Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vagy akik hiszik...

Openyoureye kérdése:

Keresztények vagy akik hiszik a szellem és lélek kettősségét. Megmagyaráznátok mit értetek szellem illetve lélek fogalmak alatt?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra is kíváncsi vagyok, hogy mi a különbség köztük. Bocs, ez utólag jutott eszembe.
2014. szept. 26. 16:48
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Az ember szellemi lény van lelke és testben él, a testével a fizikai világhoz a lelkével az értelem-érzelem világához a szellemével a szellemvilághoz kapcsolódik.
2014. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem mit akar mondani a felelö elöttem


Open én is írnék valamit, de Te oly sokszor nagyon ideges vagy :D ....te hiszel Istenben és a Bibliában hogy ilyet kérdezel?

2014. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sandor76 ***** válasza:

Lelek=letezo szemely,vagy allat.Ez a fizikai letben.

De lelkek ,elo szemelyek a szellemi lenyek,igy Isten,angyalok,es a tobbiek is.

Isten kivetelevel mind meghalhat,elpusztulhat,megszunhet letezni.

A szellem altalaban valamilyen iranyitasi format foglal magaba.

A vilagban ket szellem mukodik.

Az eggyik Isten szelleme.Az O iranyitasa vezetese alatal van.

A masik satan szelleme amely megnyilvanul az o viselkedesi ,es iranyitasi formajaban.

Van meg a Szent Szellem,amely Isten tevekeny ereje,amivel alkotott,es formalt mindent.

Ezeket elpusztitani nem lehet ugy mint a lelkeket[egyeneket],csak megszuntetni.

A Szent Szellemet pedig nem lehet sehogy elpusztitani,mivel Istenhez tartozik,O iranyitja ,rendelkezik felette.

Ugyanakkor Isten ezzel barmit megtehet,ami a szandekaban all.

2014. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Komolyan emberek, erőltessétek már meg magatok...


2-nek:


- Tehát ha meghalsz és már nem kapcsolódsz a fizikai világhoz, akkor megszűnik a lelked? Te úgy gondolod, hogy a lélek olyan mint egy érzékszerv amely a fizikai lét információit gyűjti be, majd a testel együtt szűnik meg létezni?


3-nak:


"Open én is írnék valamit, de Te oly sokszor nagyon ideges vagy"


- Na, ha már személyeskedésnél tartunk: Te meg buta vagy mint a föld, mégsem hiszem, hogy ezzel kellene kezdeni a válaszom, de hát amilyen az adjon isten...


"te hiszel Istenben és a Bibliában hogy ilyet kérdezel?"


- A kérdésre válaszolj! Mi köze ennek mindehez?



4-nek:


- Kibogoznád amit írtál és összeszednéd valahogy értelmesebb mondatokká, mert nem igazán vágom mit szerettél volna írni...

2014. szept. 26. 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok ha te nem hiszed a szellem és a lélek kettősségét miért tetted fel a kérdést?

Attól még a lélek és a szellem kettőssége valóságos nem a te véleményedtől függ én nem csak úgy kitaláltam magamnak és azért hiszem ezt mert ez szimpatikus.

Hanem a Bibliát tanulmányozva jutottam erre az álláspontra.

2014. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ember hármasság, test, lélek, szellem.


Haladjunk visszafelé.


Szellem: ez vagy te, a gondolataid, a véleményed, a kritikád, a döntéseid.


Lélek: mondhatjuk úgy ez a nem fizikai tested. De ennek jóval több funkciója van. Elsősorban egy energia transformátor, mert a lélek az, ami életben tartja a fizikai testet. Nyilván a szellem irányítja, de nem az tartja egyben és életben.


Másodlagos funkciója a nem fizikai érzékelése. Szeretet, harag, öröm, boldogság... De nem feltétlenül ilyen erős érzelmek lehetnek. Ha ránézel egy emberre akkor, ha az nem is mondja de "érzed", ha van valami baja, vagy ha boldog. Ezt is lehet érzékelni vele.


Eddig vagy halhatatlan minden hitrendszer szerint.


---


Test: a fizikai világ megtapasztalása, érzékelése és azzal való korlátok közötti interakció (kölcsönhatás).

