Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megint hívők! Jogtalanul...

Megint hívők! Jogtalanul jutunk pokolra?!

Figyelt kérdés

ha egy ember poklolra jut annak azért oka van, nem?

márpedig az oka valószínűleg a múltban következett be.

És ugye valami oka mindennek van...

Tehát a pokolra jutás okának (okainak) is !!!

és annak is volt egy oka nemde? És annak is, és annak is...

mivel mindent törvények irányítanak!!!

de ha mindennek a múltban van az oka... akkor az "ős ok"

még akkor volt, mikor még ember nem!!!

és az okokon ugyebár szépen végig lehet menni...

az ős-okból már ki lehetett volna találni (istennek), hogy mi pokolra jutunk (méghozzá ezen TÉNYEK ismeretében jogtalanul)!!!

(kérem, csak normális, okos válaszokat írjatok!)



2014. nov. 13. 21:08
1 2
 11/17 Ozmium42 ***** válasza:
2014. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Ozmium42! #2

Szerintem a Te kis "szükséges kitérőd" csak arra volt jó, hogy megint kifejthesd, mennyire butának és együgyűnek tartod azokat, akik hisznek Istenben.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: Nem "csak" a bűneik miatt kerülünk a pokolra. Akkor jutunk a pokolra, ha nem bánjuk meg bűneinket, makacsul kitartunk amellett, hogy mi mindent tökéletesen, hibátlanul tettünk egész életünkben. Nem az a "baj", hogy bűnbe esünk, hanem az, hogy nem bánjuk meg, nem látjuk be, hogy valamit igenis rosszul csináltunk.

Ezért van gyónás, ezért kapják meg a haldoklók az utolsó kenetet.

2014. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem a pokolba, hanem 2 méterrel a föld alá kerülünk.


Egyébként ez az ok-okozat dolognak nem sok értelme van, mivel sok olyannal találkozhatunk, aminek nincs emberi szemmel nézve oka. Például a szél sem azért fúj, mert talált rá okot. Egyszerűen így működik. Ezért is szükségtelen a világ működéséhez egy isten.

2014. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Ozmium42 ***** válasza:

"Szerintem a Te kis "szükséges kitérőd" csak arra volt jó, hogy megint kifejthesd, mennyire butának és együgyűnek tartod azokat, akik hisznek Istenben."


Az istenhit egy külön dolog, én a pokolhitről írtam. Fenntartom, hogy ez nem biblikus eredetű, pogány eredetű belemagyarázás, amivel csak ijesztgették egymást a jó népek. Aki kitalálta, az valószínűleg számított rá, hogy az együgyűek be fogják venni, és be is jött a számítás, na ez nem az én hibám. A vallás már csak ilyen: van egy szűk, "felkent" kaszt, aki előadja, egyszersmind meg is határozza, hogy mit kell hinni. A hívők tömege pedig erre nem hat, csak elhiszi, vagy nem, de ha a lelki terror nem jön be náluk, akkor még mindig bevethető eszköz a fizikai terror.

2014. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Jézus erre tanította azt, hogy "Ha megütik egyik orcád, tartsd oda a másikat is", vagy "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel". "


Jézus nem tanított olyat, hogy "ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel". A Bibliában nincs ilyen mondat, ez csak az elterjedt legendák egyike.

2014. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint azon is meglepődnél, hogyha azt mondanám, hogy a Jézusi tanok sem újkeletűek, már évezredekkel Jézus előtt megfogalmazódnak. Nem az ószövetségben.


Ezen kívül a fenti idézet valóban nincs a bibliában, de apokrif iratban megvan.


De tegyük fel, hogy nincs még ott sem. Akkor ez a mondás értékéből veszít? Jézus tanításainak ellentmond? Szerintem van annyira bölcs és nagy igazság ez a mondás, hogy simán mondhatta Jézus is.


Ezen kívül azt hiszed, hogy az a probléma, hogy Jézusnak olyan mondásokat és tetteket tulajdonítanak, amelyeket a biblia szerint, sosem tett?


A probléma az, hogy még azt sem érti az emberek 98% -a, ami oda le van írva.


Anonymus

2014. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Az jut pokolra, aki (szelleme) teremtésekor (nálunk egy éves kor körül) gonosszá lett. Gonosszá levés oka ismeretlen.
2020. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!