Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Elmondaná...

Kedves keresztények! Elmondanátok miért vagytok hívők?

Figyelt kérdés

Mi a hitetek alapja (azon kívül, hogy így neveltek)?

Vakhitű Osztálytársaim és ostoba hittan tanárom erre sajnos nem tudott érdemi választ adni.

Ennyi erővel akármiben hihetnének, hihetnétek, nem?

"Mellékesen" ez elég nagy logikai bukfenc szerintem.

Például az egész alapja: a menny és a pokol!

Mikor Isten megteremtette a világot, megteremtette a jellemünket is, és egy adott környezetbe teremtett bennünket. Namármost, világos, hogy ebből egyenesen következik, hogy hova kerülünk, ha meghaluk! Nem tetszik Istennek amit csinálunk?! hiszen ő teremtett minket így!

Ok-okozat.

és ott van Noé bárkája, az "Irgalmas és megbocsátó" Istennel (özönvíz)

De a fő kérdés: Miért éppen a keresztény hit?!!!



2014. okt. 29. 13:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Ez a mennyország és pokol és teremtés nem így van.


A 6 napos teremtés egy hitvallás.


A mennyről és a pokolról: az nem egy hely, az egy állapot. Ha lopsz, csalsz, hazudsz, paráználkodsz akkor már életed során is a pokolban érsz, pokol a lelkivilágod.


A mennyország nyilván ennek az ellentéte, az is egy állapot.


Miért éppen a keresztény hit? Másban is hihetsz, ott van az iszlám, zsidó vallás, ott van az ezotéria, asztrológia.

De valamibe kapaszkodni kell, megértem, ha Te ezt nem érted meg, de ezért nem kell leostobázni a hittan tanárod, mert TE mást gondolsz.


Hogyan keletkezett a világ amikor nem volt semmi? És ha volt valami, az hogy keletkezett?


Mélyedj el jobban a témában, mert az írásod alapján nem teszed ezt.

2014. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
*pokolba érsz / *pokolban élsz.. Bocsi.
2014. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

szóval akkor mi van a halál után? nem a menny és pokol?

(a hittan tanárom pedig tényleg ostoba, te nem ismered)

na és a noé bárkája dolog?

2014. okt. 29. 13:25
 4/33 anonim ***** válasza:
72%

"Ennyi erővel akármiben hihetnének, hihetnétek, nem?"


Ez így is van, ahogy mondod: akármiben lehet hinni, mert rohadt sokféle vallás van.


Az #1 válaszoló úgy látszik kevés ismeretterjesztő sorozatot néz...

Minden megmagyarázható a tudománnyal, kár ezért bármi természetfeletti dolgot kitalálni. Csak sajnos a tudomány még a mostani fejlettségével is annyira úgymond kezdetleges, hogy vannak dolgok, amikhez több idő kell, hogy bizonyítsák.


De a hívők meg nem is akarnak semmit se bizonyítani, mert ők határozottan meg vannak győződve, hogy a biblia szent és sérthetetlen, mert valaki leírta. Az is csak egy mese, mint a szultán gyémánt félkrajcárja, de az emberek buták és ezt képtelenek belátni. Inkább hisznek valamiben, ami nem létezik, mint hogy elfogadják a tényeket.


Gondolj bele, mennyivel jobb lenne az életed, ha tudnál valakit hibáztatni a saját bűneidért. Nem? Ha nem te lennél a hibás a tetteidért, a nyomorúságodért, hanem egy másik személy.


Kár erőlködnöd kedves kérdező..én teljes mértékben megértelek, de erre egyértelmű választ soha nem fogsz kapni, mert ezt maguk a hívők se tudják megmagyarázni. Kérdezz meg erről több embert. A teljes vagyonomat odaadom, ha olyan választ kapsz valakitől a kérdésedre, ami nem kitérés, meg nem "jól van, nem kell hinned benne, elég ha én hiszek", vagy épp nem egy bibliai idézet.

Nagyon jól tudom, hogy egyik vallásos se tudja mit csinál, csak van egy könyv, amit elolvastak, és vakon mennek, mint a lovak teljesen alaptalanul.

2014. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

Noé bárkája, mint említettem: mese.

Semminek nincs valóságalapja.

Valaki nagyon régen kitalálta, valaki nagyon régen felnagyította, valaki nagyon régen lejegyezte, valaki meg később félreértette.

Az egész minden ebből a folyamatból született.

2014. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

1-es vagyok.

De a semmit nem lehet megmagyarázni, hogy keletkezett.

Én nem azt mondom, hogy HINNI KELL, ahogy Te is írtad, csak hogy van egy pont amit már nem tudunk felfogni.

Amúgy szoktam ismeretterjesztő műsorokat nézni.:)

2014. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

ja egyébként a Bibliát átírták a Niceai zsinaton...

pl.:nem szűz, hanem hajadon Mária.

hallotam valamiféle Tamás evangéliumaról is, Amiben reinkarnációról írnak (Na, ebben lehet hinni! Sokan emlékeznek az előző életükre!)

2014. okt. 29. 13:33
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is 1-es. Ezekre a dolgokra, rövid földi életünk alatt, hogy: ezotéria, vallás, olyan konkrét jelet nem fogunk kapni.


Majd mindenki eldönti a dolgokat.

2014. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%
Megérintett Isten.Azóta több kevesebb sikerrel de követem. Aztán, hogy te ezt elhiszed, vagy sem, az engem a legkevésbé sem érdekel.Ahogy az sem, hogy te hiszel-e a Bibliának, vagy sem.
2014. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
26%

Meg az sem érdekel, hogy te igaznak tartod-e a Bibliát, vagy sem.

Ha van elhívásod, vagy kegyelem alatt vagy, tapasztaltál,akkor pontosan tudni fogod mi igaz, mi nem.


A meddő energiarabló időpocsékolást pedig meghagyom azoknak az embereknek, akik igy próbálnak más emberektől/ről energiát nyerni.

2014. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!