Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ateisták válaszo...

Keresztények, ateisták válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Elősször is, a minap volt egy érdekes tapasztalatom. Tudni illik, szeretek filozofálgatni, és én mindig is azt vallottam hogy az ember (Vagyis nem mindig, hanem már egy ideje.) egy önző lény, nincs benne semmi jó, csak a saját érdekét tartja szem előtt. Ezért úgy gondolkodtam, hogy ezeket el kell fogadnunk, élnünk kell a mohóságunkal, és egyéb negatív tulajdonságainkal. Aztán az egyik este épp pop cornt készítettem, és elővettem két tálat hogy az egyik felét kiöntsem a nagymamámnak, a másikat pedig magamnak. Miközben néztem ahogy szétosztom, hirtelen felébredt bennem a mohóság hogy én többet akarok, és akkor döbbentem rá hogy milyen szörnyű is hogy az emberek/én ilyen önzőek/önző vagyok, és hihetetlen vágyat éreztem hogy megtaláljam Istent, megtaláljam a jót magamban. Ez azóta már nem ilyen erős, de másképpen állok hozzá a keresztényekhez. (Sokat szidtam a vallást.) Erre a kérdésre első sorban ateisták válaszát várom, mivel a keresztények úgy is azt mondanák hogy megérintett a Szentlélek, szóval nem várható "objektív" válasz tőlük. De azért meghallgatnám őket is hogy mit gondolnak erről.


A másik kérdésem a keresztényekhez szól. Mit gondoltok arról hogy nem kell mindent elfogadni a Bibliából, minden szavát szentként értelmezni? Szerintem értékes sok helyen az erkölcsi útmutatása, az amit tanítani akar, de nem kell minden törvénye előtt fejet hajtani. Mivel egy a 2000 évvel ezelőtti embernek íródott, így a törvényei ahhoz is igazodtak, az akkori norma szerinti helyest akarták megtanítani az embereknek. Szóval szerintem a törvényeit nem kell minden esetben elfogadnia egy kereszténynek ha olyat mond amiről az ember ésszerűen tudja hogy nem helytelen, viszont az erkölcsi útmutatása időt állóan értékes. És mivel a Bibliát emberek írták, emberek szerkesztették össze, így természetes hogy legyen benne hibafaktor, olyan ami nem állja meg az örökkévalóságig a helyét benne. Erről mit gondoltok keresztények?



2014. nov. 10. 13:13
1 2 3
 1/27 Andizsuzsi ***** válasza:

" Szóval szerintem a törvényeit nem kell minden esetben elfogadnia egy kereszténynek ha olyat mond amiről az ember ésszerűen tudja hogy nem helytelen"


Megmondanád, hogy a Törvény melyik része tartozik ide?

2014. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

Vannak szükségleteid. Ezeket két fő csoportba lehet sorolni:

- létszükséglet

- élvezeti szükséglet

Ha azzal a fél marék popcornnal, amit a nagymuter táljából kiszedsz megmentheted az életed, akkor az létszükséglet és jogod van elvenni, mert emberként jogod van élni. Ha csak azért akarod elvenni, mert egy jót akarsz enni, akkor az élvezeti szükséglet. A "csoda" az a felismerés volt, hogy rájöttél, ez neked csak élvezeti szükséglet, így nem éri meg elvenni másoktól. Ilyenkor persze jön az a kérdés, hogy akinek egy máj, vagy szív kell a túléléshez, annak akkor joga van elvenni a másik embertől. Őőőőő... nem? nem hát, mert azáltal, hogy te megölöd őt, hogy te túlélj, azzal te megsérted az élethez való jogát. Állattal ez másképp van, a jelenlegi jogállás szerint az emberi jogok az állatiak felett állnak. A különbség annyit, hogy az állatnak nincsenek élvezeti szükségletei és az embernek se szabadna az élvezeti szükségletei kielégítése miatt megsérteni egy állat élethez való jogát. Tehát érts úgy, hogy csak akkor ölj állatot, ha a túlélésedhez kell. Ez így természetes.


