Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, szerintetek mikortól...

Openyoureye kérdése:

Ateisták, szerintetek mikortól kellene számolni az időt?

Figyelt kérdés

- Nem tudom belegondoltatok e már abba, hogy az időszámítás egy vallási eseményhez van társítva ami szerintetek alaptalan. Az első kérdésem, zavar e ez benneteket?

A másik és egyben az eredeti kérdés is, hogy ti mihez kötnétek a ti időszámításotokat? Honnantól számolnátok az időt és miért?



2014. nov. 11. 03:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkodtam, és azért eléggé zavaró, hogy sok ilyen dolognak a valláshoz van köze. Viszont mivel ez mindenhol elterjedt, így szerintem könnyebb volt ezt közös pontnak venni. Mivel még mindenhol máskor, és másképp alakult ki a kultúra, ezért már nehéz lenne másik ilyen mindenki által elfogadott időpontot találni.
2014. nov. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Adott egy egyenes, amit időnek nevezünk, fölveszünk rajta egy tetszőleges nullpontot. Ja, hogy felvették kétezer éve? Nem baj, nekünk is jó lesz.


Vagy legyen mégis az Ősrobbanás? Megközeltőleg 13700002014-et írunk... nem rossz, bár kicsit kényelmetlen még kimondani is, meg aztán nem is teljesen pontos, a számítások csak hozzávetőlegesek. Rádásul az elmélet kidolgozója is pap volt, na(gy) Bumm!


December 24-én becipelünk egy fenyőfát a házba, teleaggatjuk üveggömbökkel, aztán ünnepi vacsaraaaztalhoz ülünk. Tavasszal, amikor egyenlő hosszú a nappal és az éjszaka, várunk egy holdtöltét, majd a legközelebbi vasárnap megint ajándékozunk, sonkát eszünk, másnap meg lányokat kölnizünk, ők meg fizetnek a tortúráért színes tojással vagy lóvéval. És mi szerencsétlenek, még meg is házasodunk. Hát nem őrület?


:)

2014. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mindegy, mikortól számítják az időt, csak egységes legyen. Amúgy abban úgy tűnik, mindenki egyetért, hogy nem is akkor született a Jézus, ha élt egyáltalán.
2014. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az idő relatìv, pl mèg a műgoldak atomórái is idővel csúsznak egy földi atomórához kèst. Vagyis az idő nem abszolút, akkor van èrtelme ha valamihez viszonyìtod vagy van hozzá egyèb adatod is. Szóval halál mind1, hogy èppen kr.-től számolod vagy mástól. Az egysège a lènyeg, èshogy mindenki egyezmènyesen ugyanazt használja. A mindennapi èletben nem is fontos, hogy te most 2014et ìrsz vagy èppen 8000et, csak egy szám.
2014. nov. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem zavar, valahonnan el kell kezdeni számolni az időt, bár az mindig zavart, hogy az idővonal "megtörik" egy ponton, és van i. e. meg i. u. Egyébként is, akár valós személy volt vagy sem, Jézus hatása hatalmas, szóval igazán megérdemel ennyit.


Hogy honnan számítanám? Mindenképpen konkrét időpont kell, ezért nem jó az idő kezdetének az ősrobbanás, hiszen azt csak saccolni tudjuk. Szóval ha muszáj lenne felrúgni a hagyományokat, akkor én a lehető legkorábbi konkrét időpontot adnám meg kezdetnek, ami valószínűleg az ókori Egyiptomhoz vagy Görögországhoz tartozik.

2014. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Viszonyítás, hallottál már róla? Egy ember egy, a közelmúltban történt jelentős eseményhez viszonyítja a dolgokat. Az ókoriak visszakövetkeztették Jézus születését az életkora alapján és onnantól kezdve az lett az origó pont az időszámításuknak. A zsidóknál máshogy van, nem akarok hülyeséget mondani, most nem ugrik be, hogy ők mihez viszonyítanak, de a 300. éven már biztos túl vannak. Észak-Koreában például olyan fanatikus rendszer van, hogy az egyik hajdani diktátoruk, azt hiszem Kim Ir-Szen születési dátumát tették meg origó pontnak, így náluk most olyan 70-et írnak, a Star Wars-ban a Halálcsillag pusztulásának időpontja lett a 0. év, ők onnantól számolnak.

Jézust, mint egykor létezett embert elismerem, ellenben a heroizált élettörténetében nem hiszek, gondoljunk csak bele, a szentek életét is hogy kiszínezte a középkori történetírás, de Mátyás király népi élettörténete is kvázi olyan, mint egy Disney mese, amit mellesleg sok magyar el is hisz a mai napig. Én személy szerint Jézus halálától számítanám az időt, sokkal jelentősebb volt a halála, mint a születése, tekintve, hogy gyakorlatilag 30 éves korától vált csak ismertté, így a születésénél kb. 2-3 ember lehetett jelent. Ettől függetlenül én elfogadom a születésétől számított időszámítást, sőt sok muzulmán országban is ugyanúgy a 2014. évet írják. Vallás szempontjából az időszámítás egy triviális dolog.

2014. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3000***
2014. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hollófernyiges ***** válasza:
Nekem teljesen jó a mostani időszámítás. Ha valamelyik túlbuzgó egyházfi be nem vezette volna, most valószínűleg Róma alapításától számítanánk az időt és 2767-et írnánk.
2014. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

"- Nem tudom belegondoltatok e már abba, hogy az időszámítás egy vallási eseményhez van társítva ami szerintetek alaptalan. Az első kérdésem, zavar e ez benneteket? "



Engem kicsit sem.



"A másik és egyben az eredeti kérdés is, hogy ti mihez kötnétek a ti időszámításotokat? Honnantól számolnátok az időt és miért?"



1. Ősrobbanás


2. A Föld keletkezése


3. Az első ismert civilizáció


4. Az első írásos emlék


5. Az első görög olimpia


6. A Római Birodalom alapítása


stb.



Valahogy Jézus előtt is számolták az időt. Egyébként nem látom be, hogy az ateizmus miért zárná ki, hogy Jézustól számítsuk. Az ateisták szerint is lehet Jézus egy jelentős történelmi alak, egy tanító, egy próféta.

2014. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vagy akár egy csavargó, egy hontalan csöves is lehetett, akit valamiért piedesztálra emeltek később. De ettől még létezhetett, semmi sem bizonyítja az ellenkezőjét. Sőt, akkoriban igencsak sok Jézus létezhetett, mivel ez elég gyakori név volt akkoriban, mint manapság hazánkban pl. a Gábor vagy a Tamás.
2014. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!