2014. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sanyo98 ***** válasza:

OLVASD!! eegy hasonlo tembol masoltam sajat valaszomat,nem volt kedvem leirni megegyszer, mert nagyon sok helyirastol tekintsetek el, kapkodtam a mennyiseg miatt. egyebkent nagyon jok a valaszok.


szellem , lelek (ertelem erzelem szabad akarat) es test.

sokan nem tudjak a lelek fogalmat mi az. de latjatok leirtam

a magyar forditas, karolinal, leleknek forditja, de valojaban nem szent lelek, hanem SZENT SZELLEM. na ha mar vagjatok hogy mi a lelek, akkor tudhatjatok, hogy a lelek, vagyis a szabad akaratotok, maga az idezi elo a test kivansagat. tehat helyesen forditva : "ne testben(itt olyan mintha jezus lelket mondott volna,) hanem szellemben jarjatok." Mert ha lelekben jartok, akkor a sajat akaratodat koveted, ami eloidezi a test kivansagat. karoli csak azert forditotta leleknek, mert akkoriban a szellemet csak gonosz erokre ertettek, ezert inkabb maradt a leleknel. mert ha elismerjuk hogy a szentszellem szemely, akkor mikor a kevelekben is irja pal apostol. "az isten szelleme vezerel majd titeket" ha itt lelek lenne, akkor isten sajat akaratarol beszelnenk, ami feboritja a szellem szemelyessege allitast. Habar a szent szellem valoban az isten akaratat koveti aki HARMONIABAN van az Atyaval.

de nezzetek csak meg a latint. in nómine Patris, et Filii, et Spirítus sancti

itt a 'Patris' az Atya

filii-Fiú

spirítus-ugye tudjuk a spirit szo sok nyelven hasonlo, es nem lelket , hanem szeemet jelent

ha spiritualis dolgokrol beszelunk, nem lelki, hanem szellemi dolgok. ugye?

hogy ervelesem alatamasszam meg, vegyuk alapon a teremtest es a bunbe esest.

Isten mikor megformalt minket, es mar akkor volt lelkunk, tehat szabad akaratunk, akkor isten belenk lehellte a szellemunket (masneven a szivedet ami nem a hus ver szived), ami tartotta a kapcsolatot istennel,

Isten azt mondta adamnak, ha eszik a tiltott gyumolcsbol, azon a napon bizony meghal.

Amikor megszegte ezt a parancsot adam a meghalt? Nem. Akkor isten hazudott? Maximalisan nem. csupan akkor bizon meghalt a te szellemed, megromlott. es bizony amikor nem vagy kozossegben az istennel, akkor bizony halott vagy, mert Isten adja az orok eletet, a sziveden, szellemeden keresztul.

tehat adam mar akkor meghalt, mert elvesztette az istennel valo kozosseget. elvesztette a kapcsolatot istennel, amit ELSOSORBAN a szellemeden keresztul tortenik.

erted ?

es most hogy a szentszellem , jezus neveben belekoltozott a szivunkbe, persze aki befogadta ot SAJAT AKARATBOL, amikor te dontesz a keresztelkedes mellett, hogy elhatarozod magad jezus mellett, (ugye egy csecsemonek nincs hite). Es ha mar kozossegbe kerultel az isten szellemevel, a szent szellemel, akkor bizony Istennel vagy ujra kozossegbe.

ki altal valosult ez meg, ki neveben jott a szent szellem? jezus hatalmas neveben. o valositotta meg ezt szamunkra. ha gyuloletet, haragot erzel, akkor az tolti be szellemedet. es ilyenkor ra vagy szorulva a lelkedre, (elmedre) ami nem mindig tul hasznos. "boldogok a lelki szegenyek" Egyszeruen annyit jelent: hagyd higy a szived, (szellemed) kozossegben legye a szent szellemel.tehat mar itt arrol van szo, ha a szellemed te magad vagy, es az a testedben vanes helyet adsz a szent szelllemnek, akkor bizony benned lakik az Jezus, a Szent Szellem altal. es ha jezus van a szivedben, akkor az Atya van a szivedben. mert jezus az Atyaban van , Az Atya meg jezusban. igy ujra kozossegben vagyunk az Istennel.

TANULD MEG : SZELLEMI LENY VAGYOK, VAN LELKEM (ERTELEM AKARAT) ES TESTBEN ELEK

ha kerdesetek van irjatok privatban nyugugodtan

ES A JEHOVA TANUINAK ELORE UZENEM

A SZENT SZELLEM SZEMELY róma 8:26- aki ennel az igeresznek meg mindig tagadja a szent szellem szemilyeseget, annak sulyos problemai vannak a nyelvtannal!!!!

2016. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sanyo98 ***** válasza:

ja es a szellemi lenyem ugyan ugy ossze van kapcsolodva a lelkemmel, de kulon allo.

olyan a lelek, mint egy szellemi erzekszerv, amivel befolyasolod magad. sajat ertelem erzelem akarat

2016. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!