A második kérdésre nem válaszolok, egyrészt mert nem vagyok keresztény, másrészt meg nem akarok vitázni velük, mert, ha most leírnám a véleményem (ami mellesleg alkotmányos jogom), akkor azzal egész biztos megsérteném őket.

2014. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Elsősorban a ne paráználkodjra gondolok, valamint a homoszexuálisok elítélésére. Vagy például arra hogy szombaton tilos a munka, és egyéb hasonló törvényire. Egy szóval az erkölcsi útmutatás lehet időt álló véleményem szerint, de a törvények nem.
2014. nov. 10. 13:26
 4/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"(ami mellesleg alkotmányos jogom"


Amíg azzal más emberi méltóságát nem sérted. Ha tudod, hogy igen, akkor már nem alapjogod.

2014. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én római katolikus vagyok.


Az első kérdésedre csak egy megjegyzést fűznék, hogy nem igaz, hogy az emberek gnoszak. Pontosan ellenkezőleg. Az ember minden tette eredendően jó. Igen, minden tett mögött pozitív szándék áll.


Amikor a mamádnak kevesebb popcornt öntöttél, abban is saját magadnak jót akartál. Egy gyilkos is pénzért, egy bűn megúszásáért, vagy hirtelen dühből öl, és ezek mögött is biztonság, vagy igazság iránti vágy lakozik. Minden tett, gondolat mögött jó van, viszont sok mindennek másra nézve rossz a hatása. Tökéletes gonoszság nem létezik.


A Biblia tanításai egy mankó. Nem KELL betartanod. A Biblia egy kitaposott ösvény. Ha az úton végigmész, eléred a célt, vagyis az üdvösséget. Te mehetsz más úton is. Erről szól a szabad akarat. A lényeg, hogy odaérj.

2014. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
...."a 2000 évvel ezelőtti embernek íródott".... hát az írástudó embernek talán, de hány ember volt annak idején írástudő ? Ezt talán egy kulturantropológus talán meg tudná mondani, esetleg 1000-ből 1 ?? Meg milyen írást ismerőknek ? Görög, latin, héber vagy más ? A többieknek miért nem íródott ?
2014. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Na most az,hogy meg akarod magadban találni a jót,miért szükségszerű,hogy Istenen keresztül találd meg,azt nem értem. Viszont ha nem hallottál volna róla,akkor eszedbe se jutna.

A másik,hogy az önzőség az ember szintjén bonyolultabb dolog. Az egyén mindig azon van,hogy neki jó legyen.

Pl.: adsz valakinek ajándékot "ingyen", mert boldog lesz tőle, na oké,de cserébe te (vagy utódod/rokonod ) kap vissza, és igazából ezért teszed. Empátia és lelkiismeret mind arra jók,hogy ne a rövid távú dolgokat biztosítsa,hanem azt,amit majd a csoport nyújt neked,ha így viselkedsz.

2014. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
(Nagyon érdekes, amit írsz, visszatérek, most nincs időm)
2014. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szombaton tilos dolgozni? Ez nem a zsidókra vonatkozik?

Milyen törvényekre gondolsz? A 10 parancsolatra?

Szerintem be kell tartani. De szerintem nincs egyetértés abban, hogy pl. mit jelent a ne paráználkodj. Van, aki szerint házasság előtti szexet, van, aki szerint a megcsalást, kihasználást, perverziókat.


Azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy az emberek rosszak. Persze vannak mindenféle emberek. De mindenkiben van jó is és rossz is. Sőt az is rossz, ha valaki direkt a rosszat keresi és nem akarja meglátni másokban a jót.

A popcornos eset meg nem filozófiai kérdés, attól még nem önző minden ember, mert te több popcornt akartál :D

2014. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö!

Jézus eltörölte a parancsolatokat,csupán a szeretet törvényét hagyta életben.Azonban a szeretet törvénye nem a mai ember normáit hordozza magában.

https://www.youtube.com/watch?v=t7KLtgA5AYE

Azonban azt is tudni kell,hogy nincs megváltás Jézus Krisztus nélkül.Öt el kell fogadni megváltódul.

https://www.youtube.com/watch?v=uypVy29Mjcw

2014. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!