Onnantól kezdve, hogy ő nem hajlandó megbocsátani, a többi már nem a te felelősséged.
2014. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ceri ***** válasza:
46%

Az egyik nem zárja ki a másikat -mármint isten és a megbántott személytől ....

Én mindenesetre úgy gondolom, hogy elég bugyuta dolog istent a nagy büntetőnek elképzelni, feltüntetni. Olyan ez mint amikor a gyenge szülő tehetetlenségében a mumussal ijesztgeti a gyerekét, ha nem jól viselkedik. Ilyen esetben a szülő is elég gyerekesen viselkedik, lényegében magáról hárítja el a felelősséget, vagy nincs tekintélye.


Ami meg a lényeget illeti -természetesen a másik féltől kell igazul, őszintén megbocsájtást kérni. A sértett meg akkor "nagy" ember, ha ezt megtudja tenni. Sajnos az emberek nagy része, egyik szerepben sem viselkedik őszintén. Gyerekesen, hazug módon, szerepet játszva viselkednek nagyon sokan ilyen konfliktusos esetekben. Nekik való ilyen esetben a mumus isten. Szóval 1 hazugság az egész.

Sértettnek és sértőnek is logikus túllépni a sérelmeken, mert ezek mindkét fél életét mérgezik. De még egyszer hangsúlyozom, az ilyen dolgokra csak az őszinte megbánás, és -megbocsájtás lehet igazi gyógyír -a látszat, protokoláris ceremónia semmit sem ér.

2014. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!