Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen elméleteket ismertek...

Milyen elméleteket ismertek az emberiség eredetével (az emberi élet kialakulásával) kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemcsak vallásos és tudományos megközelítésben.
2010. jan. 27. 12:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Inkább a könnyéből születtünk, ha az egyiptomi teremtéstörténetre gondolsz.
2010. jan. 27. 14:06
 12/24 anonim ***** válasza:

"Egyébként már olvastam különböző elméleteket is, a vallásokban foglaltaktól eltérő, de szellemi lényekről. Csak azért nem kategorizálom, mert nem tudom, hogy az elgondolást hova sorolhatnám."

Nekem is kezd egyre gyanúsabb lenni, hogy a szcientológiára gondolsz.

Ami viszont, az én szerény véleményem szerint, egy marha nagy baromság.


L

2010. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
L. Ron Hubbard csak egy Sci-fi író volt.
2010. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom az volt-e. Sajnos pont azért nem tudok kategorizálni, mivel elfelejtették odaírni. Bár mintha valamire emlékeznék. Meg kéne találni újra azt a cikket. :S No.. Szerintem mindegy is. Olvastam én olyan elgondolást is miszerint az idegenek voltak. XD

Viszont tényleg csak kérdés jelleggel írtam ki, mert érdekesnek találom az ilyen elgondolásokat. Ez persze nem feltételezi, hogy hiszek benne, csak érdekel mások véleménye a dologról.

2010. jan. 27. 14:19
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez nem a véleménye.

Ez csak regény. Fikció.

Szerintem a szcientológusok sem igazán hisznek benne.


L

2010. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
vajon azzal, hogy a földönkívüliektől származunk, választ adtunk arra a kérdésre, hogy honnan származik az élet? vagy csak átkerűlt egy másik bolygóra a probléma?
2010. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Tökmindegy ki mit mond, úgyis csak feltételezések vannak.


A vírusok evolválódnak, még akkor is, ha élettelen kristályos állapotban vannak, ezért az evolúciós hipotézisek ellenőrzéséhez a vírusok váltak a legalkalmasabb tesztrendszerekké.

2010. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutató az ősi Földön keresi az élet keletkezésének magyarázatát, habár fontos folyamat lehetett a szerves anyagok szállítása a világűrből az ősi Földre is . Csillagászati ismereteink szerint a Naprendszer belső bolygói a bolygóképző testekből, az úgynevezett protoplanetáris csomókból keletkeztek.
2010. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hindu teremtéstörténet: (azért linkelem, mert túl hosszú) [link]


Gilgames-eposz

Kínai változat: "Kezdetben, amikor az ég és a föld még tojás alakú káosz volt, Pan Ku megszületett a tojásban, és itt élt tizennyolcezer esztendeig. És ekkor a Jang tiszta elemeiből megformálódott az ég, a Jin durvább elemeiből pedig a föld. Pan Ku a középpontban tartózkodott, és nap mint nap kilenc alkalommal alakult át: hol az ég, hol pedig a föld istene volt. Az ég naponta három méterrel emelkedett magasabbra, a föld három méterrel vastagodott. Így folytatódott ez tizennyolcezer éven át, míg az ég elérte a legnagyobb magasságot, és a föld a legnagyobb mélységet.


Pan Ku az élet kezdete. Ő az őse tizennyolcezer élőlénynek. Amikor Pan Ku meghalt, fejéből szent szirt lett, szeméből a nap és a hold, zsírjából a folyók és a tengerek, hajából és szőréből a fák és a növények. Pan Ku könnyeiből fakadt a Sárga Folyó és a Kék Folyam. Hangja alkotta a mennydörgést, lehelete a szelet, pillantása a villámot; az ég kiderült, amikor Pan Ku vidám volt, a rosszkedvétől elborult. Pan Ku volt a Jang és felesége a Jin, a teremtés férfi és női eleme. "


A görögöt az iskolában is tanítják.

Ugyanúgy a finnet is, Kalevala

2010. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. :)
2010. jan. 28. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!