Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van több millió...

Mi értelme van több millió forintból templomokat építeni, hogyha Isten nem is létezik?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát kelteni, de annyira nem biztos ez az Isten dolog, hogy felesleges annyi pénzt beleölni egy kvanagy épületbe, ahol lehessen imádkozni... Nem?!

2014. okt. 18. 23:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem manapság már nem épülnek templomok az EU-ban, inkább mecsetek.

Ezek a vallásos emberek számára fontosak, az EU-ban pedig alapelv a demokrácia, vallásszabadság.

A régi templomok az egyetemes kulturális örökségünk része, műemlékek, kár lenne hagyni őket összedőlni.

2014. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
39%

A professzor az egyetemen azt kérdezi a hallgatóktól:


"Látta már valaki Istent?"


Semmi válasz.


"Hallotta már valaki Istent?"


Semmi válasz.


"Tapintotta már valaki Istent?"


Semmi válasz.


"Tehát kijelenthetjük, hogy Isten nem létezik."


Az egyik hallgató felszólal:


"Látta már valaki a professzor úr agyát?"


Semmi válasz.


"Hallotta már valaki a professzor úr agyát?"


Semmi válasz.


"Tapintotta már valaki a professzor úr agyát?"


Semmi válasz.


"Akkor az előző logika szerint..."

2014. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

#1-el egyetértek.

Továbbá, lehet hogy neked nem, de sok más embernek fontosak a templomok.

2014. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

"de annyira nem biztos ez az Isten dolog"

Hát építsünk Biztosítókat inkább.

Vagy házat a rendőrbiztosnak.

2014. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
91%
Hogy érted, hogy nem létezik?
2014. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy neked nem, másnak még lehet fontos, ez ilyen egyszerű.

A másik dolog meg, ha elvonatkoztatunk a funkciójuktól, és csak magukat az épületeket nézzük, a régiek történelmet őriznek, az újak kihívást állítanak az építészeknek és sok embernek adnak munkát. Én nem vagyok vallásos, kicsit sem. De készséggel fejet hajtok egy-egy templom fenségessége előtt.

Ráadásul az igazán nagy és drága templomok, bőven behozzák az árukat, hiszen turista látványosságok is.

2014. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
59%

Ez egy win-win szituáció, ha nem létezik Isten és nem építünk neki templomot, akkor nincs gond.

Ha nem létezik Isten és templomokat építünk neki, akkor senki sem fog minket felelősségre vonni, hogy miért építettünk.

Ha létezik Isten és nem építünk neki templomot, akkor morcos lesz ránk.

Ha létezik Isten és építünk neki templomot, akkor örülni fog neki.

Tehát logikai alapon célszerű templomot/mecsetet/zsinagógát építeni Istennek.


Ha valaki járatos filozófiában, akkor Pascal "szerencsejátékos-érve" Isten mellett ehhez nagyon hasonló, ugye ha ateista vagy csak bukhatsz, ha nem hiszel Istenben, hiszen akkor a mégis létezik alapból pórul jársz, ha pedig hiszel benne, és nem létezik, akkor úgyis ugyanazt kapod, mint az ateista halálod után, ellenben, ha hiszel benne és létezik, akkor nyert ügyed van.

2014. okt. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
54%

#8

Egyrészt, a hívő életmód, a templomok építése, vallási infrastruktúra fenntartása nem ingyen van, ezek komoly időbeli és pénzbeli erőforrások, amiket lehetett volna egy értelmes dologra költeni, például olyanra ami biztosan van (pl. gyermekszegénység, kevés kórházi ágy, stb.). Tehát az érv, hogy "biztos ami biztos" alapon építkezzünk, teljesen rossz.


Másrészt pedig szerinted melyik Isten az, amelyik a számító férgeket fogadja be a mennyekbe? Azokat akik "biztos ami biztos" alapon beálltak a birkák közé? Szerintem az egész vallási ideológia egy velejéig rohadt gondolatra épül, mégpedig arra, hogy az emberek egy jövőbeli haszon (mennyekbe jutás) reményében lemondanak dolgokról és civilizáltan viselkednek. Márpedig akinek ilyen motiváció kell ahhoz, hogy emberien viselkedjen, az sokkal kevésbé érdemli meg a jutalmat mint mondjuk egy ateista, aki nem is várt semmit, csak normálisan élt mert úgy gondolta helyesnek. Ha létezik egy racionális, mindentudó isten, akkor pont, hogy a vallásos álszenteket vágja ki a francba gondolkodás nélkül.

2014. okt. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha nem építünk templomokat azoknak az embereknek, akik egy jövőbeli haszon (mennyekbe jutás) reményében lemondanak dolgokról és civilizáltan viselkednek, nem fognak lemondani dolgokról, sőt mivel civilizáltan sem kell viselkedjenek, tőled, tőlem, tőlünk veszik majd el azokat.
2014. okt. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ma 02:15 nagyon tetszett, le is jegyeztem, hogy legyen meg nekem. Nagyon jó érv.
2014. okt. 19. 07:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!